o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Koronawirus. Niedzielski przekazał złe wieści. Nowe ogniska mutacji indyjskiej

66
Podziel się

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w Polsce wykryto dwa nowe ogniska indyjskiej mutacji koronawirusa - w okolicach Warszawy oraz w Katowicach. Potwierdzono co najmniej 16 przypadków wariantu COVID-19 z Indii.

Koronawirus. Niedzielski przekazał złe wieści. Nowe ogniska mutacji indyjskiej
Minister zdrowia Adam Niedzielski (PAP, Marcin Obara)
bEJLgTGZ

Do Polski dotarła już indyjska mutacja koronawirusa. Adam Niedzielski na wtorkowej konferencji prasowej poinformował o dwóch nowych ogniskach wariantu B.1.617. Wykryto je pod Warszawą i w Katowicach.

W tej chwili mamy przebadane 14 próbek z tych dwóch ognisk, i te 14 próbek potwierdza, że to mutacja indyjska. Czyli sumarycznie możemy być pewni, że to jest już 16 przypadków - powiedział minister zdrowia.
Musimy szybko wyciągnąć wnioski z tej sytuacji. Oba ogniska pod Warszawą i w Katowicach powstały przy obecnych procedurach stosowanych na granicach - dodał.
bEJLgTHb

Minister zdrowia ogłosił zmiany procedur przy przekraczaniu granicy

Niedzielski ogłosił, że wszystkie osoby przyjeżdżające z Brazylii, Indii i Republiki Południowej Afryki będą automatycznie poddawane kwarantannie bez możliwości zwolnienia testem. Test, który zwalniałby z kwarantanny, będzie mógł zostać wykonany dopiero po siedmiu dniach.

bEJLgTHh

Szef resortu zdrowia podkreślił, że to właśnie nowe mutacje stanowią główne zagrożenie kolejnej fali COVID-19. By temu zapobiec, powstał specjalny zespół ds. badania mutacji koronawirusa.

Widzimy, że jednym z głównych wysiłków i wyzwań, które powinny być podejmowane w ramach walki z pandemią, to nie jest w tej chwili budowa systemu łóżek i zwiększanie ich liczby, tylko zbudowanie skutecznego mechanizmu śledzenia i badania, z jakimi mutacjami mamy do czynienia - podkreślił Adam Niedzielski.

Zobacz także: Koronawirus w Indiach. Dramatyczne relacje sprzed krematoriów

bEJLgTHi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJLgTHC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
nvcuda
6 miesięcy temu
W kraju jest wiosna i nadchodzi lato. Wydaje się, że nie da się tego powstrzymać. Jednak promocja szczepionek podróży i spraw życiowych jest przeciwna do zakończenia pandemi. Tylko higiena sanitarna pandemiczna i tylko zakończenie pandemii. WYDAJE SIĘ, ŻE JEST LEPIEJ.
corona
6 miesięcy temu
To teraz niech jeszcze wyciągnie wnioski jaka szczepionką i na jąka mutację są szczepieni ludzie . Niech powie prawdę że szczepi się ludzi szczepionką która była wyprodukowana jako pierwsza szczepionka i która w tej chwili nie działa na żadną mutację koronawirusa. Czyli szczepimy nie wiadomo po co i na co ale szczepimy . Dlatego za rok będzie kolejne szczepienie za dwa lata kolejne i tak powoli będziemy się co jakiś czas szczepić wraz z kolejnymi mutacjami.Kto się będzie co roku szczepił nie wiem . Wiem jedno że już nikt więcej na takie szczepienie nie pójdzie
Jjj
6 miesięcy temu
Nowa mutacja to ten pan minister.
bEJLgTHD
wir
6 miesięcy temu
następca Josefa Mengele
Justa
6 miesięcy temu
Niedzielski co ci jeszcze kaza gadac? Nie masz wstydu oglupiac tak i slabych na umysle rodakow?
8787
6 miesięcy temu
Mutacja chińska , czy angielska, indyjska, czy maltańska z masońskiej rodziny pochodzi. Nie z wirusem należy walczyć, ale z ludźmi , co z jego pomocą zniewalają świat
Bolek
6 miesięcy temu
Ta mimoza tylko sapie ale nic nie zrobił by nie dopuścić do takiego stanu dobrze wiedzieli co się dzieje w Indii więc dlaczego wpuszczają do kraju przyjeżdżających z terenów zagrożonych. Brak kompetencji i żadnych konsekwencji takich mamy rządzących.
medico
6 miesięcy temu
Rośnie liczba L4 od psychiatrów. "W pandemii wszystkim się trochę pogorszyło" Z Raportu o absencji chorobowej opublikowanego przez ZUS wynika, że aż 1,5 mln zwolnień lekarskich w 2020 roku wystawiono Polakom z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania (wzrost w stosunku do ubiegłego roku o 25,3 proc.). - Dane dotyczące depresji i tak są niedoszacowane. Widać bardzo duże zainteresowanie usługami psychoterapeutycznymi - mówi nam psycholożka i psychoterapeutka Milena Goncerz z Centrum probalans.
pawel
6 miesięcy temu
no i co ze nie ma pieniędzy na dezynfekcje, za to są na ...konkordat
cyrk
6 miesięcy temu
gigantyczna asteroida leci na polske
Andrzej
6 miesięcy temu
Ktoś jeszcze w to wierzy? 🤣
fet
6 miesięcy temu
mutacja - buhehehehe, i tak do konca swiata was beda mutacjami straszyc!!
EWE
6 miesięcy temu
NIEDZIELSKI KIEDY ZACZNIECIE LECZYC CHORYCH, ZAMIAST ODSYLAC ICH DO DOMU!?!
bEJLgTHv
DOŚĆ !!!
6 miesięcy temu
Polacy już wyciągnęli wnioski.Ten rząd musi odejść i wszyscy politycy którzy od lat kwitną na sejmowych ławach, bo taki sobie znaleźli dobry sposób na życie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić