o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Koronawirus. Niedzielski przekazał złe wieści. Nowe ogniska mutacji indyjskiej

66
Podziel się

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w Polsce wykryto dwa nowe ogniska indyjskiej mutacji koronawirusa - w okolicach Warszawy oraz w Katowicach. Potwierdzono co najmniej 16 przypadków wariantu COVID-19 z Indii.

Koronawirus. Niedzielski przekazał złe wieści. Nowe ogniska mutacji indyjskiej
Minister zdrowia Adam Niedzielski (PAP, Marcin Obara)
bDXFNYRh

Do Polski dotarła już indyjska mutacja koronawirusa. Adam Niedzielski na wtorkowej konferencji prasowej poinformował o dwóch nowych ogniskach wariantu B.1.617. Wykryto je pod Warszawą i w Katowicach.

W tej chwili mamy przebadane 14 próbek z tych dwóch ognisk, i te 14 próbek potwierdza, że to mutacja indyjska. Czyli sumarycznie możemy być pewni, że to jest już 16 przypadków - powiedział minister zdrowia.
Musimy szybko wyciągnąć wnioski z tej sytuacji. Oba ogniska pod Warszawą i w Katowicach powstały przy obecnych procedurach stosowanych na granicach - dodał.
bDXFNYRj

Minister zdrowia ogłosił zmiany procedur przy przekraczaniu granicy

Niedzielski ogłosił, że wszystkie osoby przyjeżdżające z Brazylii, Indii i Republiki Południowej Afryki będą automatycznie poddawane kwarantannie bez możliwości zwolnienia testem. Test, który zwalniałby z kwarantanny, będzie mógł zostać wykonany dopiero po siedmiu dniach.

bDXFNYRp

Szef resortu zdrowia podkreślił, że to właśnie nowe mutacje stanowią główne zagrożenie kolejnej fali COVID-19. By temu zapobiec, powstał specjalny zespół ds. badania mutacji koronawirusa.

Widzimy, że jednym z głównych wysiłków i wyzwań, które powinny być podejmowane w ramach walki z pandemią, to nie jest w tej chwili budowa systemu łóżek i zwiększanie ich liczby, tylko zbudowanie skutecznego mechanizmu śledzenia i badania, z jakimi mutacjami mamy do czynienia - podkreślił Adam Niedzielski.

Zobacz także: Koronawirus w Indiach. Dramatyczne relacje sprzed krematoriów

bDXFNYRq
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXFNYRK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
nvcuda
52 min. temu
W kraju jest wiosna i nadchodzi lato. Wydaje się, że nie da się tego powstrzymać. Jednak promocja szczepionek podróży i spraw życiowych jest przeciwna do zakończenia pandemi. Tylko higiena sanitarna pandemiczna i tylko zakończenie pandemii. WYDAJE SIĘ, ŻE JEST LEPIEJ.
corona
10 godz. temu
To teraz niech jeszcze wyciągnie wnioski jaka szczepionką i na jąka mutację są szczepieni ludzie . Niech powie prawdę że szczepi się ludzi szczepionką która była wyprodukowana jako pierwsza szczepionka i która w tej chwili nie działa na żadną mutację koronawirusa. Czyli szczepimy nie wiadomo po co i na co ale szczepimy . Dlatego za rok będzie kolejne szczepienie za dwa lata kolejne i tak powoli będziemy się co jakiś czas szczepić wraz z kolejnymi mutacjami.Kto się będzie co roku szczepił nie wiem . Wiem jedno że już nikt więcej na takie szczepienie nie pójdzie
Jjj
18 godz. temu
Nowa mutacja to ten pan minister.
bDXFNYRL
wir
18 godz. temu
następca Josefa Mengele
Justa
18 godz. temu
Niedzielski co ci jeszcze kaza gadac? Nie masz wstydu oglupiac tak i slabych na umysle rodakow?
8787
20 godz. temu
Mutacja chińska , czy angielska, indyjska, czy maltańska z masońskiej rodziny pochodzi. Nie z wirusem należy walczyć, ale z ludźmi , co z jego pomocą zniewalają świat
Bolek
21 godz. temu
Ta mimoza tylko sapie ale nic nie zrobił by nie dopuścić do takiego stanu dobrze wiedzieli co się dzieje w Indii więc dlaczego wpuszczają do kraju przyjeżdżających z terenów zagrożonych. Brak kompetencji i żadnych konsekwencji takich mamy rządzących.
medico
21 godz. temu
Rośnie liczba L4 od psychiatrów. "W pandemii wszystkim się trochę pogorszyło" Z Raportu o absencji chorobowej opublikowanego przez ZUS wynika, że aż 1,5 mln zwolnień lekarskich w 2020 roku wystawiono Polakom z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania (wzrost w stosunku do ubiegłego roku o 25,3 proc.). - Dane dotyczące depresji i tak są niedoszacowane. Widać bardzo duże zainteresowanie usługami psychoterapeutycznymi - mówi nam psycholożka i psychoterapeutka Milena Goncerz z Centrum probalans.
pawel
22 godz. temu
no i co ze nie ma pieniędzy na dezynfekcje, za to są na ...konkordat
cyrk
22 godz. temu
gigantyczna asteroida leci na polske
Andrzej
22 godz. temu
Ktoś jeszcze w to wierzy? 🤣
fet
22 godz. temu
mutacja - buhehehehe, i tak do konca swiata was beda mutacjami straszyc!!
EWE
22 godz. temu
NIEDZIELSKI KIEDY ZACZNIECIE LECZYC CHORYCH, ZAMIAST ODSYLAC ICH DO DOMU!?!
bDXFNYRD
DOŚĆ !!!
23 godz. temu
Polacy już wyciągnęli wnioski.Ten rząd musi odejść i wszyscy politycy którzy od lat kwitną na sejmowych ławach, bo taki sobie znaleźli dobry sposób na życie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić