Lekarz zniechęcał do szczepień na COVID-19. Zakaził się koronawirusem i zmarł

72

Kenijski lekarz, który publicznie nawoływał do rezygnacji ze szczepień przeciw COVID-19, zmarł po tym, jak zakaził się koronawirusem.

Lekarz zniechęcał do szczepień na COVID-19. Zakaził się koronawirusem i zmarł
Nie żyje doktor Stephen Karanja. Kontrowersyjny lekarz z Kenii zmarł na COVID-19.

Stephen Karanja był lekarzem oraz przewodniczącym Kenijskiego Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich. Gdy pojawiła się perspektywa rozpoczęcia szczepień na COVID-19, doktor Karanja zaczął czynnie domagać się ich zaniechania. W konsekwencji wdał się w konflikt z Kościołem, a także ze Światową Organizacją Zdrowia.

Nie żyje lekarz z Kenii, który sprzeciwiał się szczepieniom na COVID-19

Jak podaje BBC, Światowa Organizacja Zdrowia ustosunkowała się do słów kontrowersyjnego lekarza. Jej rzecznik wydał specjalne oświadczenie, w którym podkreślił, że szczepionka na COVID-19 została rygorystycznie sprawdzona i uznana za absolutnie bezpieczną dla pacjentów.

Szczepionki dystrybuowane w Kenii zostały sprawdzone i uznane za bezpieczne nie tylko w trakcie rygorystycznych testów WHO, lecz także kilku organów regulacyjnych – cytuje treść oświadczenia BBC.

Zdania doktora Karanja nie podzielali również sami przedstawiciele Kościoła. Kenijska Konferencja Biskupów Katolickich odcięła się od kontrowersyjnego lekarza, podkreślając, że szczepionka na COVID-19 jest etyczna oraz legalna.

Informacja o śmierci doktora Stephena Karanja została potwierdzona w piątek 30 kwietnia. Przyczyną śmierci lekarza, który kwestionował konieczność szczepień, była właśnie COVID-19.

Według ustaleń Morning Star przeciw COVID-19 zostało zaszczepionych już ponad 800 tysięcy Kenijczyków. Do tej pory w kraju potwierdzono niespełna 160 tysięcy zakażeń koronawirusem oraz 2707 przypadków śmiertelnych. Wielu ekspertów pozostaje jednak sceptycznymi wobec tych ustaleń, dowodząc, że prawdopodobnie większość zachorowań nie została zgłoszona.

Zobacz także: Zobacz też: Dr Grzesiowski wyjaśnia, dlaczego należy szczepić dzieci przeciwko COVID-19
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić