Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Potwierdziły się obawy. Koronawirus z Indii w Polsce. Dyplomata zakażony

30
Podziel się

Tydzień temu miała miejsce ewakuacja polskiego dyplomaty z Indii. Teraz lekarze potwierdzili, że jest on zakażony indyjskim wariantem koronawirusa. Zarówno pacjent, jak i jego ciężarna żona oraz ich czworo dzieci trafili do szpitala.

Potwierdziły się obawy. Koronawirus z Indii w Polsce. Dyplomata zakażony
W ubiegłą niedzielę z Indii ewakuowano polskiego dyplomatę. Zarówno on, jak i jego żona oraz dzieci trafili do szpitala. (Getty Images)
bEUStjnp

Jak podaje Polsat News, do ewakuacji dyplomaty i jego bliskich doszło w niedzielę 25 kwietnia. To pierwszy sekretarz ambasady RP w New Delhi. Operację koordynowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Po wszystkim Michał Dworczyk podziękował instytucji na Twitterze.

Koronawirus – indyjski wariant. Polski dyplomata zarażony

Specjaliści potwierdzili, że polski dyplomata jest chory na COVID-19. Szczep, który ją wywołał, to indyjska odmiana SARS-CoV-2. Wiceszef szpitala MSWiA potwierdził, że pierwszy sekretarz indyjskiej ambasady przebywa w jednej z warszawskich placówek.

bEUStjnr

Wiceszef szpitala MSWiA ujawnił również stan zdrowia dyplomaty. Zapewnił, że jest on przytomny i w pełnym kontakcie. Ciężarna małżonka pierwszego sekretarza także zachorowała, jednak na razie nie potwierdzono, czy jej zły stan zdrowia również wynika z COVID-19.

Jest przytomny, w pełnym kontakcie. Przewieziono go do szpitala zakaźnego w Warszawie – zapewnił wiceszef szpitala MSWiA (Polsat News).

Indie są drugim, po USA, najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa krajem na świecie. Liczba chorych na COVID-19 stale rośnie, a eksperci regularnie zgłaszają kolejne rekordy zakażeń. W konsekwencji pracownicy medyczni są poważnie przeciążeni i nie nadążają z udzielaniem wszystkim pacjentom pomocy.

bEUStjnx

Do tej pory SARS-CoV-2 zaraziło się ponad 19 i pół miliona mieszkańców, a ponad 215 tysięcy zmarło. Naukowcy na razie nie dysponują jednak wystarczającą liczbą dowodów na to, czy lawinowy wzrost przypadków wynika właśnie z właściwości nowego szczepu.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Niepokojące wątpliwości ws. wariantu indyjskiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUStjnS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
KL erzy
7 miesięcy temu
Pomogli wam.
maciek
7 miesięcy temu
w Katowicach wróciły pingwiny z Indii i indyjską zarazęjuż rozniosły
***** ***
7 miesięcy temu
dlaczego w Australii za przyjazd do kraju zarażonemu Covidem grozi 5 lat więzienia i grzywna bardzo wysoka a pisowcy wysyłają samoloty po zarażonych pisowców na koszt podatnika ?
bEUStjnT
***** ***
7 miesięcy temu
czy tym samolotem ewakuowano też zakonnice z Kalkuty z których jedna już zmarła ? bo jak NIE to jakim CUDEM znalazła się ONA zakonnica W POLSCE ??
Kuca
7 miesięcy temu
A może SZEPTUCHY nam pomogą a nie rząd
Bój się bój
7 miesięcy temu
Czekamy na kolejne - nowozelandzki, karaibski,z wysp owczych i zielonego przylądka. Kasę trzeba mnożyć, no nie?
Lekaż
7 miesięcy temu
Ja właśnie wracam z Chorwacji to będzie bałkańska odmiana nad Wisłą
meg
7 miesięcy temu
Przyda się nowa szczepionka
QQQ
7 miesięcy temu
Ciekawe kiedy do Polski dotrze polski wariant?
gdzielogika
7 miesięcy temu
No a granice nadal otwarte...Brak słów
Brus
7 miesięcy temu
No to zachwile będą trobić ile zakażonych nowym wirusem skoro go przywieźli to chyba wzieli odpowiedzialność za to!! i zobaczymy czy będą w stanie zabespieczyć by mutant się nie rozprzestrzeniał,pomie by nikt nie przyjechał ,ja też zaliczę to za świadome narażenie życia i zdrowie Polaków no chyba że następna tura ma wymrzeć no i następna szczepionką wkroczy dla ratowania życia swoich bliskich i znajomych ale napewno będzie dobrowolna,a tym czasem wycofują następne leki z aptek ,to pytam się kto ich dopuścił i kto produkował napewno na bazarku w Chinach albo potok żeby pozbawić nas jakichkolwiek leków a może zastąpią nowymi by ich wypróbować na ludziach ,niech was szlak trafi wszystkich w rządzie!!!!
Sedzia
7 miesięcy temu
Czy premierek zostanie rozstrzelany za przywiezienie i rozpylenie wirusa na terenie Polski?
Wiesia
7 miesięcy temu
Poprzednia broń biologiczną była mało skuteczna więc przyworza kolejną!
bEUStjnL
środek WYRAZU
7 miesięcy temu
Wiecie czego tu brakuje .... Podstaw ... W każdym aspekcie ludzkiej egzystencji jest początek jakaś baza ... Weźmy przykład ... artykuł ... Bazą jest nagłówek ... Punkt wyjścia
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić