Aniela Siwek| 

Koronawirus. Niemcy rozważają ograniczenia w obawie przed drugą falą

183

Rząd rozważa wprowadzenie lokalnych ograniczeń i zaostrzenie dotychczasowych przepisów w celu uniknięcia drugiej fali koronawirusa. W ostatnim czasie Niemcy odnotowały znaczny wzrost liczby zakażeń COVID-19.

Koronawirus. Niemcy rozważają ograniczenia w obawie przed drugą falą
Niemcy obawiają się drugiej fali koronawirusa. (Getty Images)

Niemcy rozważają wprowadzenie dodatkowych ograniczeń, aby uniknąć drugiej fali koronawirusa. Zająć się tym mają lokalne władze, które będą mogły np. wprowadzić nakaz noszenia maseczek lub zakaz przemieszczania się.  

Minister Helge Braun, który od początku koordynował krajową walkę z pandemią, powiedział, że ​​rozważane jest zamknięcie niektórych obszarów kraju. Głównie tych, w których ostatnio zaobserwowano znaczny wzrost liczny zakażeń. 

Nasze środki są odpowiednie, aby zapobiec drugiej wielkiej fali. Ale to wymaga od nas zachowania dyscypliny, ostrożności w naszych działaniach i zachowania szacunku. Środki ograniczające, szczególnie w zakresie spędzania czasu wolnego, są bardzo, bardzo skuteczne. […] To logiczne i konieczne aby ograniczyć również podróże w obszarach szczególnie dotkniętych tym problemem - powiedział Braun w wywiadzie dla The Associated Press 
Zobacz także: Nowy wirus świńskiej grypy. Chińscy naukowcy mocno zaniepokojeni

Braun nie skomentował jednak, jak dokładnie miałyby wyglądać lokalne ograniczenia i czy zaangażowano by w nie policję. Niemcy w ostatnim czasie zaobserwowali nagły wzrost liczny zakażonych. W kraju pojawiło się kilka nowych ognisk koronawirusa, gdzie odnotowano po kilkaset nowych przypadków.

Łącznie w Niemczech jest 200 tys. potwierdzonych przypadków i ponad 9 tys. zgonów. Zdaniem Brauna, dystans społeczny oraz noszenie masek w sklepach i w komunikacji miejskiej prawdopodobnie pozostaną obowiązkowe w nadchodzących miesiącach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić