Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aniela Siwek
|

Koronawirus. Nowy objaw COVID-19. Nie ma go jeszcze na oficjalnej liście

104
Podziel się

Lekarze i naukowcy postulują, by poszerzyć listę typowych dla koronawirusa objawów. Swędzenie skóry i wsypka pojawia się już u jednego na 11 pacjentów. Pomimo to na oficjalnej liście wciąż jest tylko gorączka, duszności oraz utrata smaku i węchu.

Koronawirus. Nowy objaw COVID-19. Nie ma go jeszcze na oficjalnej liście
(Pixabay)
bETjOOfF

Naukowcy z King's College London chcą poszerzyć listę objawów typowych dla koronawirusa. Okazało się, że coraz więcej zakażonych osób dostaje wysypki bądź swędzi go skóra.

W trakcie badań sprawdzono objawy 20 tys. zakażonych osób. Co jedenasta osoba skarżyła się na problemy skórne. W kilku przypadkach poza wysypką i swędzeniem nie zauważono u nich innych typowych objawów.

bETjOOfH

Na oficjalnej liście objawów wciąż są tylko trzy pozycje. To duszność i problemy z oddychaniem, podwyższona temperatura oraz utrata węchu i smaku. Tylko w tych przypadkach lekarze zalecają samodzielną izolację lub konsultację z lekarzem.

Zobacz także: Koniec 10. epidemii eboli
Chociaż jest mniej rozpowszechniony niż gorączka, jest bardziej specyficzny dla Covid-19 i trwa dłużej. Zwiększona świadomość opinii publicznej i pracowników służby zdrowia na temat zmian skórnych pozwoli na skuteczniejszą identyfikację nowych i wcześniejszych skupisk choroby – powiedział kierujący badaniami Dr Falchi.
bETjOOfN

Doniesienia z całego świata mówią o szeregu innych objawów. U pacjentów zaobserwowano zmęczenie, ból mięśni, ból głowy, ból gardła, a także opuchlizna kończyn dolnych i górnych. Pomimo to żaden nie jest na oficjalnej liście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETjOOgi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(104)
Meloman
rok temu
Kochani, to po prostu nowa, umasowiona wersja opery Straussa "Zemsta nietoperza". Doceńmy inwencję Wielkiego Reżysera, który stworzył scenę globalna. Bravo, bravissimo, Maestro... Cała sala śpiewa z nami...
Parapet
rok temu
No i jeszcze prykanie też. Za to milicja zamyka w kwarantannie :-)
Marcel Cel
rok temu
W dzisiejszych czasach, każdy objaw chorobowy, to podejrzenie o Covid. To nie są żarty. Ja odczuwałem ból palca u stopy i postanowiłem, że zrobię sobie kwarantannę dwutygodniową, aby przypadkiem, jeśli są to możliwe objawy chorobowe, nie zarażać innych. Fakt, że kilka chwil wcześniej uderzyłem się w ten palec, ale w końcu nie miałem pewności, co jest przyczyną uporczywego bólu. Z informacji udostępnianych przez media o pojawianiu się nowych objawów choroby, pomyślałem sobie, że nawet jeśli nie ma tego jeszcze na oficjalnej liście, to w poczuciu obywatelskiej troski, nie będę narażał innych. Po pewnym czasie i przeczytaniu powyższego artykułu stwierdziłem, że moja wcześniejsza decyzja była słuszna. Obecnie nie odczuwam żadnego bólu, nie mam też innych dolegliwości, objawów, ale przyznam szczerze, że z niepokojem czytam bieżące artykuły oparte na fachowej wiedzy lekarskiej i naprawdę czekam z niepokojem na dalsze wydarzenia.
bETjOOgj
Roman
rok temu
Mam wzdęcia to też objaw covid?
Alf
rok temu
Kto w to strasznie wirusem bezobjawowej epidemi wierzy? Kto ma mózg i go używa wie że to ściema. Ciągną tą narrację dalej bo kilka osób nieźle zarabia na tym. Myślcie rodacy!
Zorro
rok temu
Na tym covicie najlepiej mają lekarze bo dalej leczą przez telefon.A pacjęci z bylejaką sraczką zadzwonią i mają zwolnienie A my za to płacimy
Bernadetta.
rok temu
MARCIN. - nie snuj. opowieści o erekcji,natomiast w Cov idzie jest część wirusa HIV ponieważ wirus. COVID19. został stworzony w labor.i opatentowany w r.2015,jednocześnie Covid niszczy max.naczyn krwionośnych powodując mase objawów i doprowadzając do smierci. WINCENT. -swedzenie to nie tylko walnięta wątroba,ale nowotwory zlosliwe,mocznica. Jest to zły objaw.Zycze zdrówka Panomn. Bernadetta.
roślinożerca
rok temu
@vincent - zgadzam się z Tobą. Kawał z cyklu "przychodzi baba do lekarza". No i mówi - panie doktorze, nie mogę schudnąć, bardzo się staram ale jakoś mi się nie udaje. Pan doktor powiódł wzrokiem po pacjentce i mówi - musi pani zacząć jeść. Pacjantka, oburzona, odpowiada - ależ panie doktorze, ja jem, nawet sporo jem. A pan doktor na to - no właśnie proszę pani, pani nie JE, pani ŻRE.
Marcin
rok temu
Erekcja też objawem korony
Diesel
rok temu
Okazało się, że coraz więcej zakażonych osób dostaje wysypki bądź swędzi go skóra. GO????????? A moze ich!!!!!
Darek
rok temu
Jest duża kasa do zrobienia: wymyślić czarną żarówkę!.. Zapala się ją w pokoju gdy jest dzień i robi się ciemno, noc!..
Kat
rok temu
Cóż,lepsze są pogrzeby niż objawy chorobowe. Przynajmniej pojeść i popić można na stypie. O innych przyjemnościach nie wspomnę.
Dorota
rok temu
Co jeszcze wymmyślą ci naukowcy. Powoli stają się śmieszni i niewiarygodni. Czas wziąć się do uczciwej roboty a nie rozsiewać ploty.
bETjOOgb
Ana
rok temu
Zbliża się jesień i ciekawa jestem co będą mówić na pogrzebach swoich bliskich koronasceptycy. Tak trudno dbać o siebie i swoich bliskich, noszenie maseczki nie boli, zachowanie odstępu od innych nie boli a przede wszystkim rozum nie boli. W naturze zdarzały się takie przypadki, dziesiątki lat temu m.in. polscy naukowcy badający ludy amazonii wykończyli w ten sposób co bądź "niechcący" rdzenne plemiona, które nigdy nie miały do czynienia z grypą. Zachciało nam się globalizacji w podróżach czy interesach ale gratis otrzymaliśmy patogeny dotąd nie znane naszym organizmom oraz naszej faunie i florze. Dopóki nie zmienimy naszego podejścia globalnie, dopóty będzie to trwało w najlepsze.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić