Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Od soboty nowe obostrzenia w kościołach. Wierni muszą to wiedzieć

13
Podziel się

Od soboty 17 października w kościołach będą obowiązywać nowe ograniczenia. Podczas nabożeństw będzie mogło gromadzić się mniej osób niż w ostatnim czasie. Jakie restrykcje zostaną nałożone na kościoły?

Od soboty nowe obostrzenia w kościołach. Wierni muszą to wiedzieć
Nowe obostrzenia w kościołach (Pixabay)
bETOlsjV

Koronawirus absolutnie nie ustępuje. W związku z tym nasz kraj nadal jest podzielony na strefę żółtą i czerwoną. Do tej drugiej trafiły aż 152 powiaty, czyli blisko połowa Polski.

Nowy podział i nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 17 października. Ograniczenia zostaną nałożone chociażby na kościoły.

bETOlsjX

W świątyniach wracają limity. W strefie żółtej w uroczystościach religijnych będzie mogła uczestniczyć maksymalnie jedna osoba na cztery metry kwadratowe.

Ostrzejsze przepisy będą obowiązywać w strefie czerwonej. Tam będzie mogła przypadać jedna osoba na siedem metrów kwadratowych.

Koronawirus w Polsce. Niepokojące dane Ministerstwa Zdrowia

W ostatnim czasie notujemy niepokojąco dużo nowych zakażeń koronawirusem. W czwartek padł kolejny rekord. Tego dnia odnotowano aż 8099 nowych przypadków COVID-19.

bETOlskd

Od początku epidemii w Polsce odnotowano 149 903 zakażeń koronawirusem. 3308 zainfekowanych zmarło, a 85 588 osób wyzdrowiało.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETOlsky
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Małgosia
rok temu
Jezus Chrystus jest najlepszym lekarzem ludzkich ciał i serc, na Eucharystii pragnie nas leczyć wspierać i chronić przez swoje ciało i krew. Taka jest prawda; to nam objawił, jak ktoś w to nie wierzy to ma problem, bo kiedyś przed nim wszyscy staniemy. Pozdr wszystkich
Inga
rok temu
Tymi zakazami osłabiają układ immunologiczny i rośnie w górę wskaźnik zachorowalności. A noszenie masek bakterio powstałych jeszcze szybciej mutuje wirus. Dziwne to , że w okresie letnim przypominają sobie o demokracji, ale kiedy zbliża się jesień , zima to rosną obostrzenia.
...
rok temu
W Polsce trudno oprzeć się wrażeniu, że epidemia COVID-19 wymknęła się rządzącym spod kontroli. Każdy dzień to nowy rekord zakażeń, kolejne powiaty ogłaszane są strefą czerwoną, premier Morawiecki i wicepremier Gliński sami trafili na kwarantannę, a były marszałek Senatu zaleca rodakom walkę z wirusem przez jedzenie jabłek.
bETOlskz
pytanko
rok temu
Co będzie jutro w Wadowicach? Podobno ma być impreza a tam jest czerwona strefa?
wrak
rok temu
Masza w radiu,stworzenie funkcjonalnej stacji radiowej na mały obszar to koszt 1000zl? komunia obwoźna i po problemie a z komunią oczywiście taca
Starszy.
rok temu
Niestety dawno już powinny być zakazane zgromadzenia w kościołach.Bóg jest wszędzie i można się modlić w domu przecież msze św. są nadawane codziennie z Jasnej Góry Łagiewnik o godz.7 rano.Najważniejsze jest zdrowie a nie pełne tace z kasą.
Wierzącs
rok temu
Sami wyznawczy szatana komentują.nie modlisz się,to się nie wymadrzaj.
Szaleni ⬆️
rok temu
Kościoły w pierwszej kolejności zamknąć. Można się modlić gorliwie w domu i być dobrym człowiekiem! Znam kilka „kościelnych rodzin” ale bardzo to przykr, bo co by drugim jak mogli z zazdrości wydrapali oczy 🤦🏼‍♀️
emeryt
rok temu
Po co to pisać jak czarni i tak nie noszą maseczek i plują zarazkami a o komunikowaniu już nie wspomnę
Obostrzenia
rok temu
Pomino obostrzeń zakazenia rosną, nie było obostrzen i zakazen też mniej
tyle
rok temu
zamknac koscioly jak baseny i kina !!!
ogrodnik
rok temu
Kiedy wreszcie księża zaczną rozdawać hostię szczypczykami (mogą być złote, a co) na rękę ??? A wierny ma spożyć na oczach księdza. Tyle w temacie. Kiedy wreszcie będzie woda święcona w sprayu ??? A nie te zapleśniałe i zgrzybiałe miseczki. No i to całowanie krzyża przez wiernych - luuudzie 21 wiek. Nie można tego pominąć???
,s,
rok temu
Powiedzieć gdzie to mam?
bETOlskr
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić