Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Koronawirus. Obostrzenia będą przedłużone? Nowe informacje

14

Z nieoficjalnych ustaleń Polsat News wynika, że obowiązujące w Polsce obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostaną przedłużone. Taki scenariusz zapowiedzieli m.in. rzecznik rządu Piotr Müller i wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

Koronawirus. Obostrzenia będą przedłużone? Nowe informacje
Koronawirus w Polsce (PAP, Adam Warżawa)

Zgodnie z rozporządzeniem obecne obostrzenia będą obowiązywać do 17 stycznia. Wszystko wskazuje jednak na to, że zostaną one przedłużone.

Rzecznik rządu o przedłużeniu obostrzeń

W czwartek rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, że "w tej chwili skala ograniczeń jest wystarczająca". Dodał, że najbardziej prawdopodobnym wariantem jest ich przedłużenie, "ewentualnie z jakimiś niewielkimi modyfikacjami". Decyzje mają zostać ogłoszone na przełomie tego i następnego tygodnia.

Najpóźniej w poniedziałek mają pojawić się również informacje w kwestii szkolnictwa. Wcześniej minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiadał, że prawdopodobnie dzieci z klas 1-3 wrócą do nauki stacjonarnej od 18 stycznia. Ta kwestia ma być omawiana na piątkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod kierownictwem premiera Mateusza Morawieckiego.

W piątek na temat przedłużenia obostrzeń wypowiedziała się również w TOK FM Olga Semeniuk. Wiceminister rozwoju stwierdziła, że etap odpowiedzialności może być przedłużony o 10-14 dni od momentu zakończenia ferii zimowych, czyli od 17 stycznia.

Dodatkowe obostrzenia obowiązujące od 28 grudnia do 17 stycznia obejmują m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich.

Zobacz także: Nowe obostrzenia? Wiadomo, kiedy padnie decyzja. Rzecznik rządu o szkołach

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić