o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Nowy szczep koronawirusa. Naukowcy znają źródło COVID-19

130
Podziel się

Nowy szczep koronawirusa z Wielkiej Brytanii wywołał w Europie spore zamieszanie. Okazuje się, że Światowa Organizacja Zdrowia znalazła pacjenta zero.

Nowy szczep koronawirusa. Naukowcy znają źródło COVID-19
Zdjęcie poglądowe (PAP, EPA, ANDY RAIN)
bDTCnYet

Nowy szczep koronawirusa rozprzestrzenia się w Wielkiej Brytanii. Naukowcy ustalili osobę, u której mutacja pojawiła się jako pierwsza. Próbka została znaleziona 20 września u osoby, która mieszkała w pobliżu Cantebury w hrabstwie Kent. Informację potwierdziła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Nowy zmutowany szczep ma 14 różnych mutacji. Te powodują, że wirus jest o 70% bardziej zaraźliwy. Eksperci uważają, że nowy wariant mógł powstać w wyniku mutacji wewnątrz osoby z "immunosupresją". Te mają ograniczoną zdolność zwalczania infekcji, zwykle z powodu własnej choroby lub stanu, jak np. choroba nowotworowa.

bDTCnYev

Nie wiadomo, jak wiele przypadków nowego szczepu wystąpiło w Wielkiej Brytanii. Doniesienia mówiły o pojedynczych pacjentach, u których choroba przedłużała się i u których powstał podobny wzór mutacji. Według doktora Jeffrey'a Barretta mutacja jest pierwszym przykładem nowego wariantu powstałego w ten sposób, który zaczął być szeroko rozpowszechniany.

Nowa mutacja koronawirusa

Eksperci zaznaczają, że nowy szczep rozprzestrzenił się bardzo szybko. Ministerstwo zdrowia Wielkiej Brytanii zdało sobie sprawę ze skali problemu, kiedy liczba przypadków nadal rosła w listopadzie, pomimo blokady na szczeblu krajowym. W Anglii wprowadzono niedawno trzecią blokadę, która ma potrwać do połowy lutego.

bDTCnYeB
Zobacz także: Czy ozdrowieńcy powinni być szczepieni? Prof. Simon: "Nie ma przeciwwskazań, żeby podbić poziom przeciwciał"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTCnYeW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(130)
Barbi
3 miesiące temu
❤️Jest tu jakiś miły Pan który chciałby poznać śliczną i samotną 18 latkę? Zapraszam na 𝙋𝙐𝙆𝘼𝘾𝙕𝙐.𝙋𝙇
Pytający
3 miesiące temu
Wiele mówi się o szczepieniach a Polacy nadal nie mają odpowiedzi na podstawowe fundamentalne pytania ? 1. Na jak długi okres po zaszczepieniu każda osoba zaszczepiona nabędzie odporoność na coronovirusa ? ( Należy pamiętać, że docelowo ma być użytych aż 6 szczepionek różnych producentów ). Jaką gwarancję, rękojmie w powyższej kwestii dają ich producenci ? Każdy zaszczepiony powinien wiedzieć na względnie jak długi czas jest zabezpieczony przed chorobą ? ( 3 miesiące, pół roku, rok całe życie ). Cisza .... 2. Jakie są gwarancje producentów ( 6 -ciu szczepionek ) potwierdzone dowodami naukowymi, że ich szczepionki w długim terminie ( np. kilku lat nie będą dawały żadnych poważnych skutków ubocznych ). Cisza .... 3. W razie wystąpienia niepożądanych poszczepiennych skutków ubocznych do kogo może zgłosić o ewentualną pomoc zaszczepiona osoba lub jej rodzina ? Czy do rządu ? ( szczepienia są w końcu dobrowolne ). Czy walczyć z wiatrakami z mającymi miliardy koncernami ? ( Pfizer, Moderna itd. ). Cisza ....
Radomiak
3 miesiące temu
Ten wirus bedzie z nami jeszcze 10 lat. Pytanie: ile ludzi zbankrutuje przez lockdown?
bDTCnYeX
Kasia
3 miesiące temu
1500 dla każdego szczepionek nie starczy zawsze coraz groźniejsza nowa odmiana... interes wszech czasów na strachu i manipulacjach ludźmi.
oke
3 miesiące temu
Ale kit wciskją ludziom.
Najnowsze komentarze (130)
Ollo
3 miesiące temu
Jak się odróżnia tą mutacje? Czy są dodatkowe dolegliwości? Czy dłużej covid-19 się utrzymuje?
Bert
3 miesiące temu
Witamina d3 szczepionka śmiechu warte ludzi butelkę nabijaja
Bert
3 miesiące temu
Witamina d3
Batman75
3 miesiące temu
Szanowny Dr czy po nowych mutacjach starsze czasowe szczepionki mają sens ? Proszę dać znac
Bobik
3 miesiące temu
Gdzie jest Amantadyna????!!!!
Bobik
3 miesiące temu
Szczepionki przed niczym nie chronią a co gorsza wywołują inne choroby!!! Nawet jak sie ludzie poszczepią to i tak bedą musieli nosic maseczki gdyz wirus przenosi przez górne drogi oddechowe! To wypowiedz jednej z expertów przed paru dni..
Zombie
3 miesiące temu
Dla mnie to jest jedna wielka ściema,niby wirus jest i rozprzestrzenia się i łatwo można się zarazić i blokują wszystko,każą chodzić w maseczkach i trzymać dystans i ogólnie uważać na wszystko.Mieszkam i żyje z osoba która miała podejrzenie COVID bo ma brak smaku i węchu od miesiąca ,wynik wyszedł negatywnie a ja żyje z ta osobą,śpię itp itd i nic mi nie jest ,a miałem tez kontakt z osobami które przechodziły niby COVID i tez się nie zaraziłem .Jest jedno podstawowe pytanie gdzie podziały się inne choroby na które przez wiele lat chorowaliśmy o tej porze roku .Gdzie Angina,Szkarlatyna czy nawet Zwykle Zapalenie płuc czy Oskrzeli.Teraz tylko COVID i nic więcej a ludzie umierają z powodu braku dostępu do lekarzy .Czy tak to ma wszystko wyglądać to ja poproszę o zwrot wszystkich składek na ubezpieczenie zdrowotne bo i tak nie można się leczyć bo jest tylko teleporada.
Sorat
3 miesiące temu
Nie ma żadnego covidu. To jest sciema dla komercji.
bDTCnYeP
Henryk
3 miesiące temu
Dopóki tacy ludzie jak Simon, który bierze kasę od big farmy będą ekspertami, to tylko naiwni uwierzą w te szczepionkowa propagande
Tami
3 miesiące temu
W Anglii nie ma lockdownu! Nie masz co robić idz do Costa na kawę,to przecież miejsce pierwszej potrzeby!!!!
Wolnosc
3 miesiące temu
To teraz zmusza nas do chodzenia w prezerwatywie na głowie
Rick
3 miesiące temu
Kto wierzy w te ich brednie jeszcze. Zrobili pewnie kolejny w laboratorium. Korona wirusy busy odkad istnieje swiat
WIRUS ???
3 miesiące temu
wpiszcie w przegladarkę - JFK PREZYDENT KTORY POWIEDZIAL PRAWDE
WIRUS ???
3 miesiące temu
wpiszcie w przegladarkę - JFK PREZYDENT KTORY POWIEDZIAL PRAWDE
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić