o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Koronawirus. Przełomowe leki na COVID-19. Zmniejszają ryzyko śmierci

92
Podziel się

Leki przeciwzapalne podawane przez kroplówkę mogą zmniejszyć o jedną czwartą liczbę zgonów spowodowanych przez COVID-19 u najbardziej chorych pacjentów - twierdzą naukowcy, którzy przeprowadzili badanie na oddziałach intensywnej terapii w Wielkiej Brytanii.

Koronawirus. Przełomowe leki na COVID-19. Zmniejszają ryzyko śmierci
(Getty Images)
bEDHXimZ

Naukowcy odkryli, że dwa leki stosowane w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów mogą ratować życie pacjentów z COVID-19. Od piątku National Health Service w Wielkiej Brytanii zacznie stosować tocilizumab do leczenia pacjentów z koronawirusem od piątku.

Leki przeciwzapalne zmniejszają ryzyko zgonu na koronawirusa

Badania potwierdziły, że lek może zmniejszyć ryzyko śmierci na COVID-19 o 24 proc. Inny lek na zapalenie stawów, sarilumab, ma działać tak samo, nie tylko ratując życie, ale także skracając czas przebywania pacjentów na oddziale intensywnej terapii.

bEDHXinb
Cieszę się, że mogę dziś powiedzieć, że brytyjskie badania naukowe przyczyniły się do stworzenia większej liczby nowych terapii ratujących życie, które właśnie przeszły rygorystyczne testy kliniczne. Tocilizumab i sarilumab wkrótce będą na ustach wszystkich. Jak stwierdzono, leki zmniejszają ryzyko śmierci krytycznie chorych pacjentów o prawie jedną czwartą. Skróciły czas spędzony na intensywnej terapii aż o 10 dni. Te ratujące życie leki będą dostępne za pośrednictwem NHS ze skutkiem natychmiastowym, potencjalnie ratując tysiące istnień - powiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

W badaniach wzięło udział 3900 pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19 z 15 krajów. Wyniki opierają się na analizie 803 osób z 6 krajów, z których 353 otrzymało tocilizumab, a 48 sarilumab. Śmiertelność wśród pacjentów, którym podano leki, wyniosła 27,3 proc., w porównaniu z 35,8 proc. pacjentów z grupy kontrolnej, którzy nie otrzymali leków.

bEDHXinh
Te wyniki to kolejny przełomowy krok do znalezienia wyjścia z tej pandemii, a po dodaniu do arsenału szczepionek i leków, które są już wdrażane, odegrają znaczącą rolę w pokonaniu tego wirusa - skomentował brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

Zobacz także: Prof. Simon o odporności na koronawirusa po szczepionce: "Nie zakładamy, że będzie dłuższa niż 2-3 lata"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDHXinC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(92)
Derwisz50
8 miesięcy temu
Bo nie chodzi o leczenie, ale o zaszczepienie jak największej liczby ludzi. Przecież to robią wszystkie rządy na całym świecie, nie patrząc na liczbę zgonów, po trupach do celu. Czyli szczepionka ma im do czegoś posłużyć.
Marcel
8 miesięcy temu
Bujda , Bzdura i propaganda w jednym tak samo jak "Biomed Lublin"
PRL
9 miesięcy temu
Na covid najlepszy jest gronowit!
bEDHXinD
Obudzsie
9 miesięcy temu
żądamy rozpoczęcia badań klinicznych nad AMANTADYNĄ - rząd je blokuje wciskając nam szczepionkę eksperymentalną
optymista
9 miesięcy temu
Jakieś informacje na temat badań klinicznych amantadyny ?
kot w butach
9 miesięcy temu
Nie do wiary, że w WB dopuszczają leki p/zapalne do leczenia covid A naszej Amantadyny nie dopuszczają Gdzie nawet kota nwyniąleczylismy.Toz to rozbój w biały dzień
Stan
9 miesięcy temu
,, mogą zmniejszyć,, czuli nic pewnego a szczepionki są w fazie testów
mmm
9 miesięcy temu
Kolega spadł z krzesła. Już był zdrowy, ale niestety był w szpitalu. Gorączka, osłabienie no i zmarł. A na co?
gosc
9 miesięcy temu
a fabryke clorohiny wysadzili w powietrze....co za przypadek no no no...
Miszcz
9 miesięcy temu
O tocilizumabie wiadomo już od co najmniej kwietnia ubiegłego roku.
Roky
9 miesięcy temu
My mamy lek amantadyne ale jej zabraniają stosować bo leczy a nie o leczenie w tym wszystkim chodzi.
Simonek
9 miesięcy temu
To taka przykrywka dla Amantadyny...
pielęgniarka
9 miesięcy temu
Amantadyna jest jedynym skutecznym lekiem.
bEDHXinv
Kutno
9 miesięcy temu
Wszystkie szczepionki na grypę straciły w zeszłym roku lub kończą z początkiem tego roku ochronę przez patenty co oznacza, że każda firma farmaceutyczna będzie mogła je produkować. Wiecie o co chodzi? Wielki spadek dochodów gigantów. Wymyślono więc nawą grypę Covid- sars i "nową szczepionkę" i już się lody kręcą. Kto uwierzy,że Pfizer (oszust)odważyłby się wyprodukować setki milionów dawek nie mając pewności dopuszczenia do obrotu tych szczepionek? Nie było jeszcze zgody najważniejszych instytucji, a oni mieli już wyprodukowane takie ilości "leku"? Przecież podobno pół roku tylko może być przechowywana w zamrożeniu - 75st.C. Nie mówiąc nic o szybkości wynalezienia tej szczepionki.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić