aktualizacja 

Koronawirus. Obostrzenia zostaną z nami na dłużej? Ważne informacje

4

Koronawirus nadal się rozprzestrzenia i zbiera śmiertelne żniwo. Właśnie dlatego wciąż obowiązuje wiele ograniczeń. Bardzo prawdopodobne, że restrykcje zostaną z nami na dłużej.

Koronawirus. Obostrzenia zostaną z nami na dłużej? Ważne informacje
Adam Niedzielski zapowiedział, że będzie rekomendował przedłużenie restrykcji (PAP)

W poniedziałek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Tuż po tym wydarzeniu zorganizowano konferencję prasową. Niedzielski pytany był na niej o możliwość przedłużenia ograniczeń.

Tak, jak powiedziałem, decyzję w zakresie obostrzeń podejmie Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczy pan premier Mateusz Morawiecki. Ja będę rekomendował przedłużenie tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a szczególnie tych, obostrzeń - przyjrzenie się im, przeanalizowanie - które dotyczą okresu feryjnego, tak byśmy na ferie zostali w domu, spędzili je bezpiecznie, po to właśnie aby uniknąć trzeciej fali - mówił.

Koronawirus w Polsce. Jasne stanowisko ministra zdrowia

Szef resortu zdrowia wyjawił również, że zamierza rekomendować przedłużenie obostrzeń do 17 stycznia.

Jeśli ta fala rozpoczęłaby się z tego poziomu, który teraz notujemy, a jak patrzymy co się dzieje z liczbą zakażeń tydzień do tygodnia, to widać, że to tempo malenia nie jest już tak duże, jak w drugiej części listopada, dlatego będę rekomendował przedłużenie tych obostrzeń co najmniej do 17 stycznia - zaznaczał.

Wszystko wskazuje zatem na to, że do 17 stycznia nic się nie zmieni w zakresie obostrzeń. Jeżeli sytuacja epidemiczna poprawi się, to być może po tym terminie rząd poluzuje restrykcje.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić