aktualizacja 

Rozpaczliwy apel do Angeliny Jolie. Dramat gwiazdy trwa

310

Sahar Tabar z Teheranu, znana też jako "Zombie Angelina Jolie", była gwiazdą Instagrama. Sąd skazał nastolatkę na 10 lat więzienia za "deprawację młodzieży". Dziennikarka z Iranu prosi teraz gwiazdę Hollywood o reakcję.

Rozpaczliwy apel do Angeliny Jolie. Dramat gwiazdy trwa

Irańska gwiazda Instagrama "Zombie Angelina Jolie" została skazana na 10 lat więzienia. Sąd uznał, że jej aktywność w internecie "sieje deprawację". Dziewczyna rzekomo przeszła 50 operacji plastycznych, by upodobnić się do swojej idolki.

Instagram to jedyna platforma społecznościowa dostępna w Iranie. Facebook, Twitter, czy Telegram są tam nielegalne. Sarah zdobyła 486 000 obserwujących, a za sprawą niezwykłych zdjęć zdobyła rozgłos na całym świecie. Warto podkreślić, że Sahar wcale nie wygląda tak, jak sugerują to niektóre zdjęcia - na wielu z nich ma gruby makijaż, niektóre przerobiono też w Photoshopie.

To Photoshop i makijaż. Za każdym razem, gdy publikuję zdjęcie, maluję twarz w coraz bardziej zabawny sposób. To sposób na wyrażenie siebie, rodzaj sztuki. Moi fani wiedzą, że to nie jest moja prawdziwa twarz - mówiła jakiś czas temu Tabar.

Po jej skazaniu głos w sprawie zabrała irańska dziennikarka Masih Alinejad. Zaapelowała ona do samej Angeliny Jolie. W filmie opublikowanym na Twitterze prosi hollywoodzką gwiazdę o to, by zareagowała w kwestii uwięzienia nastolatki na 10 lat za zdjęcia na Instagramie.

Jej matka codziennie płacze, by uwolnić niewinną córkę. Droga Angelino Jolie! Potrzebujemy tutaj twojego głosu. Pomóż nam - pisze dziennikarka pod swoim filmem.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Tabar początkowo miało grozić od trzech miesięcy więzienia do dwóch lat. Oskarżono ją o bluźnierstwo, podżeganie do przemocy, zdobywanie dochodu w niewłaściwy sposób i zachęcanie młodzieży do deprawacji. Została zatrzymana na polecenie sądu opiekuńczego w Teheranie, który zajmuje się "przestępstwami kulturowymi oraz korupcją społeczną i moralną".

Masih Alinejad podkreśla, że kara jest zbyt wysoka, jak na takie wykroczenie, które trudno też traktować jako szczególne przestępstwo. Dziewczyna bawiła się jedynie makijażem i Photoshopem. Ponadto dziennikarka zwróciła również uwagę na problem, jakim jest traktowanie kobie w więzieniach znajdujących się w Iranie.

Zobacz także: Brad Pitt ma nową partnerkę. Angelina nie jest zadowolona
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić