Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Koronawirus. Papież ostro o osobach, które narzekają na obostrzenia

133
Podziel się:

Ojciec Święty zwrócił się do mieszkańców państw dotkniętych pandemią COVID-19. Papież skupił się na osobach, które skarżą się na obostrzenia wynikające z prób ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Nie będą zadowolone z tego, co o nich powiedział.

Koronawirus. Papież ostro o osobach, które narzekają na obostrzenia
Papież Franciszek krytykuje osoby, które narzekają na obostrzenia (Getty Images, Franco Origlia , Contributor)

Papież Franciszek pochwalił osoby walczące z pandemią COVID-19. Ojciec Święty nazwał ich "miejskimi bohaterami", którzy ułatwiają pozostałym członkom swoich społeczności funkcjonowanie.

Biorą odpowiedzialność za innych i szukają konkretnego rozwiązania, aby nikt nie został w tyle – cytuje papieża Franciszka BNN Bloomberg.

Koronawirus. Papież Franciszek apeluje do wiernych w sprawie obostrzeń

Ojciec Święty odniósł się również do postaw osób krytykujących obostrzenia wprowadzane przez rządy swoich krajów. Oskarżył ich o egoizm oraz żerowanie na nieszczęściu tych, którzy gorzej sobie radzą w czasie pandemii COVID-19.

Z drugiej strony rośnie liczba tych, którzy bezlitośnie korzystają na nieszczęściu innych, myśląc tylko o sobie, protestując lub narzekając na pewne restrykcje – apeluje do wiernych Franciszek (BNN Bloomberg).
Zobacz także: Zobacz też: Papież pojawił się w białej masce. Franciszek wziął udział w modlitwie o pokój

Papież Franciszek przypomniał, że pandemia koronawirusa nie pozostaje bez wpływu na ludzką psychikę. Ostrzegł, że globalny kryzys może zarówno doprowadzić do pogłębienia się już istniejących problemów, jak i zmienić mieszkańców dotkniętych nim państw na lepsze.

Nie wychodzimy z kryzysu tacy sami, możemy stać się lepsi lub gorsi, ale nigdy tacy sami. Kryzysy mogą zintensyfikować istniejące niesprawiedliwości, ale także wydobyć to, co w ludziach najlepsze – wyjaśnił papież Franciszek (BNN Bloomberg).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(133)
wikary
2 lata temu
panocek nie musi się martwić o swoje utrzymanie, rodziny też nie ma na głowie więc łatwo się mówi. poproś o nanne dla wszystkich to się będziemy stosować do wszystkich obostrzeń
Nwo
2 lata temu
Papież nie jest człowiekiem, to gad.
Ha ha ha
2 lata temu
Fajnie się słucha takich połajanek od kolesia, który nie kala swoich rączek pracą, tylko umięjętności żerowania na innych rozwinął na poziom mistrzowski. :D
Bratek1
2 lata temu
Popieram Papieża.
Piotr
2 lata temu
Chwała Bogu za Papieża Franciszka.
alejaja2
2 lata temu
Zapomina lub milczy z faktu, że i ten czy inny wirus jest stworzony przez Pana.Nikt inny przeciez stworzyc jakiegokolwiek zycia nie jest w stanie.Mutacja tez jest naturalnym procesem w swiecie, przecież ponoć, stworzonym
Ajo
2 lata temu
NWO w bardzo szybkim tempie chce dokonać swojego założenia. Każdy rząd który wykonuje polecenia masonsko,żydowskie zdradza swoich obywateli. Pan Franciszek demontuje kościół. Ludzie dali się zmanipulować A za chwilę będą płakać bo zostaną pozbawieni wszelkich praw wolnościowych.
wioletta
2 lata temu
Otwórzcie skarbce i wspomagajcie bez interesownie
Etam
2 lata temu
Czemu papież nic nie mówił latem, jak rzekomo koronawirus był w odwrocie, mało zachorowań i można było wtedy wprowadzić obostrzenia i wirus by zniknął
44
2 lata temu
Trudno uwierzyć, ale poniższe komentarze są od mieszkańców państwa nazywanego kiedyś 'przedmurzem chrześcijaństwa'
Malina30MJ
2 lata temu
Podzielam zdanie poprzedniej osoby.Wiarę ma sie w sercu do Pana Najwyższego nie do Papieża,Biskupa itd..Wy jesteście od nauczania wiary i przekazywania tego czego was uczono..Waszym zadaniem jest utrzymac wiarę i ją pogłębiać.Dawać przykład dobra i nie pozwalać aby ból był zadawany właśnie od takiej osoby jak chociażby ksiądz....ile ludzi zostało skrzywdzonych gdzie chociażby w kościele powinniśmy czuć sie bezpiecznie w końcu uczono nas że to DOM BOŻY!!Młode pokolenie rośnie i co raz częściej zaczyna odsuwac się od wiary.Cos o tym świadczy
Wlasnie.
2 lata temu
On powiezial, a oni to olali.
Bóg urojony
2 lata temu
"Nie potrafię zrozumieć, czemu marnujemy czas dyskutując o religii. O ile jesteśmy uczciwi, a naukowcy powinni być tacy, musimy przyznać, że religia jest zbieraniną fałszywych stwierdzeń, bez żadnych podstaw w rzeczywistości. Sama idea Boga, to wytwór ludzkiej wyobraźni. To zupełnie zrozumiałe, dlaczego pierwotni ludzie, którzy o wiele bardziej byli narażeni na łaskę i niełaskę sił przyrody, niż my dzisiaj, personifikowali te siły w strachu i z drżeniem. Ale dziś, gdy już zrozumieliśmy tak wiele naturalnych procesów w przyrodzie, nie mamy takiej potrzeby. Nie mogę dostrzec, za żadne skarby świata, jak Wszechmogący Bóg pomaga nam w jakikolwiek sposób. To, co widzę – że to założenie prowadzi do tak bezproduktywnych pytań - dlaczego Bóg pozwala na tak wiele nieszczęść i niesprawiedliwości, wyzysku biednych przez bogatych i wszystkich innych okropności. Mógł temu zapobiec. Jeśli religia jest ciągle nauczana, to bynajmniej nie z powodu, iżby jej idee wciąż nas przekonywały. Lecz po prostu dlatego, że niektórzy z nas chcą zapewnić spokój klas niższych. Spokojnymi ludźmi jest o wiele łatwiej rządzić niż krzykliwymi i niezadowolonymi. Jest też znacznie łatwiej ich eksploatować. Religia to rodzaj opium dla ludu, które pozwala uśpić ludzi w pobożnych marzeniach i skłonić aby zapomnieli o krzywdach, jakie są im wyrządzane. Stąd wynika sojusz owych dwu wielkich potęg politycznych, państwa i Kościoła. Państwo i Kościół potrzebują iluzji, że dobry Bóg nagrodzi ludzi w niebie, nie na ziemi - tych wszystkich którzy godzą się na niesprawiedliwości, którzy wypełniają swoje obowiązki cicho i bez narzekania. Dlatego właśnie uczciwe stwierdzenie, że Bóg jest tylko wytworem ludzkiej wyobraźni, nazywane jest przez Kościół najgorszym ze wszystkich grzechów śmiertelnych". - Paul Dirac (brytyjski fizyk teoretyk, jeden z twórców mechaniki kwantowej, laureat Nagrody Nobla)
Cv..
2 lata temu
Papież rozłamu.Dla mnie ciągle papieżem jest Benedykt, wielki teolog naszych czasów
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić