Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Koronawirus. Papież ostro o osobach, które narzekają na obostrzenia

230

Ojciec Święty zwrócił się do mieszkańców państw dotkniętych pandemią COVID-19. Papież skupił się na osobach, które skarżą się na obostrzenia wynikające z prób ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Nie będą zadowolone z tego, co o nich powiedział.

Koronawirus. Papież ostro o osobach, które narzekają na obostrzenia
Papież Franciszek krytykuje osoby, które narzekają na obostrzenia (Getty Images, Franco Origlia , Contributor)

Papież Franciszek pochwalił osoby walczące z pandemią COVID-19. Ojciec Święty nazwał ich "miejskimi bohaterami", którzy ułatwiają pozostałym członkom swoich społeczności funkcjonowanie.

Biorą odpowiedzialność za innych i szukają konkretnego rozwiązania, aby nikt nie został w tyle – cytuje papieża Franciszka BNN Bloomberg.

Koronawirus. Papież Franciszek apeluje do wiernych w sprawie obostrzeń

Ojciec Święty odniósł się również do postaw osób krytykujących obostrzenia wprowadzane przez rządy swoich krajów. Oskarżył ich o egoizm oraz żerowanie na nieszczęściu tych, którzy gorzej sobie radzą w czasie pandemii COVID-19.

Z drugiej strony rośnie liczba tych, którzy bezlitośnie korzystają na nieszczęściu innych, myśląc tylko o sobie, protestując lub narzekając na pewne restrykcje – apeluje do wiernych Franciszek (BNN Bloomberg).
Zobacz także: Zobacz też: Papież pojawił się w białej masce. Franciszek wziął udział w modlitwie o pokój

Papież Franciszek przypomniał, że pandemia koronawirusa nie pozostaje bez wpływu na ludzką psychikę. Ostrzegł, że globalny kryzys może zarówno doprowadzić do pogłębienia się już istniejących problemów, jak i zmienić mieszkańców dotkniętych nim państw na lepsze.

Nie wychodzimy z kryzysu tacy sami, możemy stać się lepsi lub gorsi, ale nigdy tacy sami. Kryzysy mogą zintensyfikować istniejące niesprawiedliwości, ale także wydobyć to, co w ludziach najlepsze – wyjaśnił papież Franciszek (BNN Bloomberg).
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić