Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus. Papież ostro o osobach, które narzekają na obostrzenia

133
Podziel się

Ojciec Święty zwrócił się do mieszkańców państw dotkniętych pandemią COVID-19. Papież skupił się na osobach, które skarżą się na obostrzenia wynikające z prób ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Nie będą zadowolone z tego, co o nich powiedział.

Koronawirus. Papież ostro o osobach, które narzekają na obostrzenia
Papież Franciszek krytykuje osoby, które narzekają na obostrzenia (Getty Images, Franco Origlia , Contributor)
bFdWQqJh

Papież Franciszek pochwalił osoby walczące z pandemią COVID-19. Ojciec Święty nazwał ich "miejskimi bohaterami", którzy ułatwiają pozostałym członkom swoich społeczności funkcjonowanie.

Biorą odpowiedzialność za innych i szukają konkretnego rozwiązania, aby nikt nie został w tyle – cytuje papieża Franciszka BNN Bloomberg.
bFdWQqJj

Koronawirus. Papież Franciszek apeluje do wiernych w sprawie obostrzeń

Ojciec Święty odniósł się również do postaw osób krytykujących obostrzenia wprowadzane przez rządy swoich krajów. Oskarżył ich o egoizm oraz żerowanie na nieszczęściu tych, którzy gorzej sobie radzą w czasie pandemii COVID-19.

Z drugiej strony rośnie liczba tych, którzy bezlitośnie korzystają na nieszczęściu innych, myśląc tylko o sobie, protestując lub narzekając na pewne restrykcje – apeluje do wiernych Franciszek (BNN Bloomberg).
bFdWQqJp
Zobacz także: Zobacz też: Papież pojawił się w białej masce. Franciszek wziął udział w modlitwie o pokój

Papież Franciszek przypomniał, że pandemia koronawirusa nie pozostaje bez wpływu na ludzką psychikę. Ostrzegł, że globalny kryzys może zarówno doprowadzić do pogłębienia się już istniejących problemów, jak i zmienić mieszkańców dotkniętych nim państw na lepsze.

bFdWQqJq
Nie wychodzimy z kryzysu tacy sami, możemy stać się lepsi lub gorsi, ale nigdy tacy sami. Kryzysy mogą zintensyfikować istniejące niesprawiedliwości, ale także wydobyć to, co w ludziach najlepsze – wyjaśnił papież Franciszek (BNN Bloomberg).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdWQqJK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(133)
wikary
rok temu
panocek nie musi się martwić o swoje utrzymanie, rodziny też nie ma na głowie więc łatwo się mówi. poproś o nanne dla wszystkich to się będziemy stosować do wszystkich obostrzeń
Nwo
rok temu
Papież nie jest człowiekiem, to gad.
Ha ha ha
rok temu
Fajnie się słucha takich połajanek od kolesia, który nie kala swoich rączek pracą, tylko umięjętności żerowania na innych rozwinął na poziom mistrzowski. :D
bFdWQqJL
Bratek1
rok temu
Popieram Papieża.
Piotr
rok temu
Chwała Bogu za Papieża Franciszka.
alejaja2
rok temu
Zapomina lub milczy z faktu, że i ten czy inny wirus jest stworzony przez Pana.Nikt inny przeciez stworzyc jakiegokolwiek zycia nie jest w stanie.Mutacja tez jest naturalnym procesem w swiecie, przecież ponoć, stworzonym
Ajo
rok temu
NWO w bardzo szybkim tempie chce dokonać swojego założenia. Każdy rząd który wykonuje polecenia masonsko,żydowskie zdradza swoich obywateli. Pan Franciszek demontuje kościół. Ludzie dali się zmanipulować A za chwilę będą płakać bo zostaną pozbawieni wszelkich praw wolnościowych.
wioletta
rok temu
Otwórzcie skarbce i wspomagajcie bez interesownie
Etam
rok temu
Czemu papież nic nie mówił latem, jak rzekomo koronawirus był w odwrocie, mało zachorowań i można było wtedy wprowadzić obostrzenia i wirus by zniknął
44
rok temu
Trudno uwierzyć, ale poniższe komentarze są od mieszkańców państwa nazywanego kiedyś 'przedmurzem chrześcijaństwa'
Malina30MJ
rok temu
Podzielam zdanie poprzedniej osoby.Wiarę ma sie w sercu do Pana Najwyższego nie do Papieża,Biskupa itd..Wy jesteście od nauczania wiary i przekazywania tego czego was uczono..Waszym zadaniem jest utrzymac wiarę i ją pogłębiać.Dawać przykład dobra i nie pozwalać aby ból był zadawany właśnie od takiej osoby jak chociażby ksiądz....ile ludzi zostało skrzywdzonych gdzie chociażby w kościele powinniśmy czuć sie bezpiecznie w końcu uczono nas że to DOM BOŻY!!Młode pokolenie rośnie i co raz częściej zaczyna odsuwac się od wiary.Cos o tym świadczy
Wlasnie.
rok temu
On powiezial, a oni to olali.
Bóg urojony
rok temu
"Nie potrafię zrozumieć, czemu marnujemy czas dyskutując o religii. O ile jesteśmy uczciwi, a naukowcy powinni być tacy, musimy przyznać, że religia jest zbieraniną fałszywych stwierdzeń, bez żadnych podstaw w rzeczywistości. Sama idea Boga, to wytwór ludzkiej wyobraźni. To zupełnie zrozumiałe, dlaczego pierwotni ludzie, którzy o wiele bardziej byli narażeni na łaskę i niełaskę sił przyrody, niż my dzisiaj, personifikowali te siły w strachu i z drżeniem. Ale dziś, gdy już zrozumieliśmy tak wiele naturalnych procesów w przyrodzie, nie mamy takiej potrzeby. Nie mogę dostrzec, za żadne skarby świata, jak Wszechmogący Bóg pomaga nam w jakikolwiek sposób. To, co widzę – że to założenie prowadzi do tak bezproduktywnych pytań - dlaczego Bóg pozwala na tak wiele nieszczęść i niesprawiedliwości, wyzysku biednych przez bogatych i wszystkich innych okropności. Mógł temu zapobiec. Jeśli religia jest ciągle nauczana, to bynajmniej nie z powodu, iżby jej idee wciąż nas przekonywały. Lecz po prostu dlatego, że niektórzy z nas chcą zapewnić spokój klas niższych. Spokojnymi ludźmi jest o wiele łatwiej rządzić niż krzykliwymi i niezadowolonymi. Jest też znacznie łatwiej ich eksploatować. Religia to rodzaj opium dla ludu, które pozwala uśpić ludzi w pobożnych marzeniach i skłonić aby zapomnieli o krzywdach, jakie są im wyrządzane. Stąd wynika sojusz owych dwu wielkich potęg politycznych, państwa i Kościoła. Państwo i Kościół potrzebują iluzji, że dobry Bóg nagrodzi ludzi w niebie, nie na ziemi - tych wszystkich którzy godzą się na niesprawiedliwości, którzy wypełniają swoje obowiązki cicho i bez narzekania. Dlatego właśnie uczciwe stwierdzenie, że Bóg jest tylko wytworem ludzkiej wyobraźni, nazywane jest przez Kościół najgorszym ze wszystkich grzechów śmiertelnych". - Paul Dirac (brytyjski fizyk teoretyk, jeden z twórców mechaniki kwantowej, laureat Nagrody Nobla)
bFdWQqJD
Cv..
rok temu
Papież rozłamu.Dla mnie ciągle papieżem jest Benedykt, wielki teolog naszych czasów
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić