Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Horror tuż przed Halloween. Światowy rekord zachorowań na COVID-19

88
Podziel się:

Epidemia koronawirusa w USA przybiera na sile. Władze poinformowały, że odnotowano tam rekordową liczbę zakażeń. Po raz pierwszy na świecie przekroczona została liczba 100 tys. zakażeń na przestrzeni 24 godzin.

Horror tuż przed Halloween. Światowy rekord zachorowań na COVID-19
(EPA, ETIENNE LAURENT, PAP)

Sytuacja epidemiczna w USA robi się coraz bardziej poważna. W ciągu ostatnich dziesięciu dni Stany Zjednoczone pięciokrotnie przekroczyły swój dotychczasowy dobowy rekord, wynoszący jeszcze niedawno nieco ponad 77 tys. zakażeń. Bilans, który podano w piątek czasu amerykańskiego, czyli tuż przed Halloween, jest zatrważający. Po raz pierwszy - nie tylko w USA, ale i na świecie - przekroczono barierę stu tysięcy zakażonych w ciągu doby.

Piątkowy bilans to dokładnie 100,233 zakażeń. W żadnym kraju na świecie nie stwierdzono tak wysokiej liczby od początku walki z wirusem. Poprzedni światowy rekord dobowych zakażeń wynosił 97,894 i został odnotowany we wrześniu w Indiach.

Ostatni dni są dla Amerykanów szczególnie trudne. 29 października aż 16 stanów zgłosiło najwyższą dzienną liczbę zakażeń, a 13 zanotowało najwyższą liczbę hospitalizowanych osób.

Sytuacja niepokoi, zwłaszcza że 3 listopada odbędą się w USA wybory prezydenckie. Obaj kandydaci pokazują swój odrębny stosunek do pandemii koronawirusa. Podczas odwiedzin Florydy Donald Trump, pomimo zagrożenia, spotkał się ze swoimi zwolennikami. Zaznaczył nawet, że skoro on pokonał wirusa, to może zrobić to każdy. Joe Biden zachował za to wszelkie środki ostrożności i swój wiec zorganizował bez publiczności.

Stany Zjednoczone są krajem najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa. Od jej początku zanotowano tam ponad 9 milionów zakażeń, co stanowi 20 proc. wszystkich przypadków na świecie. Niestety niespełna ćwierć miliona Amerykanów zmarło.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Prof. Flisiak: Brakuje miejsc w szpitalach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(88)
drndrn
2 lata temu
w Polsce nie ma operacji i śmierci w czasie operacji. Jednak nie ma badań i leczenia nowotworów, normalnego leczenia w przychodni. W mojej rodzinie udało się przed zawirusowaniem szpitala zrobić 3 badania od marca. Nadal są osoby, które piszą, że wirusa nie ma, badanie nie wykrywa wirusa i należy chodzić bez maseczki, bo to kaganiec. Mordercy, ludobójcy.
obiektywny
2 lata temu
Trump mówi, że skoro on pokonał wirusa, to może zrobić to każdy. No ciekawe, że każdy ma tyle kasy i wpływów, co on.
Szkoda?
2 lata temu
Niestety niespełna ćwierć miliona Amerykanów zmarło... Niespełna
Mensa
2 lata temu
Na szczescie coraz wiecej ludzi widzi, ze to walek...covid - choroba lekka jak grypa, nie mamco sie bac...trzeba przechorowac ( bezobjawowo :D )
Sysuz
2 lata temu
Nic się nie dzieje media to dno covid to zwykła grypa
Wolna polska
2 lata temu
Tego szefa tej red akcjii serce internetu powinni zagazowac w Auschvitz,,,, rm fm radio zet i dt za to że się panikę między ludzi i ale przyjdzie czas wasze redakcje staną w plomieniqch
Roger
2 lata temu
Hahahahaha, dziwnym trafem w jednym z powiatów okazało się, że na sto wykonanych testów jest 111 wyników pozytywnych.... ciekawe, nie? Komu na tym tak zależy?
Jack40
2 lata temu
Apokalipsa Izajasza :24 Oto Pan pustoszy ziemię, niszczy ją i przewraca jej powierzchnię, a mieszkańców jej rozprasza. I będzie [dotknięty] jak lud, tak kapłan, jak sługa, tak jego pan, jak służąca, tak jej pani, jak nabywca, tak sprzedawca, jak pożyczkę dający, tak biorący ją, jak wierzyciel, tak jego dłużnik. Okropnie spustoszona będzie ziemia i bezgranicznie rozdrapana, bo Pan wydał taki wyrok. Żałośnie wygląda ziemia, zmarniała; świat opadł z sił, niszczeje, niebo wraz z ziemią się wyczerpały. Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców, bo pogwałcili prawa, przestąpili przykazania, złamali wieczyste przymierze. Dlatego ziemię pochłania przekleństwo, a jej mieszkańcy odpokutowują; dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi i mało ludzi zostało.
kostek44
2 lata temu
propos zgonow, historia prawdziwa. Zmarla sobie kobicina, nieco ponad 90 lat, znalezli ja w domu nad ranem, lekarze po egazminie upieraja sie, zeby wpisac covid, rodzina, ze nie, ze nawet kataru nie miala. I tak kilka razy nalegania medykow. To ja sie pytam ile takich smierci w statystykach jest? kraj wydarzenia: Kanada
G-Ż
2 lata temu
Wszystko to są zakażenia. Organizm ludzki jest zakażony różnymi wirusami i bakteriami wystarczy tylko zrobić test jakiś tam. Coraz więcej zakażeń jest związane bezpośrednio z coraz większą liczbą wykonywanych testów. Nie ma to nic wspólnego z zachorowaniem. jeszcze trochę i dowiemy się jaki jest nadrzędny cel całej tej pandemii. Pozdrawiam.
Sidematic
2 lata temu
Nie słuchajcie tych bzdur, to eskimoska propaganda. Mój brat mieszka w Stanach na Florydzie i nikt tam nie panikuje. Ot choróbsko jak wiele innych a ilość zakażonych to nie są ofiary.
olo
2 lata temu
dobra dobra mieszkam w usa i jakos tego nie widze
wyborca
2 lata temu
Musimy być pierwsi w świecie proponuję milion nowych oficjalnych zakażeń w czasie doby, albo lepiej milion zgonów.
Proste
2 lata temu
Aby epidemia się skończyła MUSZĄ zarazić się WSZYSCY a szpitale powinny leczyć wyłącznie zarażonych którzy ą chorzy .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić