o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Horror tuż przed Halloween. Światowy rekord zachorowań na COVID-19

88
Podziel się

Epidemia koronawirusa w USA przybiera na sile. Władze poinformowały, że odnotowano tam rekordową liczbę zakażeń. Po raz pierwszy na świecie przekroczona została liczba 100 tys. zakażeń na przestrzeni 24 godzin.

Horror tuż przed Halloween. Światowy rekord zachorowań na COVID-19
(EPA, ETIENNE LAURENT, PAP)
bDnfAdhN

Sytuacja epidemiczna w USA robi się coraz bardziej poważna. W ciągu ostatnich dziesięciu dni Stany Zjednoczone pięciokrotnie przekroczyły swój dotychczasowy dobowy rekord, wynoszący jeszcze niedawno nieco ponad 77 tys. zakażeń. Bilans, który podano w piątek czasu amerykańskiego, czyli tuż przed Halloween, jest zatrważający. Po raz pierwszy - nie tylko w USA, ale i na świecie - przekroczono barierę stu tysięcy zakażonych w ciągu doby.

Piątkowy bilans to dokładnie 100,233 zakażeń. W żadnym kraju na świecie nie stwierdzono tak wysokiej liczby od początku walki z wirusem. Poprzedni światowy rekord dobowych zakażeń wynosił 97,894 i został odnotowany we wrześniu w Indiach.

bDnfAdhP

Ostatni dni są dla Amerykanów szczególnie trudne. 29 października aż 16 stanów zgłosiło najwyższą dzienną liczbę zakażeń, a 13 zanotowało najwyższą liczbę hospitalizowanych osób.

Sytuacja niepokoi, zwłaszcza że 3 listopada odbędą się w USA wybory prezydenckie. Obaj kandydaci pokazują swój odrębny stosunek do pandemii koronawirusa. Podczas odwiedzin Florydy Donald Trump, pomimo zagrożenia, spotkał się ze swoimi zwolennikami. Zaznaczył nawet, że skoro on pokonał wirusa, to może zrobić to każdy. Joe Biden zachował za to wszelkie środki ostrożności i swój wiec zorganizował bez publiczności.

bDnfAdhV

Stany Zjednoczone są krajem najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa. Od jej początku zanotowano tam ponad 9 milionów zakażeń, co stanowi 20 proc. wszystkich przypadków na świecie. Niestety niespełna ćwierć miliona Amerykanów zmarło.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Prof. Flisiak: Brakuje miejsc w szpitalach
bDnfAdiq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(88)
matematyk
4 tyg. temu
Umiecie liczyć?Jeżeli USA przy 328 mlnmieszkańców ma 100 tys.zakażeń a Polska 22 tys. przy 40 mln tzn.że oni mając 8 razy więcej ludności biorąc z nas przykład powinni mieć 170 tys. zakażeń.A to znaczy że u nas jest dooopa.
doc
4 tyg. temu
w USA 100tyś zachorowani na ponad 330mln mieszkańców a w Polsce prawie 22tyś na 36mln. To gdzie szybciej rozprzestrzenia się zaraza?
haha
4 tyg. temu
Dlatego Trump ogłosił, że USA pokonało COVID!
bDnfAdir
BARTEK
4 tyg. temu
Z wirusem jak z grypą trzeba żyć a szpitale powinny leczyć zarażonych którzy są chorzy na inne choroby . TĘ EPIDEMIĘ PRZEŻYJEMY A NASTĘPNĄ KTÓRĄ zapewne będziemy zawdzięczali uczonym produkującym wirusy może już nie .
OKAZAŁOSIĘ
4 tyg. temu
Indie czy USA to podobny poziom medycyny publicznej.
Najnowsze komentarze (88)
drndrn
4 tyg. temu
w Polsce nie ma operacji i śmierci w czasie operacji. Jednak nie ma badań i leczenia nowotworów, normalnego leczenia w przychodni. W mojej rodzinie udało się przed zawirusowaniem szpitala zrobić 3 badania od marca. Nadal są osoby, które piszą, że wirusa nie ma, badanie nie wykrywa wirusa i należy chodzić bez maseczki, bo to kaganiec. Mordercy, ludobójcy.
obiektywny
4 tyg. temu
Trump mówi, że skoro on pokonał wirusa, to może zrobić to każdy. No ciekawe, że każdy ma tyle kasy i wpływów, co on.
Szkoda?
4 tyg. temu
Niestety niespełna ćwierć miliona Amerykanów zmarło... Niespełna
Mensa
4 tyg. temu
Na szczescie coraz wiecej ludzi widzi, ze to walek...covid - choroba lekka jak grypa, nie mamco sie bac...trzeba przechorowac ( bezobjawowo :D )
Sysuz
4 tyg. temu
Nic się nie dzieje media to dno covid to zwykła grypa
Wolna polska
4 tyg. temu
Tego szefa tej red akcjii serce internetu powinni zagazowac w Auschvitz,,,, rm fm radio zet i dt za to że się panikę między ludzi i ale przyjdzie czas wasze redakcje staną w plomieniqch
Roger
4 tyg. temu
Hahahahaha, dziwnym trafem w jednym z powiatów okazało się, że na sto wykonanych testów jest 111 wyników pozytywnych.... ciekawe, nie? Komu na tym tak zależy?
Jack40
4 tyg. temu
Apokalipsa Izajasza :24 Oto Pan pustoszy ziemię, niszczy ją i przewraca jej powierzchnię, a mieszkańców jej rozprasza. I będzie [dotknięty] jak lud, tak kapłan, jak sługa, tak jego pan, jak służąca, tak jej pani, jak nabywca, tak sprzedawca, jak pożyczkę dający, tak biorący ją, jak wierzyciel, tak jego dłużnik. Okropnie spustoszona będzie ziemia i bezgranicznie rozdrapana, bo Pan wydał taki wyrok. Żałośnie wygląda ziemia, zmarniała; świat opadł z sił, niszczeje, niebo wraz z ziemią się wyczerpały. Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców, bo pogwałcili prawa, przestąpili przykazania, złamali wieczyste przymierze. Dlatego ziemię pochłania przekleństwo, a jej mieszkańcy odpokutowują; dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi i mało ludzi zostało.
bDnfAdij
kostek44
4 tyg. temu
propos zgonow, historia prawdziwa. Zmarla sobie kobicina, nieco ponad 90 lat, znalezli ja w domu nad ranem, lekarze po egazminie upieraja sie, zeby wpisac covid, rodzina, ze nie, ze nawet kataru nie miala. I tak kilka razy nalegania medykow. To ja sie pytam ile takich smierci w statystykach jest? kraj wydarzenia: Kanada
G-Ż
4 tyg. temu
Wszystko to są zakażenia. Organizm ludzki jest zakażony różnymi wirusami i bakteriami wystarczy tylko zrobić test jakiś tam. Coraz więcej zakażeń jest związane bezpośrednio z coraz większą liczbą wykonywanych testów. Nie ma to nic wspólnego z zachorowaniem. jeszcze trochę i dowiemy się jaki jest nadrzędny cel całej tej pandemii. Pozdrawiam.
Sidematic
4 tyg. temu
Nie słuchajcie tych bzdur, to eskimoska propaganda. Mój brat mieszka w Stanach na Florydzie i nikt tam nie panikuje. Ot choróbsko jak wiele innych a ilość zakażonych to nie są ofiary.
olo
4 tyg. temu
dobra dobra mieszkam w usa i jakos tego nie widze
wyborca
4 tyg. temu
Musimy być pierwsi w świecie proponuję milion nowych oficjalnych zakażeń w czasie doby, albo lepiej milion zgonów.
Proste
4 tyg. temu
Aby epidemia się skończyła MUSZĄ zarazić się WSZYSCY a szpitale powinny leczyć wyłącznie zarażonych którzy ą chorzy .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić