aktualizacja 

COVID-19. Pod żadnym pozorem nie rób tego przed szczepieniem. Lekarz tłumaczy

57

Jeżeli zdecydujesz się zaszczepić przeciwko COVID-19, to przed jej przyjęciem absolutnie nie pij alkoholu. Nieprzestrzeganie tej zasady może źle wpłynąć na stan zdrowia.

COVID-19. Pod żadnym pozorem nie rób tego przed szczepieniem. Lekarz tłumaczy
Koronawirus. Nie pij alkoholu przed szczepieniem! (Pixnio)

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Polski rząd donosi natomiast, że rozpoczęcie procesu szczepień przeciwko COVID-19 jest coraz bliżej. Wiele wskazuje na to, że pierwsze szczepionki zostaną zaaplikowane jeszcze w tym roku.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na szczepienie, powinien przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim ważne jest to, by przed przyjęciem szczepionki nie pić alkoholu. Przed takim zachowaniem przestrzegają Rosjanie.

Wszystkie osoby, które planują poddać się szczepieniu przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, powinny zaprzestać spożywania alkoholu. Abstynencja powinna potrwać 42 dni - powiedziała Anna Popowa, dyrektor koordynującego walkę z epidemią w Rosji nadzoru sanitarnego Rosportebnadzor, cytowana przez portal.abczdrowie.pl.

Koronawirus w Polsce. Do szczepienia potrzebna bezwzględna trzeźwość

Dr Michał Sutkowski w rozmowie z portal.abczdrowie.pl wyraźnie podkreśla, że szczepione będą tylko osoby zdrowe.

To znaczy takie, których organizm funkcjonuje prawidłowo. Pacjent pod wpływem alkoholu traktowany jest prawie tak, jak osoba chora. Alkohol ma silny wpływ na organizm. Wywołuje skoki ciśnienia tętniczego, prowadzi do zaburzeń oddychania, jego spożycie daje objawy hipoglikemii (np. osłabienie). To wszystko są symptomy, które wykluczają zaszczepienie. Właśnie dlatego osoby, które planują przyjąć szczepionkę, powinny być bezwzględnie trzeźwe - zaznacza w rozmowie z portal.abczdrowie.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić