Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Zdjęcia obiegły świat. Niezwykłe znalezisko na Syberii

94

Grupa Rosjan w lesie na Syberii natrafiła na jeden z członów rakiety Sojuz 2.1b, która 18 grudnia 2020 roku wystartowała z kosmodromu Wostocznyj. Swoim niezwykłym odkryciem badacze pochwalili się w internecie.

Zdjęcia obiegły świat. Niezwykłe znalezisko na Syberii
(Instagram)

Rosjanie natrafili na fragment rakiety Sojuz 2.1b na Syberii

Kilka dni temu rakieta Sojuz 2.1b wyniosła na orbitę okołoziemską 36 satelitów telekomunikacyjnych OneWeb. Jeden z członów rakiety grupa Rosjan znalazła w regionie Kobyaysky w Jakucji. "Siberian Times" opublikował na Instagramie zdjęcia, które wykonał Zemlya Bizonov.

Serie satelitów telekomunikacyjnych OneWeb za pomocą rakiety Sojuz 2.1b wystrzeliła w kosmos spółka Starsem. Rakieta wystartowała z kosmodromu Wostocznyj 18 grudnia o 21:26. Wszystkie fazy lotu przebiegły pomyślnie.

Badacze, którzy zajmują się odnajdywaniem fragmentów wystrzelonych rakiet, w lesie na Syberii odnaleźli jeden z członów rakiety Sojuz 2.1b. Swoim odkryciem pochwalili się w internecie. Na zdjęciu grupa Rosjan pozuje przy znalezionym fragmencie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Można powiedzieć, że satelity OneWeb to konkurencja dla Starlinków Elona Muska wysyłanych przez SpaceX. Na okołoziemskiej orbicie jest już 110 statków sieci OneWeb.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić