o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Zdjęcia obiegły świat. Niezwykłe znalezisko na Syberii

44
Podziel się

Grupa Rosjan w lesie na Syberii natrafiła na jeden z członów rakiety Sojuz 2.1b, która 18 grudnia 2020 roku wystartowała z kosmodromu Wostocznyj. Swoim niezwykłym odkryciem badacze pochwalili się w internecie.

Zdjęcia obiegły świat. Niezwykłe znalezisko na Syberii
(Instagram)
bEssTacB

Rosjanie natrafili na fragment rakiety Sojuz 2.1b na Syberii

Kilka dni temu rakieta Sojuz 2.1b wyniosła na orbitę okołoziemską 36 satelitów telekomunikacyjnych OneWeb. Jeden z członów rakiety grupa Rosjan znalazła w regionie Kobyaysky w Jakucji. "Siberian Times" opublikował na Instagramie zdjęcia, które wykonał Zemlya Bizonov.

bEssTacD

Serie satelitów telekomunikacyjnych OneWeb za pomocą rakiety Sojuz 2.1b wystrzeliła w kosmos spółka Starsem. Rakieta wystartowała z kosmodromu Wostocznyj 18 grudnia o 21:26. Wszystkie fazy lotu przebiegły pomyślnie.

Badacze, którzy zajmują się odnajdywaniem fragmentów wystrzelonych rakiet, w lesie na Syberii odnaleźli jeden z członów rakiety Sojuz 2.1b. Swoim odkryciem pochwalili się w internecie. Na zdjęciu grupa Rosjan pozuje przy znalezionym fragmencie.

bEssTacJ

Można powiedzieć, że satelity OneWeb to konkurencja dla Starlinków Elona Muska wysyłanych przez SpaceX. Na okołoziemskiej orbicie jest już 110 statków sieci OneWeb.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEssTade
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
ARCTOS
6 miesięcy temu
Tylko zaśmiecają orbitę...
Aigle
7 miesięcy temu
Znaleziskiem naprawdę sensacyjnym będzie DOPIERO wrak sławnego ORŁA. Czas płynie, woda robi swoje. Niedługo nie będzie czego szukać. To jest... pardon, wrak ORŁA zapewne już dawno zlokalizowano, wydobyto i sprzedano na złom lub zutylizowano w inny sposób, więc różne cyrki w rodzaju narodowych poszukiwań to de facto strata czasu i pieniędzy. Wraku ORŁA nie odnajdzie się już nigdy, bo go po prostu nie ma.
niko
7 miesięcy temu
A TO ZE NIE POTRAWIA LADOWAC Z ZALOGAI L[KOSZTEM SPOLECZENSTWA BUDUJA NOWE ZABAWKI
bEssTadf
Niewiedza
7 miesięcy temu
Ludzie czytajcie ze zrozumieniem i nie wypisujcie głupot. Sami się nie znacie na niczym (w tym temacie na pewno na tym temacie), a się madrzycie jak profesorowie fizyki lub astronomii. To jest człon rakiety który odłącza się od rakiety jak wypali paliwo. Amerykanskie człony rakiet tez spadają na ziemie ale w większości przypadków do oceanu. Od niedawna takie same człony Space-x ładują na ziemi i są powtórnie wykorzystywane do kolejnych lotów. Nie ma za co! Zanim napiszecie coś co nie wnosi nic zastanówcie się uprzednio.
Mario
8 miesięcy temu
Pierdzielić rakietę! Tam jest śnieg! Prawdziwy! Rakietę to każdy może mieć! Ale śnieg to tylko można pomarzyć 🥺
Awar
8 miesięcy temu
Czyli nie spalają się w atmosferze, a po prostu spadają... Czekamy na info jak z "Przystanku Alaska"
Rob
8 miesięcy temu
Wywróciła się przed startem a załoga ocalała i teraz się focą....
jacykowski
8 miesięcy temu
Co to za bajery jak by ten złom spadł z kosmosu to by był płaski jak ziemia. To mi bardziej na tupolewa wygląda jeszcze silniki dymia i słychać strzały z pepeszy
Yebyewdenko
8 miesięcy temu
No tak, to jest konkurencja dla Muska bo wróciła na Ziemię i nie spadła na osiedle ludzkie. Amerykańskie też nie spadły na ludzi. No i kto tu jest lepszy?
WERT
8 miesięcy temu
Ten news powinien być TOP-1 tego roku. Jest tak niezwykły i przejmujący. Brawo
Naiwniak
8 miesięcy temu
SLIMAKI Ludzie nie dajcie sie wkrecic w ten pseudo interes to sciema bez cienia prawdy, jedyne co moge wam zagwarantowac to to ze wtopicie tam wszystkie pieniadze ktore macie.
Gość
8 miesięcy temu
Rzeczywiście ! Odkrycie na miarę Świętego grała ! Kupa złomu , która spada (zawsze!) na ziemię w kilka minut po starcie rakiety kosmicznej
beata i józek
8 miesięcy temu
witamy dobrych ludzi , mam 56 lat i kłopoty finansowe ciężko mi utrzymać dom i rodzinę przez to i zdrowie szwankuje długi mam na 36 tys.zł. żona ma rente socjalną proszę o pomoc 44124033051111000029409646 bank pekao sa józe
bEssTacX
Bol
8 miesięcy temu
A Yeti kurnia tam nie było?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić