Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 

Koronawirus. Rekord liczby zakażeń w Niemczech

382

W Niemczech zanotowano największy dzienny wzrost liczby zachorowań na koronawirusa od 26 kwietnia. W ciągu ostatniej doby stwierdzono w tym kraju 1707 nowych chorych, kolejnych 10 osób zmarło.

Koronawirus. Rekord liczby zakażeń w Niemczech
Koronawirus. Rekord zakażeń w Niemczech (PAP, EPA, PHILIPP GUELLAND)

Największy dzienny przyrost zachorowań od kwietnia. Niemieccy lekarze wykryli w ciągu doby 1707 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Co więcej, 14,5 tys. przypadków uważa się za zakażenia aktywne, co jest największą liczbą od 13 maja – informuje Instytut im. Roberta Kocha.

Koronawirus. Rekord zakażeń w Niemczech

Liczba infekcji u naszych zachodnich sąsiadów stopniowo wzrasta od początku sierpnia. Według niemieckich władz głównym czynnikiem zwiększającym szerzenie się wirusa są powroty zakażonych Niemców z wakacji i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Tamtejszy minister zdrowia Jens Spahn powiedział, że miejskie i ogólnokrajowe imprezy karnawałowe najprawdopodobniej nie będą miały miejsca w tym roku. Co ciekawe, według niemieckich dziennikarzy w niektórych regionach pierwsze wydarzenia organizowano już w listopadzie.

Wiem, jak ważny jest karnawał dla wielu milionów Niemców. Ale po prostu nie wyobrażam sobie go tej zimy w środku pandemii. Szkoda, ale tak musi być – podkreśla Spahn.

Łączna liczba potwierdzonych infekcji koronawirusem w Niemczech to teraz 228 621, z czego 9253 były śmiertelne. Ostatniej doby zmarło 10 osób. Na całym świecie koronawirusem zaraziło się 22 413 126 osób, 787 686 z nich zmarło.

Zobacz także: Zobacz też: "Koronaparty" w Manchesterze. Brytyjczyk zorganizował domówkę na 200 osób
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić