Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Ulewy w Małopolsce. Powiat myślenicki pod wodą. Zdjęcia

25

Małopolska. W środę 19 sierpnia przez powiat myślenicki przeszła ulewa. Intensywne opady deszczu wyrządziły ogromne szkody, zwłaszcza w 3 gminach: Myślenice, Dobczyce i Wiśniowa. Do wielu budynków dostała się woda. Zalała posesje i zniszczyła drogi. Mieszkańcy szacują straty.

Ulewy w Małopolsce. Powiat myślenicki pod wodą. Zdjęcia
Ulewa w Małopolsce. Powiat myślenicki pod wodą (KP PSP Myślenice)

Ulewy w Małopolsce. 3 gminy powiatu myślenickiego pod wodą. Straty są ogromne

W środę 19 sierpnia na terenie 3 gmin powiatu myślenickiego (Myślenice, Wiśniowa, Dobczyce) doszło do intensywnych opadów deszczu. Jak podają strażacy, najwięcej interwencji było na terenie miejscowości: Zasań, Trzemeśnia, Poręba, Glichów, Lipnik, Kornatka.

Duża ilość wody, która spadła na niewielkim obszarze spowodowała wezbranie cieków wodnych, wypełnienie rowów przy drogach co skutkowało zalewaniem posesji, uszkodzeniami dróg gminnych - przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach.

Małopolska. Podtopienia w powiecie myślenickim. Gdzie największe straty?

Na terenie gminy Myślenice w wyniku intensywnych opadów deszczu najbardziej ucierpiały miejscowości: Zasań, Poręba i Trzemeśnia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

W gminie Dobczyce najbardziej ucierpiała Kornatka.

Dziękuję strażakom, pracownikom Urzędu Gminy oraz mieszkańcom gminy za szybką reakcję i podejmowanie sprawnych, zdecydowanych działań - przekazał burmistrz Tomasz Suś.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

W gminie Wiśniowa woda odcięła kilka budynków, podmyła drogi, zatykała przepusty. Strażacy, pracownicy gminy, jak i prywatni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy zaczęli przywracać dojazdy.

Po raz kolejny widać, że możemy liczyć na strażaków z naszej gminy, pracowników urzędu i prywatnych przedsiębiorców dysponujących koparkami. Dziękuję za szybką reakcję na intensywne opady deszczu, które nawiedziły nasze miejscowości, dzięki czemu w pewnym stopniu ograniczyliśmy zniszczenia - powiedział wójt Bogumił Pawlak.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Powiat myślenicki. Gdzie zgłaszać szkody?

Osoby, które ucierpiały w wyniku podtopień, mogą się kontaktować z ośrodkami pomocy społecznej. Uruchomione zostały dyżurne telefony, pod którym można zgłaszać wyrządzone szkody.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić