Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Powrót do szkoły. Czy wracamy do szkoły 1 września?

124

Trwa pandemia koronawirusa. Uczniowie i ich rodzice zastanawiają się, jak będzie wyglądał powrót do szkoły od 1 września. Czy uczniowie wrócą do szkoły i będą się uczyć w trybie stacjonarnym?

Powrót do szkoły. Czy wracamy do szkoły 1 września?
Powrót do szkoły (Pixabay)

Powrót do szkoły. Czy od 1 września uczniowie wracają do szkoły?

Trwają przygotowania do powrotu uczniów do szkół od 1 września. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski spotkał się w środę 19 sierpnia z kuratorami oświaty w sprawie przygotowań do nowego roku szkolnego. Jak podaje MEN, w najbliższym czasie kuratorzy będą spotykali się z dyrektorami szkół i placówek oświatowych.

Szkoły w czasie koronawirusa. Jaki będzie powrót do szkoły?

Cały czas trwa pandemia koronawirusa w Polsce. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, w szkołach zostaną wprowadzone szczegółowe wytyczne, które mają pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Koronawirus. Powrót do szkoły. Podstawowe zasady

Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) podało, że "w miarę możliwości zaleca się taką organizację pracy szkoły i jej koordynację, by umożliwić zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły i ograniczyć gromadzenie się uczniów (np. różne godziny przychodzenia uczniów z poszczególnych klas do szkoły, różne godziny przerw lub zajęć na boisku) oraz unikanie częstej zmiany pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia".

Jakie zasady będą jeszcze obowiązywać w szkołach w związku z koronawirusem? Konieczne będzie częste mycie rąk, a także ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Powrót do szkoły. Czy uczeń ma mieć maseczkę?

Maseczki powinny być stosowane w przypadku niemożności zachowania dystansu np. w czasie przerw w miejscach wspólnie użytkowanych, o ile nie jest zachowane zróżnicowanie czasowe w prowadzeniu zajęć - podaje MEN.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić