Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Siergiej Ławrow o WHO: nie jest idealna

67

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow poruszył temat krytyki, jaka spadła na WHO. Jednym z największych sceptyków odnośnie prawidłowej pracy organizacji jest Donald Trump, który zdecydował się wycofać jej finansowanie. Czy kolejny kraj zdecyduje się na taki krok?

Koronawirus. Siergiej Ławrow o WHO: nie jest idealna
(Getty Images, Antonio Masiello , Contributor)

Siergiej Ławrow przedstawił swoją opinię na temat WHO w trakcie wywiadu telewizyjnego. Minister spraw zagranicznych wystąpił w programie "Wielka Gra" w rosyjskim kanale pierwszym.

WHO. Siergiej Ławrow komentuje pracę organizacji

Rosyjski minister pozytywnie ocenił działanie Światowej Organizacji Zdrowia. Siergiej Ławrow przyznał, że jego zdaniem WHO wypełnia swoją rolę zgodnie ze statutem.

Myślę, że WHO spełnia swoją rolę raczej dobrze i zgodnie ze statutem, działając jako organ zarządzający i koordynujący w dziedzinie opieki zdrowotnej. Tak, nie jest idealna. Nikt nie jest doskonały – cytuje Siergieja Ławrowa rosyjska agencja państwowa TASS.

Rosyjski polityk odniósł się również do krytyki, jaka spadła na WHO ze strony USA. Siergiej Ławrow zwrócił uwagę na fakt, że to właśnie państwa członkowskie sprawują nadzór nad Światową Organizacją Zdrowia i decydują o podejmowanych przez nią działaniach.

Do niedawna nie zgłaszali na nią żadnych skarg – powiedział Siergiej Ławrow.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus. Polka pracująca w WHO zdradza, jak walczyć z fake newsami
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić