aktualizacja 

Koronawirus. SMS wzywa na szczepienie przeciw COVID-19. Wyjaśniamy, co zrobić

1293

Jeżeli otrzymasz SMS-a z wezwaniem na szczepienie, to absolutnie nie myśl, że to jakaś pomyłka czy żart. O takiej formie zapraszania do przyjęcia szczepionki poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Koronawirus. SMS wzywa na szczepienie przeciw COVID-19. Wyjaśniamy, co zrobić
Waldemar Kraska podczas szczepienia (PAP)

Koronawirus nadal się rozprzestrzenia. W zażegnaniu koronakryzysu może pomóc szczepionka. Ten preparat dotarł już do Polski i jest aplikowany pierwszym osobom. W styczniu szczepienia mają nabrać rozpędu.

Wiadomo już, że zaproszenia na szczepienia będą rozsyłane SMS-owo. Na ich podstawie osoby powyżej 60. roku życia mają dotrzeć do punktów szczepień.

Co zrobić po otrzymaniu SMS-a? To wyjaśnił Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Po jego otrzymaniu trzeba się zgłosić i zarejestrować na szczepienie albo przez infolinię, albo przez swoje internetowe konto pacjenta, albo bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego, lub w punktach, które będą w dużych miastach - powiedział, cytowany przez Nasze Miasto Warszawa.

Szczepionka na COVID-19. Trzeba zachować czujność

Z jednej strony SMS-ów dot. szczepionki nie można lekceważyć, ale z drugiej - konieczne jest zachowanie czujności. Na razie nie wiadomo bowiem, z jakiego numeru wysyłane będą zaproszenia. To grozi różnego rodzaju nadużyciami - wiadomo, że oszuści lubią wykorzystywać takie sytuacje.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić