o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Gorsze niż mięso? Lekarze ostrzegają, że może powodować raka prostaty

212
Podziel się

Amerykańscy naukowcy z Mayo Clinic odkryli zależności między spożywaniem dużej liczby produktów mlecznych a rozwojem raka prostaty. Do tej pory ostrzegano mężczyzn przed nadmiernym spożywaniem czerwonego mięsa, ale znacznie groźniejsze mogą być mleko i ser.

Gorsze niż mięso? Lekarze ostrzegają, że może powodować raka prostaty
(Getty Images)
bDJQZQiJ

Efekty nadmiaru nabiału w diecie

Badacze z Mayo Clinic zaobserwowali, że na raka prostaty cierpi zdecydowanie więcej mężczyzn w krajach zachodnich w porównaniu z Azją. Badacze skupili się na ich diecie, podejrzewając, że to ona może wpływać na zwiększoną podatność zachorowania na dany typ nowotworu.

bDJQZQiL

Badając tysiące mężczyzn z różnych krajów, naukowcy zaobserwowali, że niskie spożycie produktów mlecznych w krajach azjatyckich wpływa na mniejszy odsetek chorych na raka prostaty. Analogicznie - mieszkańcy krajów zachodnich prawie każdego dnia sięgają po mleko i ser, a właśnie w tych krajach notuje się najwięcej przypadków zachorowalności na raka prostaty.

Uważamy, że wysokie spożycie produktów mlecznych to powód do obaw. Nasze odkrycia potwierdzają od dawna obserwowaną tendencję, która dowodzi licznych korzyści wynikających z diety opartej na roślinach - wyjaśnia John Shin, główny autor badania.

bDJQZQiR

Umieralność z powodu raka prostaty

Rak prostaty (nazywany też rakiem gruczołu krokowego) jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów u mężczyzn.

Według statystyk rakiem prostaty zagrożonych jest ok. 13 proc. mężczyzn – podkreśla dr n. med. Paweł Szymanowski, urolog.

W Europie jest rozpoznawany już u 214 pacjentów na 1000. Lekarze twierdzą, że odpowiednia dieta jest w stanie nie tylko ochronić przez nowotworem, ale także wspomóc organizm w walce z komórkami rakowymi w przypadku, kiedy są już zdiagnozowane.

bDJQZQiS
bDJQZQjm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(212)
Jkl
2 miesiące temu
Mleko i ser szkodzą, ale taniocha nafaszerowana chemią w zachodnich marketach już nie szkodzi...
Naukowiec
2 miesiące temu
Badacze z Mayo zaobserwowali również, że kobiety nie cierpią na raka prostaty i doszli do wniosku, że stosowanie makijażu i farbowanie włosów skutecznie zabezpiecza przed rakiem prostaty
drsympton
2 miesiące temu
Nie ma takiej choroby jak rak. Jest covid.
bDJQZQjn
wd40
2 miesiące temu
hamerykańscy naukowcy oni wiedzą wszystko lepiej !!!
Anika
2 miesiące temu
A czy naukowcy pochylili się nad zawartością nabiału? Kiedyś nabiał by podstawą w żywieniu. Dlaczego dziś jest szkodliwy? Bo krowy pasione są paszą, antybiotykami, nie są wyprowadzane na pole tylko stoją w stajniach. W mleku źle dojonych dojarkami krów może być ropa z powodu zapalenia wymion. Klient nie jest ważny, liczy się zysk. To samo jest z mięsem, chlebem, a wędliny to chemia. Warzywa i owoce są nawożone, pryskane chemią, żeby się nie psuły. Teraz nic nie jest zdrowe. Jemy trucizny, które nas powoli zabijają i same ostrzeżenia naukowców nic nie dadzą. Trzeba zmienić podejście producentów żywności.
Najnowsze komentarze (212)
karol
miesiąc temu
co za bzdury wypisujecie mój ojciec wychował sie na mleku krowim jeszcze przed wojną bo bieda była mleczko mleczko i serek. Do śmierci pił je jadał twarogi i sparawny był seksualnie prawie do konca. Nie miał raka prostaty jedynie niewielki przerost niezłośliwy .Umarł jak mał 88 lat z dobrą pamięcią
fee
2 miesiące temu
Mleko jest dobre- dla cieląt kożląt itp. Człowiek jako jedyny ssak na świecie pije mleko jako dorosły i to nie swoje - fuuuj!
dr kosa
2 miesiące temu
przy obecnych rządach pisu polak za chwile będzie żarł trawe z biedy więc problem nie istnieje
Alex
2 miesiące temu
Naukowcy badają teraz wpływ prawostronnego ruchu na łysienie.
weee
2 miesiące temu
Zagrożenie dotyczy tylko kolorowych, nieprzywykłych do takiej diety. Nie ma sensu wypisywanie bzdur z kliniki Ketchup w Polsce.
Ania
2 miesiące temu
Daliśmy się tak załatwić z tą chemia to teraz mamy.
BDG
2 miesiące temu
Mleko nikomu nie szkodzi chyba że ktoś jest uczulony,szkodzi to coś obecnie sprzedawane w sklepach nazwane mLEKO
gość
2 miesiące temu
O tym, że mleko szkodzi, wiadomo od zawsze. Organizm ludzki radzi sobie z mlekiem do ukończenia drugiego roku życia, później mleko jest niestrawne, bo zanikają potrzebne do trawienia enzymy.
bDJQZQjf
Prawdomówny
2 miesiące temu
Amerykańscy naukowcy potrafią odkrywać wszystko co tylko jest nierealne i niemożliwe, a nie rozumieją że w ten sposób odkrywają swoją głupotę.
Eliza
2 miesiące temu
Trudno mi w to uwierzyć, ponieważ mam męża .który codziennie od dziecka pije mleko /sporo/ i je nabiał , bada się na prostatę- co roku - nie choruje. a sąsiad który nie lubi wogole mleka jest niestety od kulku lat chory. są w tym samym wieku ponad 75 lat. ?
Darek
2 miesiące temu
A jakie mamy dziś mleko, nabiał?!.. Mleko, które nie powinno nosić nazwy mleka stoi pół roku na półce i jest "świeże"??!.. A reszta tej spożywki, która ma pełno konserwantów, emulgatorów, tablicy Mendelejewa?!.. Co do mleka: krowa, która nie chodzi po pastwisku, nie je świeżej, soczystej trawy, nie je pachnącego siana tylko kiszonkę z folii, z trawy którą użyźniali szambem.. A co jedzą, warzywa jak kiedyś?, nie tylko Cargill, samą chemię, a co prosiaki dostają?, parowane ziemniaki z osypką i polewką jak kiedyś, z dodatkiem ziela surowego, pokrzywy?!.. Nie, Cargill!.. Liczy się tylko KASA!!!!.. Mięso z takich świń gotuje się na patelni, nie smaży i wyskakuje nie przykryte na podłogę!.. Wędliny, na paczce jest naklejka, że w wędlinie zrobionej z chrzczonego chemicznie mięsa jest 35% tego mięsa, to co zawiera te 65%???!!.. Itd, itd, itd!.. Rzygać już się chce!.. A owoce, warzywa i ta cała reszta?!.. Cukier szkodzi, więc czym słodzone są gumy do żucia BEZ CUKRU, że takie są słodkie jak ulepek, napoje bez dodatku cukru to samo?!.. Kiedyś słodziło się kompoty, dżemy, powidła tylko cukrem i wszyscy byli zdrowi!!!.. Myśleć, to nie boli!!!..
A po co
2 miesiące temu
Żyć jest niezdrowo, kto żyje ten na 100% umrze
Elizabeth
2 miesiące temu
Chemia która nas szpikuja szkodzi.teraz nawet mleko nie przypomina mleka nie kiśnie tylko gorzkije i okropnie cuchnie tak samo z serem czy nawet warzywa. Mniej chemii a będziemy zdrowi.
Antywege
2 miesiące temu
Lobby wegańskie opłaciło żeby przerazić ludzi. Soja jest jeszcze gorsza dla mężczyzn. Fitoestrogen jest katastrofą dla mężczyzny
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić