o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Koronawirus. Szczepionka na COVID-19 do śmietnika

108
Podziel się

90 dawek szczepionki na COVID-19 będzie trzeba zutylizować. "To pierwszy taki przypadek w Polsce" - pisze "Gazeta Wyborcza" w stołecznym dodatku.

Koronawirus. Szczepionka na COVID-19 do śmietnika
90 dawek szczepionki pójdzie na śmietnik (Getty Images)
bErGETsR

Od 27 grudnia w Polsce trwają szczepienia tzw. grupy zero. Należą do niej przede wszystkim osoby walczące z koronawirusem na pierwszej linii frontu.

Niestety, pojawiają się pewne potknięcia. Jedno z nich zanotowała przychodnia Luxmed, do której w miniony wtorek kurier dostarczył 90 dawek szczepionek na COVID-19.

Paczka miała przyjść do południa, bo o 14 rozpoczynaliśmy szczepienia - mówi "Gazecie Wyborczej" jeden z pracowników przychodni.
bErGETsT

Zdecydowanie za późno zorientowano się, że kurier dostarczył już paczkę. - Okazało się, że paczka z 90 dawkami leży w recepcji od rana. Wszystkie szczepionki do wyrzucenia, bo poza lodówką mogą leżeć tylko dwie godziny - wyjaśnia anonimowy pracownik.

Szczepionka na COVID. Sprzeczne wersje

Wiceprezes zarządu Luxmed Onkologia Robert Zawadzki potwierdził w rozmowie z "GW", że taki incydent miał miejsce. Jednocześnie wyjaśnił, że przesyłka została dostarczona przez kuriera do recepcji ogólnej.

bErGETsZ
Z naszych informacji wynika, że nie poinformował pracowników o zawartości, dlatego z innymi paczkami i listami czekała tam na odbiór, podczas gdy nasi pracownicy czekali na przesyłkę w recepcji na pierwszym piętrze - powiedział Zawadzki.

Inne stanowisko zaprezentował Marcin Janik, członek zarządu firmy Pharmalink, która odpowiada za rozwożenie szczepionek. - Zamówienie zrealizowaliśmy prawidłowo. Kurier przekazał przesyłkę zgodnie z miejscem wskazanym przez Luxmed (...) Kurier powiedział osobie, która odbierała przesyłkę, że paczka zawiera produkty lecznicze do przechowywania w temperaturze od 2 do 8 st. C - poinformował w "Gazecie Wyborczej".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErGETtu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(108)
wracz
7 miesięcy temu
Aby w tej paczce było to co miało być ? Skąd biorą się szczepionki odpłatne na mieście ?
ten sam
7 miesięcy temu
Im towar bardziej reglamentowany tym większe przy nim przekręty. Miały być szczepienia 60+ , ale nagle zrobiły się szczepienia 80+ i 818 zmarnowanych szczepionek. Nie bardzo chce mi się wierzyć że doświadczone pielęgniarki nie potrafiły posługiwać się strzykawką i buteleczką, co robią na codzień. Nagle zgłupiały i zaczęły tłuc setki buteleczek. Może wymyślcie jakieś lepsze bajki dla dorosłych.
Ewa
7 miesięcy temu
To akurat prywatna klinika .......WOW ! Ale to nie ma znaczenia, bo w szpitalach, zozach i innych instytucjach pracują odmurzdżeni ludzie..... Nie potrafią myśleć, zorganizować się i wziąć odpowiedzialności ani za siebie ani za drugiego człowieka... I to nie dzieje się teraz w warunkach covidowych, tylko od wielu lat.. Młodzi ludzie, ale nie tylko maja wszystko w d....Jak nie powiesz co mają zrobić, jak mają zrobić, nie przypomnisz sto razy to zapominają....Grzebią w smartfonach i zapominają o bożym świecie... Sami sobie gotujemy taki los....
bErGETtv
aaaaaaa
7 miesięcy temu
Moje dziecko po szczepieniu miało sepsę i zagrożenie życia, bo okazało się, że szczepionka była źle przechowywana (Pneumo 26).
bordello
7 miesięcy temu
to nie wszystko o kurierach. Na moich oczach kurier zaniósł moją przesyłkę i położył sąsiadowi którego nie było w domu na schodach, bez podpisu. Najlepiej wysłać słoiki, kupa śmiechu będzie.
gość
7 miesięcy temu
4860 zetów poszło się .....
obserwer
7 miesięcy temu
Minister Zdrowia powinien pozbawić WUM koncesji na szczepienie.
obserwer
7 miesięcy temu
200 osób poza listą? oczekujmy wiadomosci,ze po tygodniu bedzie 200 000 osób poza kolejnoscią.KRÓLIK MA DUŻO PRZYJACIÓŁ.
.....
7 miesięcy temu
Efekt hejtu na tzw. "celebrytów"!!!
black fire
7 miesięcy temu
Jako pracownik pewnego koncernu korzystałem z usług Luxmedu z którym firma miała umowę. Zdarzyło się że dwa razy otrzymałem L4. W obu przypadkach był źle wystawiony i miałem z tego powodu dużo kłopotów żeby to naprostować. Kilka razy miałem wystawiona receptę na leki i chyba trzy razy były źle wypisane. Też miałem z tym kłopoty bo musiałem (jako chory) ponownie dostać się do lekarza żeby wypisał nowa receptę. W jednym przypadku lekarz poszedł na urlop i wtedy zaczęły się schody. Trzeba było kierownika przychodni żeby wystawił nową receptę. W aptekach gdzie stwierdzano wadę recepty za każdym razem skwitowano że w Luxmedzie to normalne. Nie pan pierwszy z taką receptą od nich.
Stan2
7 miesięcy temu
Wykonanie takiego zastrzyku domięśniowego powinien umieć zrobić każdy mężczyzna, który był w wojsku. Co dopiero farmaceutki czy ratownicy. Strach się bać, gdy będzie wojna. Myślę, że w Izraelu cały naród jest przeszkolony, dlatego im tak szybko idzie.
Wild
7 miesięcy temu
Czepiają się celebrytów - a sami co robią ???
czekająca 7
7 miesięcy temu
mam skierowanie do specjalisty ale żaden nie przyjmuje a potem będzie skierowanie nieważne.z bólem zęba nie przyjeła bo już ma dużo i mnie olewa. w powiedzie żaden dentysta nie przyjmuje i co sama sie obsłóż. prywatnie tak to się nie zarazi.
bErGETtn
czekająca 7
7 miesięcy temu
z tymi szczepionkami to nie pierwszy przypadek , że do kosza. dużo naszych pieniędzy idzie do kosza a my podatnicy musimy te długo- głupich decyzji rządu płacić w podwyższonych podatkach. respiratory , maseczki czy dorobek Pana Rydzyka. kupi maseczkę za 2 zł a sprzeda za 20zl albo więcej
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić