aktualizacja 

Koronawirus. Szczepionka na COVID-19 do śmietnika

159

90 dawek szczepionki na COVID-19 będzie trzeba zutylizować. "To pierwszy taki przypadek w Polsce" - pisze "Gazeta Wyborcza" w stołecznym dodatku.

Koronawirus. Szczepionka na COVID-19 do śmietnika
90 dawek szczepionki pójdzie na śmietnik (Getty Images)

Od 27 grudnia w Polsce trwają szczepienia tzw. grupy zero. Należą do niej przede wszystkim osoby walczące z koronawirusem na pierwszej linii frontu.

Niestety, pojawiają się pewne potknięcia. Jedno z nich zanotowała przychodnia Luxmed, do której w miniony wtorek kurier dostarczył 90 dawek szczepionek na COVID-19.

Paczka miała przyjść do południa, bo o 14 rozpoczynaliśmy szczepienia - mówi "Gazecie Wyborczej" jeden z pracowników przychodni.

Zdecydowanie za późno zorientowano się, że kurier dostarczył już paczkę. - Okazało się, że paczka z 90 dawkami leży w recepcji od rana. Wszystkie szczepionki do wyrzucenia, bo poza lodówką mogą leżeć tylko dwie godziny - wyjaśnia anonimowy pracownik.

Szczepionka na COVID. Sprzeczne wersje

Wiceprezes zarządu Luxmed Onkologia Robert Zawadzki potwierdził w rozmowie z "GW", że taki incydent miał miejsce. Jednocześnie wyjaśnił, że przesyłka została dostarczona przez kuriera do recepcji ogólnej.

Z naszych informacji wynika, że nie poinformował pracowników o zawartości, dlatego z innymi paczkami i listami czekała tam na odbiór, podczas gdy nasi pracownicy czekali na przesyłkę w recepcji na pierwszym piętrze - powiedział Zawadzki.

Inne stanowisko zaprezentował Marcin Janik, członek zarządu firmy Pharmalink, która odpowiada za rozwożenie szczepionek. - Zamówienie zrealizowaliśmy prawidłowo. Kurier przekazał przesyłkę zgodnie z miejscem wskazanym przez Luxmed (...) Kurier powiedział osobie, która odbierała przesyłkę, że paczka zawiera produkty lecznicze do przechowywania w temperaturze od 2 do 8 st. C - poinformował w "Gazecie Wyborczej".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić