Wróć na
Angelika Karpińska
|

Pierwszy turysta z koronawirusem na Zakynthos. To Polka

283
Podziel się

Na greckiej wyspie Zakynthos stwierdzono pierwsze zakażenie koronawirusem u turysty. To Polka, który razem z rodziną zostania skierowana na kwarantannę. Kobieta jest w ciąży.

Pierwszy turysta z koronawirusem na Zakynthos. To Polka
Turysta z Polski zakażony koronawirusem na Zakynthos (Getty Images)
bCObrVAl

Na Zakynthos zdiagnozowano pierwszy przypadek COVID-19 u zagranicznego turysty. Lokalne media podają, że to Polka, który przebywała w Tsilivi. Kobieta jest w ciąży.

Próbkę do badań w kierunku COVID-19 pobrano od turystki w dniu przylotu. Gdy wynik testu okazał się pozytywny, rozpoczęto procedurę przeniesienia Polki i jej rodziny do hotelu wyznaczonego jako miejsce kwarantanny.

bCObrVAn

Trwa ustalanie wszystkich osób, które mogły mieć kontakt z zakażoną. Władze uspokajają, że to odosobniony przypadek i wszystko odbywa się zgodnie z rządowymi wytycznymi.

Ambasada RP w Atenach w rozmowie z o2.pl potwierdziła, że u osoby z Polski przebywającej na Zakynthos stwierdzono zakażenie koronawirusem. Nie udziela jednak w tej sprawie dalszych informacji.

Koronawirus w Grecji. Liczba przypadków

Jak dotąd w Grecji stwierdzono 4 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. 194 osoby zmarły.

bCObrVAt

Zobacz także: Polacy ruszyli na zagraniczne wakacje. Dwa kierunki dominują

bCObrVAO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(283)
wujek zły
3 tyg. temu
No i się nawakacjowali
domator
3 tyg. temu
Na wakacje trzeba jechać choćby świat się walił i umieścić zdjęcie na faceb.
Darek
3 tyg. temu
BEZ KOMENTARZA..
bCObrVAP
och
3 tyg. temu
Czy to ta rodzina, która nie chciała się zgodzić na testy swego dziecka-przedszkolaka, które miało kontakt z osobą zarażoną, bo nie chciała sobie psuć planów wakacyjnych?
max
3 tyg. temu
A było lecieć na wczasy za granicę zamiast w Polsce siedzieć. Tu by poszedł na plażę to jakby kilka osób zaraził to nikt by się go nie czepiał, a zarażonym powiedzieliby, że nie wiadomo gdzie się zarazili
Najnowsze komentarze (283)
Chore
2 tyg. temu
Przestańcie już pokazywać to obrzydliwe zdjęcie! Każdy kraj trzeciego świata wygląda lepiej.
66566676
2 tyg. temu
Nowak. W areszcie. Ca. Co
grażyna
2 tyg. temu
nie mogła wytrzymać..... przecież trzeba na fejsa zdjęcia z wakacji wstawić....
kara
2 tyg. temu
Pewnie była z Zabrza. Kilka dni temu w sklepie babsko przyjechało na rowerze, ale ona nie założy maseczki (nawet pod brodę), bo farbowana blondi jest zwolniona! W d... mam, że szef patrzy i cię zwolni, jak mnie wpuścisz bez. Mnie się należy!!! A co powiedziała 500plusowa córka (ok.7letnia?) "mama jest zwolniona, bop ma... nadciśnienie". Druga blondi robiła zdjęcie napisu o maseczkach w sklepie, bo ka to? Ona musi ją założyć? Ona to zgłosi!! W kś bez maseczek, w autobusach bez maseczek...
ciekawy
3 tyg. temu
a ja mam pytanie jak ta turystka została wytypowana do badania testem, miała złe samopoczucie? trafiła do szpitala z innych przyczyn? czy tak na chybił trafił? coś mi się zdaje, że to jakiś przekręt, cała kopalnia zakażona bezobjawowo, całe wesele zakażone bezobjawowo, cała kolonia zakażona bezobjawowo tylko dziwnie jakoś w sejmie, na wiecach wyborczych i w kościołach nikt się nie zakaża, strasznie inteligentny i wybiórczy ten wirus, można by pomyśleć że wykonuje czyjeś polecenia
Jadwiga
3 tyg. temu
Pewnie jak zwykle przechodzą bezobjawowo.Gdyby nie wakacje nie wiedzieliby o zakażeniu,W jednym z krajów to marakuja i koza miała covit.
Ona
3 tyg. temu
Totalna ściema...brak slow
Ana
3 tyg. temu
Jak dlugo ten wirus bedzie zaslepial ludzi?. Podzial nastapi I oto co niektorym chodzilo
bCObrVAH
Toja
3 tyg. temu
Zanim tam poleciał mógł zrobić sobie test. Teraz posiedzi ale w pokoju
xxx
3 tyg. temu
Turyści gorsi niż terroryści
Normalny
3 tyg. temu
Wyjazd turystów na ferie zimowe podczas trwającej pandemii odbył się kosztem 40 tys. osób zakażonych i 1600 ofiar śmiertelnych. Mało wam?
Idontcare
3 tyg. temu
" na wakacje mu się zachciało" straszne rzeczy. Ludzie, uspokójcie się. Równie dobrze mógł zarazić kogoś w sklepie, na ulicy, nad morzem. Co to za różnica złapać czy zarazić w Polsce czy za granicą. Szkoda słów.
Nie do wiary
3 tyg. temu
Zawzięci i bezwzględni fejsbukowicze muszą jechać na urlop. Choćby nie wiem co. Po trupach nawet.
Jarek
3 tyg. temu
A ja byłem na Krecie i nie było żadnych problemów. Za to ceny niższe niż rok temu, czego u nas raczej nie uświadczy.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić