Koronawirus w mrożonkach. Wykryto go na opakowaniach

37

Władze miasta Qingdao na wschodnim wybrzeżu Chin poinformowały o wykryciu koronawirusa na opakowaniach importowanych owoców morza.

Koronawirus w mrożonkach. Wykryto go na opakowaniach
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)

Jak podaje Reuters w związku z trwającą pandemią chińskie władze zaostrzyły kontrole mrożonych produktów spożywczych i zakazały importu z niektórych zagranicznych zakładów produkcyjnych w obawie o rozprzestrzenianie się koronawirusa za jej pośrednictwem.

Wykrycie koronawirusa na importowanych opakowaniach z owocami morza nastąpiło podczas rutynowego badania na obecność Covid-19 u pracowników firmy, po tym jak u dwóch z nich potwierdzono bezobjawowe zakażenie koronawirusem.

Przebadano i poddano kwarantannie 147 osób z bliskiego otoczenia zakażonych, ale u wszystkich testy dały wynik ujemny - poinformowała w piątek miejska komisja zdrowia Qingdao.

Pobrano również 1440 próbek z zakładu i jego produktów. W 51 z nich wykryto koronawirusa. Jak zapewnia komisja zdrowia skażona partia towaru nie trafiła jeszcze na rynek. Nie podano kraju pochodzenia mrożonek.

Chińskie władze już wcześniej kilkakrotnie informowały o wykryciu koronawirusa na opakowaniach importowanej żywności. Urząd celny zawiesił niedawno na tydzień możliwość sprowadzania żywności od jednego z indonezyjskich eksporterów owoców morza, w związku ze znalezieniem patogenu na zewnętrznej stronie opakowań.

Zobacz także: Szybki test na covid za 40 zł. "Czekamy na zmianę przepisów"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić