Koronawirus mutuje. Niepokojące wnioski naukowców

16

Naukowcy nie mają wątpliwości. Koronawirus bez przerwy mutuje. Najbardziej niepokoi fakt, że jedna z mutacji sprawiła, że stał się bardziej zaraźliwy.

Koronawirus mutuje. Niepokojące wnioski naukowców
Koronawirus (YouTube.com)

Niepokojące wieści od badaczy z Houston Methodist Hospital. Na podstawie badań wykazano, że wirus nieustannie mutuje. Nie jest to jednak najgorsza nowość odkryta przez amerykańskich ekspertów. Najprawdopodobniej jedna z mutacji spowodowała, że koronawirus mógł stać się bardziej zaraźliwym.

Naukowcy przeanalizowali ponad pięć tysięcy sekwencji genetycznych koronawirusa pochodzących od mieszkańców siedmiomilionowego miasta Houston w USA. Co ciekawe, próbki pochodziły zarówno z pierwszej, jak i drugiej fali zachorowań. Warto podkreślić, że w raporcie nie stwierdzono, aby zaraźliwość wpłynęła na większą śmiertelność zakażonych.

Naukowcy potwierdzają, że mutacje będą wpływać na prace nad szczepionką. Dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych David Morens uważa, że dzięki mutacjom wirus będzie umieć lepiej obejść bariery takie jak maseczki. Dodaje również, że w pewnym momencie najprawdopodobniej gonić za wirusem, co wpłynie na zmiany w szczepionkach.

Zobacz także: Biomed pokazał "lek na COVID". Kiedy trafi do sprzedaży?
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić