Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. 44 osoby z toruńskiej "budowlanki" na kwarantannie

1

Koronawirus co rusz atakuje polskie szkolnictwo i wymusza zmiany. Niektórzy uczniowie nawet dobrze nie rozsiedli się w ławkach po wakacjach, a już są odsyłani do domu. Taka sytuacja wydarzyła się m.in. w Zespole Szkół Technicznych w Toruniu.

Koronawirus w Polsce. 44 osoby z toruńskiej "budowlanki" na kwarantannie
Koronawirus w toruńskiej szkole (Pixabay, Alexas Fotos)

O sprawie informują toruńskie "Nowości". Z ustaleń tego dziennika wynika, że na kwarantannę trafiło 16 nauczycieli i 28 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Legionów w Toruniu.

Decyzję o przymusowej izolacji podjął sanepid. Taki ruch nastąpił po tym, jak jedna z osób miała kontakt z kimś zakażonym koronawirusem.

"Nowości" nawiązały kontakt z Agnieszką Jankowską, dyrektorką "budowlanki". Zapewniła ona, że odizolowani uczniowie i nauczyciele czują się dobrze. Jednocześnie poinformowała, że nie mają objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem.

Kwarantanna ma potrwać do końca tygodnia. Władze szkoły poczyniły starania, które pozwalają na to, by działała ona normalnie. Uczniowie i nauczyciele znajdujący się w kwarantannie przejdą na zdalne nauczanie.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 1 972 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 87 respiratorów. 92 057 osób przebywa w kwarantannie, a 6 962 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 61 097 zainfekowanych wirusem z Chin.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić