Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Koronawirus w Polsce. Co ze szkołami? Odpowiedź Morawieckiego

24
Podziel się

Zgodnie z zapowiedziami rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku ze wzrostem zakażeń na koronawirusa w Polsce. Premier Morawiecki odpowiedział co dalej ze szkołami. Czy zostaną zamknięte?

Koronawirus w Polsce. Co ze szkołami? Odpowiedź Morawieckiego
(ONS, all_imageB)
bEDWNSTF
Ochrona seniorów, wydolność służby zdrowia i utrzymanie gospodarki w nienaruszonym stanie - to nasze cele strategiczne. Na ich realizację nie będziemy szczędzili sił i środków - podkreślał premier w czasie konferencji na temat pandemii koronawirusa w Polsce.

Co ze szkołami? Odpowiedź Morawieckiego

Premier zapewnił, że na razie nie planuje ponownego wprowadzenia systemu zdalnej edukacji. Morawiecki podkreślił, że obecny tryb funkcjonowania szkół zdaje egzamin i rządowi zależy na "utrzymaniu obecnego stanu edukacji" w następnych tygodniach.

Na dzisiaj 98 proc. szkół funkcjonuje w systemie stacjonarnym. Niewielki procent w systemie zdalnym albo hybrydowym. To zdaje egzamin w tym trudnym okresie, na dzisiaj nie widzimy konieczności wprowadzania obowiązku nauki w trybie zdalnym - powiedział Morawiecki.
bEDWNSTH

W sobotę 10 października potwierdzono łącznie 5 300 przypadków koronawirusa. Jest to nowy rekord, poprzedni padł w piątek, kiedy to odnotowano 4739 zakażeń. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że zmarły łącznie 53 osoby zakażone koronawirusem. 49 pacjentów miało choroby współistniejące, a 4 zmarło na COVID-19.

Tym razem nie podano już szczegółów dot. zgonów. Ma to związek ze zmianą w strategii raportowania, jaką przyjęło Ministerstwo Zdrowia (więcej tutaj >>).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDWNSUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
dawid
11 miesięcy temu
szkoła powinna być otwarta
John
12 miesięcy temu
U nas w szkole połowa nauczycieli pozytywna. A na kwarantannę poszły tylko dzieciaki z pierwszych ławek, reszta normalnie. Jak widać wirus roznosi się tylko do pierwszej ławki, mój syn siedzi w drugiej ławce, tak że czekamy :)
Kacper Osmala
12 miesięcy temu
Szkoła powinna być już zamknięta .
bEDWNSUj
Rrrrrrr
12 miesięcy temu
Nikt nie liczy się że zdrowiem dzieci co koronawirus zrujnuje im organizm przy bezobjawowym. Niech chodzą do szkoły, to cały czas przyrost zachorowań lawinowo wzrośnie Panie Premierze-a Panbajki opowiada o ochronie seniorów na zamydlenie oczu. Niech Pan się obudzi Panie Gospodarzu!
Gość
12 miesięcy temu
Im później wprowadzą zdalne nauczanie tym lepiej dla wszystkich bo: 1.nauczanie zdalne w szkołach podstawowych to nieporozumienie. Dzieci nie są przyzwyczajone do tego typu nauki przez co jej poziom drastycznie spada (proszę sprawdzić tegoroczne wyniki egzaminów uczniów klas ósmych i porównać je z latami ubiegłymi). 2. rodzice muszą wyjechać do pracy a nie zawsze jest możliwość skorzystania z instytucji pt. dziadkowie, lub podobnej. 3. nauczyciele też są tym wykończeni, bo często do późnych godzin wieczornych odbierają maile od dzieci, rodziców itp. Pozdrawiam. Były nauczyciel (obecnie na emeryturze).
Marek
12 miesięcy temu
Pan Morawiecki nie ma pojecia Co sie dzieje w szkole W naszej szkole jest wiele przypadkow covid Wszystko zamiata sie pod dywan byle nauczyciele byli w pracy a na kwarantannie Wszystko do czasu... Taki przyrost to szkoly niestety A nie wesela a oni wciaz mydla oczy by nie placic zasilkow Chca wyjsc z pandemi 2 godzinami dla seniorow Czechy juz zamknely szkoly Niech rzad otworzy przychodnie skoro w szkole jest bezpiecznie....
elear
12 miesięcy temu
żadnych zdalnych ...
eee
12 miesięcy temu
Po co taki głupi artykuł. Przecież wiadomo że dzieci nie zarażają się w szkole.
txt
12 miesięcy temu
Rządowi zależy i pójdą po trupach do celu. Z tym, że będą to trupy dzieci.
Aledają
12 miesięcy temu
Ochrona seniorów bez zamykania szkół jest niemożliwa, bo to właśnie dzieci przywlekają koronę ze szkół i zarażają seniorów.
gość.
12 miesięcy temu
Szkoła mojego dziecka czeka na decyzję o zdalnym nauczaniu. Jeden uczeń z wynikiem dodatnim, nauczyciel też. Czekają na wyniki pozostałych nauczycieli, bo też się źle czuli. Będę musiała wziąć wolne, pracuję na zlecenie bez chorobowego. Nie pracuję- nie mam pieniędzy. Sama utrzymuję dom i aż się boję z czego będziemy żyć jak zamkną szkołę.
Obywatel
12 miesięcy temu
Słabo wyedukowanym społeczeństwem łatwiej się steruje dlatego nasze szkolnictwo to dno i teraz zdalne nauczanie.
kuku
12 miesięcy temu
Bardzo dobrze . To całe zdalne nauczanie to jakaś porażka,produkcja pół analfabetów .Wiem jak to było,żadnej samodzielności a przy okazji wysłuchiwanie przekleńsw tatusiów i ryków bąbelków.
bEDWNSUb
Mateusz
12 miesięcy temu
Za Peło byłoby po 5-10 tysięcy zmarłych dziennie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić