Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. COVID-19 szaleje na osiemnastkach. Niepokojące dane

9

Dziewięciu uczniów gdyńskich liceów ma koronawirusa, a przeszło 200 osób trafiło na kwarantannę. To efekt zaległych osiemnastek. Imprezy nie mogły być organizowane, gdy obowiązywały zwiększone restrykcje.

Koronawirus w Polsce. COVID-19 szaleje na osiemnastkach. Niepokojące dane
Zdjęcie ilustracyjne. Koronawirus na osiemnastkach. (Pixabay)

Zakażeni są uczniowie z drugiego i szóstego liceum ogólnokształcącego w Gdyni. Jak przekazał Tomasz Kiliński, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni w rozmowie z TVN24, młodzież nadrabiała zaległe imprezy osiemnastkowe.

W sumie koronawirusa ma dziewięciu uczniów. Zajęcia w IV LO odbywają się zdalnie. Tam COVID-19 ma sześciu uczniów. Na kwarantannę trafiło 19 nauczycieli i 107 uczniów.

Jeżeli chodzi o II LO, to w tym przypadku jest trzech zakażonych uczniów. Kwarantanną postanowiono objąć 10 nauczycieli i 66 uczniów.

Koronawirus w Polsce. Zakażenia na osiemnastkach

Kiliński poinformował, że cztery osiemnastki, które okazały się źródłem zakażeń, zorganizowano w ostatnim tygodniu sierpnia. Niektórzy świętowali urodziny, które obchodzili w... marcu.

Dochodzenie epidemiologiczne w tym zakresie nie było łatwe. Uczestnicy osiemnastek niechętnie podawali, gdzie i z kim mieli kontakt.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić