Aniela Siwek| 

Zaginięcie Madeleine McCann. Coraz bliżej rozwiązania sprawy

26

Świadek w sprawie Madeleine McCann jest przekonany, że to Christian B. stoi za zbrodnią. 48-letni Helge Busching zna podejrzanego z portugalskiego Praia da Luz, gdzie po raz ostatnio widziano dziewczynkę żywą.

Zaginięcie Madeleine McCann. Coraz bliżej rozwiązania sprawy
Madeleine McCann zaginęła w maju 2007 roku. (Getty Images)

Sprawa Madeleine McCann jest coraz bliżej rozwiązania. Jeden z kluczowych świadków, Helge Busching ujawnił szczegóły swojej znajomości z Christianem B. i twierdzi, że to właśnie on stoi za porwaniem i zamordowaniem dziewczynki.

Helge Busching i Christian B. znają się z portugalskiego Praia da Luz, gdzie doszło do porwania Madeleine. Obaj mężczyźni włamywali się w tamtym czasie do domów turystów i je okradali. Helge jako pierwszy powiedział policji, że jego znajomy może być zamieszany w sprawę zaginięcia dziecka.

Christian B. w 2008 roku przyznał się przed znajomym do porwania dziewczynki. Z zeznań Buschinga wynika, że podejrzany miał ze "szczegółami opowiadać o uprowadzeniu". Helge zdecydował się ujawnić prawdę dopiero w 2017 roku, gdy sam trafił do więzienia.

Zobacz także: Zaginęła prawie 30 lat temu. Nadal nie wiadomo, czy żyje
Mam nadzieję, że zostanie w więzieniu na długo - powiedział Busching.

Świadek nie chciał jednak ujawniać szczegółów. Nie odpowiedział na pytanie, czy Christian B. pokazywał mu zdjęcia porwanej lub też przyznał wprost, że ją zamordował.

Madeleine McCann była widziana po raz ostatni 3 maja 2007 roku. Zniknęła ze swojego pokoju w apartamencie w Praia da Luz w czasie gdy jej rodzice byli na kolacji. Przez wiele lat podejrzewano, że to rodzice dziecka stoją za jej porwaniem lub morderstwem. Nie wykluczano także, że ją sprzedali.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić