Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Dramatyczna prognoza. W większych miastach zarażą się wszyscy?

57

Koronawirus nie daje za wygraną. Każdego dnia notujemy mnóstwo nowych zachorowań. Wiele wskazuje na to, że taki trend jeszcze przez jakiś czas się utrzyma. Szczególnie niepokoją ostatnie słowa znanego wirusologa prof. Włodzimierza Guta.

Koronawirus w Polsce. Dramatyczna prognoza. W większych miastach zarażą się wszyscy?
Koronawirus w Polsce. Niepokojąca prognoza eksperta (Pixabay)

Liczba osób zakażonych koronawirusem rośnie w dramatycznie wysokim tempie. Coraz więcej mówi się też o ofiarach śmiertelnych COVID-19. Zaraza nie wybiera. Atakuje zarówno młodsze, jak i starsze osoby.

W związku z tym polski rząd co jakiś czas wprowadza nowe obostrzenia. Ważne jest, byśmy je respektowali. Tylko odpowiedzialnością możemy skutecznie walczyć z szalejącym koronawirusem.

Profesor Włodzimierz Gut zwraca uwagę na to, że rozsądek jest bardzo ważny. Jeżeli wszyscy będziemy stosować się do zaleceń, to za dwa tygodnie liczba zakażeń może spaść. Jednocześnie ekspert spostrzega, kto jest najbardziej narażony na niebezpieczeństwo.

W dużych miastach każdy ma prawie pewność spotkania osoby, która będzie zakażała - donosi w RMF FM.

Koronawirus w Polsce. Potrzebne kolejne obostrzenia?

Profesor Gut zauważa również, że "ograniczenia naszej ruchliwości są bardzo wskazane".

Częstość zakażeń jest w tej chwili taka, że spotykając ludzi w dużym mieście każdy ma prawie pewność spotkania osoby, która będzie zakażała. Wszelkie ograniczenia naszej ruchliwości są więc bardzo wskazane - twierdzi znany wirusolog.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić