Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Iga Świątek na kwarantannie. Wiemy, jak się czuje

1

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. W sobotę dowiedzieliśmy się, że pozytywny wynik testu na COVID-19 uzyskał prezydent Andrzej Duda, z którym niedawno widziała się Iga Świątek. W związku z tym tenisistka trafiła na kwarantannę.

Koronawirus w Polsce. Iga Świątek na kwarantannie. Wiemy, jak się czuje
Iga Świątek na kwarantannie (Getty Images)

W piątek w Pałacu Prezydenckim odbyła się ważna uroczystość. Prezydent Andrzej Duda spotkał się tam z tegoroczną zwyciężczynią Rolanda Garrosa 19-letnią Igą Świątek, jej ojcem Tomaszem i członkami sztabu szkoleniowego. Nie brakowało licznych gratulacji.

W trakcie tego spotkania Iga Świątek uhonorowana została Złotym Krzyżem Zasługi. To oczywiście za osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej.

Jej ojciec natomiast został wyróżniony za wybitne zasługi w działalności na rzecz promocji i rozwoju sportu. Dostał z rąk prezydenta Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Koronawirus. Świątek: Wykonujemy testy regularnie

W sobotę poinformowano, że Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. W związku z tym Iga Świątek i osoby, które widziały się ostatnio z prezydentem, trafiają na kwarantannę.

Ani ja, ani członkowie mojego teamu nie mamy objawów koronawirusa. Wykonujemy testy regularnie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie. Badania powtórzymy za trzy dni. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, uważajcie na siebie! - przekazała Iga Świątek.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić