Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Szczepionka na koronawirusa. Dobre wieści z Niemiec

411
Podziel się:

Niemcy przygotowują się do szczepienia obywateli przeciwko koronawirusowi. Szczepienia mają ruszyć jeszcze w tym roku - donosi piątkowy "Bild".

Szczepionka na koronawirusa. Dobre wieści z Niemiec
(Thomas Lohnes)

Pandemia koronawirusa przybrała na sile. W związku z rosnącą liczbą zakażeń i zgonów wiele osób ze zniecierpliwieniem wyczekuje szczepionki. Jak poinformował piątkowy "Bild", Niemcy rozpoczną szczepienia przeciwko koronawirusowi jeszcze przed końcem roku.

Tamtejsze ministerstwo zdrowia planuje utworzyć 60 specjalnych ośrodków szczepień. Zwrócono się do 16 krajów związkowych o przesłanie do 10 listopada adresów tych placówek. To właśnie tam będą przechowywane szczepionki w odpowiedniej temperaturze.

Rąbka tajemnicy uchylił na początku tego tygodnia minister zdrowia Jens Spahn, który sam w środę otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Podczas wideokonferencji przekazał, że niemiecka firma BioNTech jest bliska uzyskania zatwierdzenia szczepionki. Firma współpracuje z Pfizer Inc. Niemcy przekazały 745 milionów dolarów dofinansowania, aby przyspieszyć pracę i rozszerzyć zdolność produkcyjną.

To może się zdarzyć przed końcem roku - odpowiedział minister na pytanie, kiedy spodziewa się pierwszych szczepień.

Koronawirus w Niemczech

Sytuacja epidemiczna w Niemczech w ostatnim czasie uległa pogorszeniu. Dzienne wskaźniki zakażeń rosły, pobijając kolejne rekordy. 22 października odnotowano rekordową liczbę ponad 11 tysięcy przypadków. Od początku pandemii koronawirusem w Niemczech zakaziło się ponad 400 tysięcy osób, z czego niecałe 10 tysięcy osób zmarło.

Zobacz także: Jak roznosi się koronawirus? Naukowcy pokazali, jak to wygląda bez maseczki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(411)
mykk
2 lata temu
to nie są dobre wieści, gdzie długoletnie badania kliniczne? testy? to tak samo jak u nas ustawy pisane w nocy na kolanie, na pewno nie jest to dla naszego dobra
mykk
2 lata temu
to nie są dobre wieści, z tej szczepionki jak i z wielu innych więcej szkody niż pożytku, gdzie długoletnie badania kliniczne, testy, to podobnie jak u nas ustawy pisane w nocy na kolanie i to nie jest na pewno dla naszego dobra
szansa
2 lata temu
Alkohol zabija wirusy...tak na poważnie,dwa kieliszki 70%alkoholu i zaraza nie wezmie bo odkazi.
Kris
2 lata temu
Jest dobrze do roboty za grosze by bogatym zylo sie lepiej
anika
2 lata temu
Warto zajrzeć na stronę zaszczepsiewiedza pl, mają tam bardzo dobre artykuły o szczepieniach; polecamm. :)
ggg
2 lata temu
Do Polski szczepionka dotrze za 10 lat--jak już wszytscy padna...
ateista
2 lata temu
w niemczech dowinansuje panstwo na wynalezienie szczepionki a w polsze do rydzyka z kosciolem ciagle dofinasowywuja !!!!!!!!!
rtatuj
2 lata temu
do kasia: Bo pomór tylko w najwyższych sferach, w pierwszym sorcie- jakieś takie to delikutaśne? Duda na czele - o tym się mówi. Oni mają z czego żyć. Kto powie o tych co nie mogą pracować i nie mogą dostać się do lekarza, o tych co żyją za grosze? A wiesz dlaczego? Boją się ludzi na ulicach - więc się zamykają pod pretekstem COVIDU. JARO? Trzęsie portkami również. Po co barykady? przed domem. Przecie fanie jest siedzieć w domu, a kasa na konto wpływa- co nie? Kto by tak nie chciał? ma tel. i kompa i obstawę - po co mu więcej. A Wy/MY co? możecie tylko wyjść na ulicę i się drzeć, rząd ma to gdzieś - możemy/możesz pałą w łeb dostać i to wszystko. Tak Polska właśnie jest teraz.
maxx
2 lata temu
polakom nie powinni sprzedawac szczepionki niech ich pis i unia z wegrami wyleczy
Srtd
2 lata temu
Lekarzy, policjanci... Nasza teraźniejszość, waszą przyszłością. Nie zapominajcie o tym.
Hhgg
2 lata temu
A w moim mieście potężny szpital zamieniony na covidowy. Ludzi z innymi chorobami nie przyjmują, a w środku 6 osób z podejrzeniem covid. Taka to PANDEMIA. Ludzie umierają na wszystko inne. Wpisuje się covid.
Hhgg
2 lata temu
A w moim mieście potężny szpital zamieniony na covidowy. Ludzi z innymi chorobami nie przyjmują, a w środku 6 osób z podejrzeniem covid. Taka to PANDEMIA. Ludzie umierają na wszystko inne. Wpisuje się covid.
Pol
2 lata temu
Za to dziś w Warszawie tysiące protestujących. Policja pacyfikował, gazowła ludzi, za to że wyrażali swój sprzeciw przeciwko polityce rządu. Czy to już Chińska Republika Ludowa??
Beti
2 lata temu
Nawet gdyby mieli tysiąc szczepionek na różne choroby i tak bym się nie zaszczepiła bo im nieufam. Nie dam sobie wprowadzić jakiegoś gowna do organizmu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić