Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Kiedy II fala epidemii? Padła konkretna data

41

W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem w naszym kraju wzrasta w niepokojącym tempie. Czy to już II fala epidemii? Głos zabrał szef GIS Jarosław Pinkas. Jego komentarz rozwiewa wątpliwości.

Koronawirus w Polsce. Kiedy II fala epidemii? Padła konkretna data
Kiedy druga fala COVID-19 w naszym kraju? (Getty Images)

Niestety, prognozy szefa Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jarosława Pinkasa nie są optymistyczne. Przewiduje, że wkrótce zakażeń w naszym kraju będzie jeszcze więcej.

Kiedy zanotujemy kolejne wzrosty nowych przypadków COVID-19? Pinkas wskazał konkretną datę. To właśnie wówczas może rozpocząć się druga fala epidemii koronawirusa w Polsce.

Spodziewamy się wzrostów zachorowań w ciągu najbliższego miesiąca. Około 15 października będziemy mieli ich jeszcze więcej. Spodziewaliśmy się tego. Dzieci wróciły do szkół - zaznaczył Jarosław Pinkas podczas wtorkowej konferencji prasowej, cytowany przez natemat.pl.

Koronawirus w Polsce. Ważne słowa Pinkasa

Szef GIS podkreślał również, że bardzo istotne jest to, by "dostęp do opieki zdrowotnej nie był w istotny sposób hamowany przez koronawirusa".

Dziś Jarosław Pinkas podchodzi do tematu COVID-19 zupełnie inaczej niż jeszcze jakiś czas temu. Gdy koronawirus szalał już w Europie, on sugerował, że niektórzy politycy wykorzystują ten wątek do różnych zagrywek i... powinni "włożyć sobie lodu do majtek".

Zobacz także: Będzie drugi lockdown? Grzesiowski uspokaja i krytykuje sytuację epidemiczną w Czechach
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić