o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

W tej wiosce codziennie znikał internet. Tajemnica rozwiązana

23
Podziel się

W Aberhosan w Walii sfrustrowani mieszkańcy codziennie rano wydzwaniali do usługodawcy, który dostarcza im internet, zgłaszając usterkę. Skarżyli się, że nie mogą korzystać z sieci, którą coś zakłóca. Wkrótce poznali prawdę, w którą ciężko uwierzyć.

W tej wiosce codziennie znikał internet. Tajemnica rozwiązana
bDeVHrfV

Problem trwał przez 18 miesięcy, a pracownicy firmy dostarczającej internet powoli rozkładali ręce. Nikt nie wiedział, co jest przyczyną problemu i nie zapowiadało się, że komuś uda się go rozwiązać.

Codziennie rano, około godziny 7:00, w Aberhosan przestawała działać lokalna sieć - informuje Daily Mail. Nikt nie wiedział, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Pracownicy całe tygodnie pracowali nad rozwiązaniem problemu, jednak bezskutecznie.

bDeVHrfX

Dopiero "ekipa Crack", czyli zespół profesjonalistów, których wynajęto, aby zbadali sprawę, poradziła sobie z problemem. Znaleźli przyczynę, którą okazał się być... stary telewizor.

Inżynierowie nie mogli w to uwierzyć. Sprawę badano na tysiące różnych sposobów, a nawet wymieniono kabel w wiosce, choć wszyscy dobrze wiedzieli, że jest sprawny i wcale tego nie wymaga. Nikt nie miał jednak pomysłu, jak inaczej naprawić usterkę.

Okazało się, że każdego ranka o 7 rano mieszkaniec włączał swój stary telewizor, co z kolei wyłączało dostęp szerokopasmowy dla całej wioski - komentują sprawę inżynierowie w rozmowie z Daily Mail.
bDeVHrgd

Kto jednak włączał telewizor codziennie o 7 rano, psując jednocześnie nerwy mieszkańcom wioski? Nie wiadomo. Nikt nie ujawnił tożsamości osoby odpowiedzialnej za sytuację. Mieszkańcy chcą teraz tylko jednego.

Mamy nadzieję, że telewizor został już wyrzucony! - mówią, śmiejąc się, choć jest to raczej śmiech przez łzy.

Danuta Martyniuk pod sądem

bDeVHrgy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(23)
Marek
4 tyg. temu
Nie wiedzą kto, ale wiedzą, że włącza telewizor. Czy tylko ja widzę tu kompletnie niespójną bzdurę?
Unitra
4 tyg. temu
Eureka to jest to. Opatentować i wyprodukować miliony sztuk - lek na wifi i 5G.
bezsensu
4 tyg. temu
Taa jasne nie podając oczywiście wyjaśnienia od strony technicznej jak stary telewizor odcinał dostęp do internetu, równie dobrze mogli napisać że stary rolnik codziennie o 7.00 wstawał i pierdział w oknie rozpylając sars
bDeVHrgz
Aga
4 tyg. temu
bzdurny artykuł i nie spójny
Jarek
4 tyg. temu
Co to jest internet ? Kupuję dwa.
Najnowsze komentarze (23)
NNN
4 tyg. temu
W moim domu, jak był stary telewizor lampowy, po jego włączeniu dzwonił nowy elektroniczny dzwonek z melodyjką (wyłącznik był przy furtce) Dopiero po kilku włączeniach zajarzyliśmy, że to nie dowcipnisie...
InżElektronik
4 tyg. temu
Ten artykulik powalił mnie na glebę... Poziom nauczania fizyki w szkołach sięgnął dna, więc można pisać różne bzdury. SZANOWNY AUTORZE, czy uświadomisz nas, ciemniaków, jak telewizor mógł wyłączać Internet??? Widzę tylko jedno rozwiązanie: telewizor był lampowy, pobierał 1 kW (kilowat) energii, sieć zasilająca w miasteczku jest marna, "siadało" napięcie w gniazdkach i wyłączał się serwer (router, punkt dostępowy itp. - niepotrzebne skreślić). Ale w podobny sposób można udowodnić wszystko, nawet istnienie krasnoludków.
Technik
4 tyg. temu
I co tu takiego niesamowitego? Telewizor był podpięty pod sieć kablową i zakłócał kanał zwrotny którym działa transmisja dwustronna internetu. W Polsce już ze dwie dekady temu produkowano i zakładano dniazda ze specjalnym filtrem, który eleminował taką sytuację. Dziwne jest tylko to, że wymieniono kabel, szukano długi czas zamiast podpiąć miernik z analizatorem widma i od razu wszystko byłoby jasne...
Musti
4 tyg. temu
Wyjaśnienie najprosciej jak sie da. Mowa tutaj zapewne o starym, lampowym tv który zakłócał radiolinię. Jest to jak najbardziej możliwe. Częstotliwości harmoniczne, uszkodzony odbiornik trzymał "fale nośną" blokującą radiolinie. Trzeba było wynająć specjalną grupę... 😀 to jest zabawne.
pytanie
4 tyg. temu
kto wieczorem wyłączał telewizor?
już tłumaczę
4 tyg. temu
internet wyłączał telewizor. proste. czego tu nie rozumieć? (A telewizor włączał tajemniczy mieszkaniec... Pytanie tylko czy ten sam tajemniczy mieszkaniec go wyłączał... no bo w nocy, tak do do 7:00 rano internet bywał)
Inspektor Oko
4 tyg. temu
To był radziecki telewizor. Na 99%, to był Rubin.
????
4 tyg. temu
a mnie tu cos nie pasuje ? stary telewizor do pradu i do anteny sie podłącza a internet co ma z tym wspólnego ?stary tv nie odbiera internetu ,w czym problem ???
bDeVHrgr
Evela
4 tyg. temu
Dlaczego nie opisano konkretnie dlaczego ten telewizor powodował takie coś jakim cudem robił blokadę telewizor Stary nie jest na internet lecz na starą antenę jak już więc !!!????
ciemnycap
4 tyg. temu
nam ludziom to juz teraz wcisnac mozna co sie zechce i to lykna tak wytresowani juz jestesmy
zeni
4 tyg. temu
W jaki sposób stary telewizor jest kompatybilny z siecią szerokopasmową internetu. Co za bzdura...
bezsensu
4 tyg. temu
Taa jasne nie podając oczywiście wyjaśnienia od strony technicznej jak stary telewizor odcinał dostęp do internetu, równie dobrze mogli napisać że stary rolnik codziennie o 7.00 wstawał i pierdział w oknie rozpylając sars
NANZI
4 tyg. temu
Też wiadomość. W Afganistanie tamtejsi talibowie zakłócali amerykańskie drony falami starych radioodbiorników
Stefan
4 tyg. temu
"Wkrótce poznali prawdę, w którą ciężko uwierzyć" Panie autorze tych bzdur, jeżeli już to "trudno uwierzyć", bo ile ta wiara waży, że tak ciężko??? Warto logicznie myśleć, to nie boli
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić