Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Kiedy otwarcie sklepów meblowych? Ważne słowa

4

Właściciele dużych salonów meblowych oburzyli się tym, że zamknięto je ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Teraz pojawiła się nadzieja, że takie punkty już wkrótce będą mogły wznowić działalność.

Koronawirus w Polsce. Kiedy otwarcie sklepów meblowych? Ważne słowa
Kiedy otwarcie salonów meblowych? (Pixabay)

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Niedawno postanowiono wdrożyć porcję kolejnych obostrzeń. Restrykcje uderzyły m.in. w sklepy meblowe. Duża część z nich została zamknięta.

Teraz pojawiła się nadzieja na to, że już wkrótce sklepy meblowe mogą zostać ponownie otwarte. Kiedy może się to wydarzyć?

Sklepy meblowe zostały objęte szczególnym nadzorem ministerstwa, prowadzimy w tym temacie rozmowy. Tydzień, dwa to realna perspektywa, jeszcze tyle czasu będą te sklepy zamknięte. Wszystkie decyzje w zakresie gospodarczym i zdrowotnym zapadają w gronie rządowym, jest to decyzja premiera wsparta ministrem zdrowia. Wszystko zależy teraz od sytuacji epidemicznej - mówiła w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka.

Koronawirus w Polsce. Co z lockdownem?

Spodziewaliśmy się, że w Polsce może zostać wdrożona tzw. narodowa kwarantanna i twardy lockdown. Na szczęście liczba zakażeń ustabilizowała się, co sprawia, że póki co rząd nie decyduje się na wprowadzenie takich kroków.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić