Koronawirus w Polsce. Kolejny lockdown? Ważne wieści z resortu zdrowia

64

Koronawirus znów przybiera na sile. W związku z tym pojawiają się obawy, że rząd ponownie zdecyduje się na wprowadzenie lockdownu. Czy taki scenariusz jest możliwy? Ważne informacje przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Koronawirus w Polsce. Kolejny lockdown? Ważne wieści z resortu zdrowia
Waldemar Kraska (Wikimedia Commons, KC)

Niepokoi wzrastająca liczba zakażeń koronawirusem, ale i to, że notujemy coraz więcej ofiar śmiertelnych COVID-19. W związku z tym dziennikarze Polsat News zapytali wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę o wprowadzenie obostrzeń i wymogi dotyczące szczepień.

My na bieżąco monitorujemy tę sytuację. W tych województwach, w których jest zdecydowanie mniej osób zaszczepionych, widzimy nie tylko zwiększoną liczbę nowych przypadków, ale także zdecydowanie większe obłożenie łóżek pacjentami z COVID-19 - powiedział Kraska.

Kraska spostrzegał, że obecnie w woj. lubelskim zajętych jest już 61 proc. łóżek dla pacjentów z COVID-19. - Oczywiście zwiększamy wolumeny tych łóżek - zapewnił.

Koronawirus w Polsce. Wrócą obostrzenia?

A co z obostrzeniami? - Wydaje mi się, że będziemy podchodzić do tej sytuacji lokalnie, punktowo, powiatami - przyznał Waldemar Kraska.

Mamy dziś spotkanie ze wszystkimi wojewodami i premierem Morawieckim oraz odbędzie się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, na którym te decyzje będą zapadały - kontynuował wiceminister zdrowia.

Później dodał, że "na obecną chwilę nie widzimy takiej potrzeby, aby wprowadzać jakieś restrykcje, ale to zależy tylko i wyłącznie od nas (wszystkich - dop. red.)".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić