Jacek Dyrdak| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Krotoszyn zamknięty? Jest decyzja

92

Pojawiały się głosy, że Krotoszyn (woj. wielkopolskie) może zostać zamknięty. W powiecie krotoszyńskim stwierdzono wyjątkowo dużo zakażeń na tle województwa. W poniedziałek 6 kwietnia odbyła się pilnie zwołana wideokonferencja sztabu kryzysowego.

Koronawirus w Polsce. Krotoszyn zmaga się z epidemią. W powiecie odnotowano ponad 80 przypadków zakażenia
Koronawirus w Polsce. Krotoszyn zmaga się z epidemią. W powiecie odnotowano ponad 80 przypadków zakażenia (East News, TADEUSZ KONIARZ/REPORTER)

Powiat krotoszyński wyróżnia się liczbą przypadków koronawirusa. Z powodu zakażenia kilku policjantów zamknięto tamtejszą komendę powiatową policji. Ze szpitala w powiecie ewakuowano natomiast wszystkich chorych, których przetransportowano do innych placówek.

W poniedziałek odbyło się pilne posiedzenie sztabu kryzysowego. Krążyły głosy, że Krotoszyn i cały powiat mogą zostać zamknięte. W poniedziałkowym spotkaniu, zwołanym przez wojewodę wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, udział wzięli też starosta krotoszyński, burmistrz Krotoszyna, służby i inspekcja sanitarna.

Zobacz też: Koronawirus a sprawa pacjentki z Krotoszyna. "Nie było przesłanek epidemiologicznych"

Krotoszyn. Nie będzie "strefy zero"

Podczas wideokonferencji poruszono temat zamknięcia Krotoszyna. Jak informuje "Głos Wielkopolski", rząd, który orzekał w tej sprawie, nie zdecydował się na tak radykalne rozwiązanie.

Dziennik powołuje się na kilku rozmówców. Wśród nich jest starosta krotoszyński.

Ani Krotoszyn jako miasto, ani powiat krotoszyński nie będą zamknięte. Wszystko funkcjonuje normalnie – powiedział starosta krotoszyński Stanisław Szczotka, cytowany przez "Głos Wielkopolski".

Krotoszyn. Liczba przypadków koronawirusa

Według informacji z poniedziałkowego poranka w powiecie krotoszyńskim stwierdzono 84 przypadki zakażenia koronawirusem. Na terenie Wielkopolski odnotowano w sumie 287 potwierdzonych przypadków. Zmarło 15 osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić