Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski zapowiada nowe regulacje. Chodzi o sklepy

10

Koronawirus rozprzestrzenia się w naszym kraju w niebezpiecznym tempie. Wobec tego rząd musi reagować. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada, że wprowadzone zostaną nowe regulacje.

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski zapowiada nowe regulacje. Chodzi o sklepy
Bez maski nie zostaniesz obsłużony w sklepie (Getty Images)

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa jakby wymykała się spod kontroli. We wtorek padł kolejny rekord zakażeń. W naszym kraju odnotowano blisko 700 zakażeń.

Rządzący doskonale wiedzą, że coś z tym trzeba zrobić. Łukasz Szumowski zapowiedział w "Dzienniku Gazecie Prawnej", że wprowadzone zostaną nowe regulacje. Pozwolą one m.in. na to, by sklepy nie obsługiwały klientów, którzy nie noszą maseczek.

Będzie to wprowadzone jako norma prawna, co najmniej w rozporządzeniu. Nastąpi to jeszcze w tym miesiącu - zaznaczył minister zdrowia.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. "Premier okłamał społeczeństwo". Cezary Tomczyk uderza też w Łukasza Szumowskiego

Koronawirus w Polsce. Co z powrotem do szkół?

Powoli zbliża się wrzesień i nowy rok szkolny. Uczniowie zastanawiają się zatem, czy wrócą do placówek. Póki co nie ma informacji, jakoby wszystkie szkoły miały działać zdalnie. Możliwe jednak, że edukacja przez internet będzie prowadzona w tych powiatach, w których przypadków koronawirusa będzie najwięcej.

Wytyczne dla danego powiatu będzie przygotowywać inspekcja sanitarna. W każdej szkole konkretne decyzje podejmie jej dyrektor. W tej chwili nie mamy danych wskazujących, że otwarcie szkół jest zagrożeniem - powiedział Łukasz Szumowski podczas rozmowy z "DGP".

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić