COVID-19. Koniec ze zwykłymi maseczkami? Prof. Horban o wielkich zmianach

390

Profesor Andrzej Horban wyjawił, że szykuje się zmiana dotycząca maseczek. Zasygnalizował, że konkrety pojawią się już w piątek. Tę zapowiedź zdementował minister zdrowia Adam Niedzielski.

COVID-19. Koniec ze zwykłymi maseczkami? Prof. Horban o wielkich zmianach
Na zdjęciu: prof. Andrzej Horban (Adam Guz, KPRM)

Ostatnie dane z Ministerstwa Zdrowia nie napawają optymizmem. Liczba zakażeń koronawirusem wzrasta w coraz większym tempie.

Już troszkę dreszcze mam, to może być wstęp przed burzą - mówił w programie "Jeden na jeden" w TVN24 prof. Andrzej Horban.

Doradca premiera został również zapytany o możliwość trzeciej fali. Podkreślił, że nie jest to nieuchronne. - To zależy od nas - skwitował.

Ostatnio rząd zdecydował się m.in. na otwarcie hoteli. Czy teraz prof. Andrzej Horban żałuje takiej decyzji? - Taka myśl się pojawiła - wyznał w TVN24.

Koronawirus w Polsce. Tylko jeden typ maseczek

Prof. Andrzej Horban zwracał również uwagę na to, że ważne jest noszenie "porządnych masek". - Należy wyrzucić do kosza wszystkie pseudoochrony, stwierdził w rozmowie z TVN.

Dzisiaj minister Adam Niedzielski wyda rozporządzenie, o tym, że trzeba nosić maski chirurgiczne - zdradził.

Słowa prof. Andrzeja Horbana dot. maseczek wywołały duże poruszenie wśród Polaków. Niedługo później zdementował je minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie, ale zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny zostać dookreślone - powiedział w programie "Tłit" Wirtualnej Polski.

A czy możliwe jest przywrócenie obostrzeń? Doradca premiera podkreślił, że wszystko jest uzależnione od tego, jak rozwinie się pandemia w najbliższym tygodniu.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić