Wojciech Darewicz| 

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

16

Pojawiły się nowe, najbardziej aktualne, dane dotyczący pandemii koronawirusa w Polsce. We wtorkowe popołudnie Ministerstwo Zdrowia opublikowało swój codzienny raport. W naszym kraju doszło do 129 nowych zakażeń. Niestety odnotowano także kolejne zgony wywołane chorobą COVID-19.

Nowe dane o zakażeniach koronawirusem na terenie Polski.
Nowe dane o zakażeniach koronawirusem na terenie Polski. (PAP)

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia został opublikowany we wtorek 2 czerwca o godz. 17:34. Do największej liczby zarażeń doszło w województwie śląskim - 56. Na drugim miejscu znalazło się województwo mazowieckie (32), a trzecim – małopolskie (10). Kolejne przypadki miały miejsce w województwach łódzkim (8), dolnośląskim (7), świętokrzyskim (7), opolskim (4) podlaskim (3), kujawsko-pomorskim (1) i zachodniopomorskim (1).

Koronawirus w Polsce. Popołudniowy raport Ministerstwa Zdrowia

W wyniku zarażenia koronawirusem zmarło 11 kolejnych osób. 71-latek z Kędzierzyna-Koźla oraz 70-latek i 84-latka z Tych, 75-latka z Raciborza, 56-latek z Zawiercia, 48-latka, 89-latek, 71-latek, 63-latka i 55-latka z Warszawy oraz 84-latka z Radomia.ze Zgierza. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że "większość osób miała choroby współistniejące".

Zobacz też: Lotniska nie będą już takie same. Zmiany są ogromne

Koronawirus w Polsce. Poranny raport Ministerstwa Zdrowia

Wcześniej we wtorek Ministerstwo Zdrowia informowało o 107 nowych osobach, u których obecność koronawirusa potwierdzono testami. Do największej liczby zarażeń doszło w województwie śląskim – 53. Na drugim miejscu znalazło się województwo wielkopolskie (33), a trzecim – opolskie (10). Zmarło 7 kolejnych osób.

Łącznie w Polsce doszło do 24 395 zakażeń koronawirusemi 1 092 zgonów na COVID-19. Ministerstwo Zdrowia podało na Twitterze, że obecnie 78 470 osób pozostaje obojętych kwarantanną, a 18 682 – nadzorem epidemiologicznym. 11 726 zarażonych koronawirusem powróciło do zdrowia, 2219 wymaga hospitalizacji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić