Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jacek Dyrdak
|

Myśleli, że koronawirus pochodzi z targu w Wuhan. Zaskakujące odkrycie

204
Podziel się:

Nadal nie ma pewności, skąd wziął się koronawirus SARS-CoV-2. Pierwsze podejrzenia padały na tzw. targ mokry w Wuhan. Dyrektor Chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) stwierdził tymczasem, że targ stał się niejako kozłem ofiarnym pandemii.

Pracownicy dezynfekujący targ w Wuhan.
Pracownicy dezynfekujący targ w Wuhan. (Getty Images)

Na mokrym targu Huanan w Wuhan sprzedawano mięso dzikich zwierząt. To tam koronawirus miał "przeskoczyć" z jakiegoś zwierzęcia (pierwotnie wskazywano nietoperza, potem łuskowca) na człowieka.

Na początku zakładaliśmy, że wirus może być na targu, ale teraz targ jest bardziej jak ofiara. Ten nowy koronawirus istniał dużo wcześniej – powiedział Gao Fu, dyrektor chińskiego CDC, którego cytuje rządowa chińska gazeta "Global Times".

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Prof. Krzysztof Simon mówi o starszych osobach. "Nie mogą być narażani"

Pojechał do Wuhan zbadać próbki. Wyniki go zaskoczyły

Gao Fu poinformował, że na początku stycznia, a więc wkrótce po wybuchu epidemii w Wuhan, pojechał do 11-milionowej metropolii pobrać próbki do badań. Jak stwierdził, w żadnej z próbek zwierzęcych nie stwierdzono obecności wirusów. Wirusy znaleziono jedynie w próbkach środowiskowych, m.in. w ściekach.

Pochodzenie koronawirusa

Gao podkreślił, że chiński rząd i naukowcy ciężko pracują nad znalezieniem źródła koronawirusa. Dodał jednak, że to bardzo trudne zadanie, bo charakteryzujące się transmisję międzygatunkową. Zaznaczył, że nie potwierdzono, które gatunki zwierząt mogły pośredniczyć w transmisji wirusa.

Koronawirus z Wuhan

Pierwsze przypadki koronawirusa stwierdzono w grudniu w Wuhan, choć pojawiały się już doniesienia, że SARS-CoV-2 mógł się pojawić wcześniej – nie tylko w Chinach, ale też we Francji.

"Global Times" podkreśla że Wuhan było pierwszym miejscem epidemii, ale "nie oznacza to, że było źródłem wirusa". Gao dodał, że koronawirus wywrócił na nice część dotychczasowej wiedzy naukowców.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(204)
Humanitarny
2 lata temu
Chińczycy maja problem ze starzejącym sie społeczeństwem , dopóki pracowali i zarabiali na sibie to było OK a teraz duzy odsetek jest stary i chory , niedołężny i kosztuje , to idzie w miliardy , domy starców, opieka zdrowotna , paliatywna , wyżywienie , leki , obsługa , trzeba cos z tym zrobic , No i zrobiono . Wirus atakuje tych po 60 wyjątkowi podle i prawie zawsze kończy sie śmiecia . Poradzili sobie po upadku za Mao Tsetunga gdzie wszystko zniszczył , to i poradzą sobie z geriatria nie tylko w Chinach ale i na całym swiecie . Wojen nie ma , ludzkość rosnie w miliardy wiec natura musi pomoc , tylko nie ta z laboratorium , bo to nie jest humanitarne , starych rzeczy sie nie niszczy i nie uśmierca na sile.
Chcemy zyc!!
2 lata temu
OSZCZACZUJCZE STOPIEN SILY EPIDEMI I WTENCZAS POROWNUJCZE DO SZCZEKOW I MOZLIWOSZCZI GDZE LABOLATORIA MOGLY JE WYKONACZ ?? Jezeli nawet pidejrzenia sa male ze czlowiek wspolwinowajca jest!!!! ZATWIERDZICZ PRAWO OGOLNO SWIATOWE OSTRE OGRANICZAJACE ICH EXPERYMENTU BEZ KOMISJI SWIATOWEJ ABY BYLY ZACHOWANE WIEKSZE BEZPIECZENSTWA W JEJ DOSTANIA SUE NA ZWENATRZ LABOLATORIUM ... MUSIWO ZNALESZCZ JEJ POCZATEK I PODJAC KROPY ZAPOBIEGAWCZE !!!! BO SIE POWTORZE I DUZO GORZEJ SKUTKAMI!!!!
Piotr
2 lata temu
a o opryskach z samolotow cicho sza , zaden się nie zająknie ,jestem przekonany , ze chemtrails mają swój udział w nasilających sie chorobach układu oddechowego
asa
2 lata temu
przecież wiadomo po co ten wirus wykończyć ludzi o obniżonej odporności i przejąc gospodarkę danego kraju , od lat chiny zakładają faktorie w innych krajach i dają pożyczki -EKSPANSJA GOSPODARCZA to się nazywa ,a kupujecie sami ten szajs z tego kraju kutry zawala śmietniki
Adam
2 lata temu
A dlaczego nikt nie oskarża Trumpa, przecież to USA dofinansowuje te badania nad koronawirusami. Są one modyfikowane w taki sposób aby przenosiły się że zwierząt na ludzi oraz żeby przenosiły się w powietrzu. Grube Dolary na te badania idą. Czyli na broń biologiczną przeciwko ludzkości.Powinno się natychmiast zabronić tych badań na całym świcie !
Astronom
2 lata temu
Zobaczcie jak wirus wpływa na pogodę. Zrobiono go aby zahamować suszę. Wiadomo pochodzi z satelitarna alla. Wiecie ile tam jest wirusów. , które emitują. Inne środowisko, inne prawa wychodzą vo mniejsza grawitacja. Ich prawo. Astronomowie go przywieźli
Apolityczny
3 lata temu
Ja tam nie chcę roznosić plotek, ale pewna partia ma koronę w swoim logo! Przypadek??...;D
Grzegorz
3 lata temu
CORexit, Cinthia, BP labs, tajfuny, od platformy, i skażenia od 2010, się zaczęło
RenoQ4SA
3 lata temu
Na pewno...
Boo
3 lata temu
Nie z targu ino z laboratorium w wuchan .
Metro66
3 lata temu
Podobno dzieci nie są źródłem zarażeń .W świetle najnowszych badań .Mogą mieć ale nikogo nie zaraziły .
nyr
3 lata temu
Poprzedni "chiński" wirus jak się okazało pochodził z Meksyku.
tocoistotne
3 lata temu
"chiński rząd i naukowcy ciężko pracują nad znalezieniem źródła koronawirusa." A jakie to ma znaczenie skąd się wziął? Wirusy były na świecie na długo przed pierwszymi naukowcami i pierwszymi laboratoriami. Dzięki nauce wiele chorób udało się pokonać. Obecnie wysiłki naukowców powinny być skoncentrowane na pracach nad wynalezieniem lekarstwa i szczepionki. To czy ten konkretny wirus pochodzi z Francji czy z Chin, to czy przeskoczył na ludzi z nietoperza czy żyrafy nie ma żadnego znaczenia.
Veda
3 lata temu
Prawdy się tak prędko nie dowiemy,pewne jest tylko że koronavirusy są znane od połowy lat 60-tych dwudziestego wieku i ten obecny też się nie wziął z nikąd i nagle on już był wcześniej.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić