Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Koronawirus w Polsce. Największy wzrost zakażeń na Śląsku. Ile osób wyzdrowiało?

5

Ministerstwo Zdrowia opublikowało już sobotni raport dotyczący epidemii koronawirusa w Polsce. Wynika z niego, że doszło do wzrostu zakażonych, jak i ofiar śmiertelnych.

Koronawirus w Polsce. Największy wzrost zakażeń na Śląsku. Ile osób wyzdrowiało?
Ministerstwo Zdrowia opublikowało sobotni raport dot. epidemii koronawirusa w Polsce (Getty Images)

W Polsce wykryto 309 nowych zakażeń koronawirusem. Wszystkie zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Najwięcej nowych przypadków odnotowano w województwie śląskim. Zdiagnozowano tam zakażenie koronawirusem u 114 osób.

Mamy 309 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (114), mazowieckiego (52), łódzkiego (44), małopolskiego (23), podlaskiego (15), dolnośląskiego (13), świętokrzyskiego (11), wielkopolskiego (8), podkarpackiego (7), kujawsko-pomorskiego (5), lubelskiego (5), opolskiego (4), lubuskiego (3), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2) i zachodniopomorskiego (1) - czytamy w raporcie Ministerstwa Zdrowia.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Wirusolog: Jesli za dużo osób rozchoruje się jednocześnie, to tym osobom nie bedzie można pomóc

Koronawirus w Polsce. Kolejne ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o kolejnych ofiarach śmiertelnych koronawirusa. 

Z przykrością informujemy o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): Kępno 66-M, 90-K Wolica, 70-M Bolesławiec, 78-K, 80-M Warszawa, 82-K, 83-K Radom, 89-K, 62-M Starachowice, 75-M, 74-M Kraków, 85-K Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące - podali przedstawiciele resortu.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

Do tej pory w naszym kraju potwierdzono 31 620 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 1 346 ofiar śmiertelnych. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że w szpitalach jest 1 931 zajętych łóżek i 72 respiratory. W kwarantannie przebywa 96 795 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest z kolei 18 611 Polaków. Do tej pory w naszym kraju odnotowano 16 181 wyzdrowień.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić