o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Koronawirus w Polsce. Nauczycielka zakażona, cztery szkoły zamknięte

7
Podziel się

Cztery szkoły działające na terenie gminy Łukowica (woj. małopolskie) od 1 września rozpoczęły naukę w trybie zdalnym. Wszystko przez to, że koronawirusem zakażona jest jedna z nauczycielek, która pracuje w czterech placówkach. 20 innych nauczycieli przebywa teraz na kwarantannie.

Koronawirus w Polsce. Nauczycielka zakażona, cztery szkoły zamknięte
(Getty Images)
bECbXGKZ

Dyrektorzy szkół w Jadamwoli, Jastrzębiu, Łukowicy i Świdniku wystąpili do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej z wnioskiem o możliwość zorganizowania zdalnego nauczania w pierwszym tygodniu roku szkolnego. Wszystko przez to, że u jednej z nauczycielek potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kobieta pracuje jednocześnie w czterech szkołach.

W ostatnim czasie kobieta miała kontakt z innymi nauczycielami, między innymi w trakcie rad pedagogicznych. Ta pani miała kontakt z dyrektorami szkół, w których pracuje. W sumie na różnych spotkaniach były 23 osoby. Wszystkie te osoby objęto kwarantanną - przekazała Renata Tokarska z sanepidu w Limanowej, cytowana przez TVN24.
bECbXGLb

Ponad 20 nauczycieli na kwarantannie

Nauczyciele, którzy zostali objęci kwarantanną przejdą testy na koronawirusa 1 września. Sanepid ma nadzieję, że wyniki pedagogów będą znane jeszcze tego samego dnia. W tym przypadku czas jest szczególnie ważny, bo przez kwarantannę nauczycieli nie ma kto prowadzić zajęć w szkole.

Na prośbę dyrektorów sanepid w Limanowej wyraził zgodę na nauczanie zdalne przez pierwszy tydzień września. Jeżeli okaże się, że nauczyciele nie są zakażeni, to szkoły wrócą do normalnego trybu pracy. Jeśli jednak wyniki będą pozytywne to prawdopodobnie nauka zdalna potrwa dłużej.

Powiat limanowski znajduje się w żółtej strefie zagrożenia.

bECbXGLh
Zobacz także: Immunolog o pierwszym dniu szkoły. "To był sprawdzian"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECbXGLC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Nina
rok temu
Zamknąć szkoły! Tylko zdalne nauczanie, bo mniej ludzi będzie umierało!
Tomasz
rok temu
Strach posłać dzieci do szkoły.
Brawo !
rok temu
Brawo ! Musimy zachować czujność. Zdrowie dzieci jest najważniejsze.
bECbXGLD
Kuba
rok temu
Po prostu pięknie !
Brawo !
rok temu
Brawo ! Mam nadzieję, że rodziny tych potencjalnie zarażonych też są na kwarantannie !
Koronaściema
rok temu
Obywatele RP dość tego cyrku!!!.Stop maseczkom!!!Wrócmy do normalnośći.Zbierzmy siły i zróbmy dym!!!!Wyjdzmy wszyscy na ulicę!!!
Pola
rok temu
Ale dopiero w szkole zarażała. Do sklepu nie chodzila
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić