Koronawirus w Polsce. Nauczycielka zakażona, cztery szkoły zamknięte

12

Cztery szkoły działające na terenie gminy Łukowica (woj. małopolskie) od 1 września rozpoczęły naukę w trybie zdalnym. Wszystko przez to, że koronawirusem zakażona jest jedna z nauczycielek, która pracuje w czterech placówkach. 20 innych nauczycieli przebywa teraz na kwarantannie.

Koronawirus w Polsce. Nauczycielka zakażona, cztery szkoły zamknięte
(Getty Images)

Dyrektorzy szkół w Jadamwoli, Jastrzębiu, Łukowicy i Świdniku wystąpili do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej z wnioskiem o możliwość zorganizowania zdalnego nauczania w pierwszym tygodniu roku szkolnego. Wszystko przez to, że u jednej z nauczycielek potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kobieta pracuje jednocześnie w czterech szkołach.

W ostatnim czasie kobieta miała kontakt z innymi nauczycielami, między innymi w trakcie rad pedagogicznych. Ta pani miała kontakt z dyrektorami szkół, w których pracuje. W sumie na różnych spotkaniach były 23 osoby. Wszystkie te osoby objęto kwarantanną - przekazała Renata Tokarska z sanepidu w Limanowej, cytowana przez TVN24.

Ponad 20 nauczycieli na kwarantannie

Nauczyciele, którzy zostali objęci kwarantanną przejdą testy na koronawirusa 1 września. Sanepid ma nadzieję, że wyniki pedagogów będą znane jeszcze tego samego dnia. W tym przypadku czas jest szczególnie ważny, bo przez kwarantannę nauczycieli nie ma kto prowadzić zajęć w szkole.

Na prośbę dyrektorów sanepid w Limanowej wyraził zgodę na nauczanie zdalne przez pierwszy tydzień września. Jeżeli okaże się, że nauczyciele nie są zakażeni, to szkoły wrócą do normalnego trybu pracy. Jeśli jednak wyniki będą pozytywne to prawdopodobnie nauka zdalna potrwa dłużej.

Powiat limanowski znajduje się w żółtej strefie zagrożenia.

Zobacz także: Immunolog o pierwszym dniu szkoły. "To był sprawdzian"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić