o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Natalia Kurpiewska
|

Absurdy w podstawówce. Dziwne zasady funkcjonowania szatni od 1 września

27
Podziel się

Konieczność odebrania dziecka w ciągu 60 minut od telefonu ze szkoły i skomplikowany regulamin korzystania z szatni - to czeka na rodziców i dzieci w nowym roku szkolnym. Mama dziecka z podwarszawskiej podstawówki jest oburzona nowymi zasadami.

Absurdy w podstawówce. Dziwne zasady funkcjonowania szatni od 1 września
(PAP, PAP/Andrzej Grygiel, Andrzej Grygiel)
bECqnxvp

O przedziwnych zasadach w szkolnym regulaminie powiadomiła za pośrednictwem #dziejesię pani Agata, czytelniczka money.pl.

Możecie napisać, że matka nie rozumie, jak ma działać szkolna szatnia. Ale skoro ja tego nie rozumiem, to jak to zrozumieć pięciolatek? - pyta pani Agata.

W jednym z punktów regulaminu czytamy:

bECqnxvr
(…) udostępniono każdej klasie oddzielny/wymienny boks lub miejsce do zmiany odzieży wierzchniej oraz obuwia. Ustalono, że w pomieszczeniu znajdować się może jednocześnie trzech uczniów. Pozostali uczniowie czekają (przebierają się) przed szatnią w maseczkach za wyznaczoną linią. Każdy uczeń ma przydzielony przez wychowawcę niezmienny wieszak. Obowiązkiem każdego ucznia jest trzymanie obuwia w worku na swoim wieszaku - czytamy w regulaminie.
Zobacz także: Pierwszy dzień szkoły. Joanna Kluzik-Rostkowska krytycznie ocenia Dariusza Piontkowskiego
Pani Agata jest oburzona tymi zasadami. - Nie wiem, ile będzie to trwało, ale skoro do boksu jednocześnie mogą wejść 3 osoby, a reszta ma czekać za linią na swoją kolej, szybko nie pójdzie. No bo jak dziecko ma choćby zmienić obuwie, nie siadając w boksie, jak ma się przebrać, jeśli nie ma pod ręką wieszaka? - pyta.
bECqnxvx

Koronawirus i absurdy w polskiej szkole

To niejedyne absurdy związane z powrotem do szkół. Kolejny zapis regulaminu zakłada, że jeśli u ucznia zaobserwuje się gorączkę lub kaszel, trzeba go odizolować i zawiadomić rodzica. "Obowiązkiem rodziców/opiekunów prawnych jest odebrać dziecko w czasie 60 minut od momentu odebrania telefonu" - czytamy w szkolnych wytycznych.

Aż boję się zapytać co się stanie, jeśli nie zdążę w ciągu 60 minut? Jest sporo osób, które dojeżdżają do pracy więcej niż godzinę. Ba, nie każdy może się zwolnić - mówi nam czytelniczka.
bECqnxvy

Nie tylko w podwarszawskiej szkole słychać głosy niezadowolenia. W jednej z placówek w Sochaczewie uczniom zakazano przynosić do szkoły… telefony. Rodzice narzekają, że to utrudnia im najszybszą drogę kontaktu z dzieckiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECqnxvS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
Matka za
rok temu
U nas w przedszkolu jeszcze gorzej, my mamy 30 minut na odbiór dziecka.... Reszta procedur jest ok, ale 30 minut to przesada.
xxx
rok temu
a czy ktoś pomyślał,że jednocześnie w całej szkole może być kilku uczniów co zakaszlą i wszystkich do jednej izolatki, a może tylko 1 mieć koronawirusa i co pozostali zostaną zarażeni
paranoja
rok temu
Wszelkie te durne obostrzenia łamią konstytucję RP, prawa człowieka i dziecka, zróbcie dobrowolny system nauczania i odwalcie się od dzieci,
bECqnxvT
Zxcv
rok temu
Zauważyliście że teraz jak jesteście w sklepie gdzie dużo ludzi to nikt nie kaszle ani nie kocha,nagle ludzie przestali się przeziębić.
kaes
rok temu
Chcieliście nauczania stacjonarnego w dobie pandemii,to o co chodzi? Izolowanie dzieci -złe, procedury bezpieczeństwa -złe.Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko.
ZGARNIJTO.ML
rok temu
Szczęściu trzeba pomóc? Nic prostszego zapraszamy na naszą stronę bardzo dużo nagród do wygrania i to za free polecam link powyżej 🔥💗
gosciuu
rok temu
Prawda jest taka, że nie da się w szkole przestrzegać tych wszystkich zaleceń, o których sobie pan minister marzy i wypisuje do nauczycieli. Sprawa jest prosta jak pojawi się ktoś zarażony to pójdzie fala zarażeń, nie unikniemy tego taka jest prawda.
qqrq
rok temu
trn kraj od zarania był absurdem
Stara baba
rok temu
Gdyby dzieci nie poszły do szkoły to też byłoby źle. Zdalne nauczanie to fikcja. Podobnie jak poziom egzaminów czy matury w tym roku. Gdy zobaczyłam arkusze z kilku przedmiotów to mało nie padłam że śmiechu bo poziom podstawowy zrobiłby każdy kształcony jeszcze wg starego systemu sprzed dajmy na to 18 lat. Mimo tego i tak wielu głąbów nie zdało tak banalnie prostej matury. Kiedyś żeby dostać się np na medycynę czy prawo naprawdę trzeba było zdać trudne egzaminy a teraz? Matura na poziomie rozszerzonym nie jest nawet w 1/4 tak trudna jak dawny egzamin na uczelnię medyczną. Dziwić się potem że młodzi lekarze są niekompetentni i niedouczeni skoro nawet na studiach ich poziom uległ obniżeniu bo gdyby nie to wówczas połowa studentów wyleciałby z hukiem po pierwszym roku.
Zara
rok temu
Od kiedy to pięciolatki zaczynają pierwszą klasę w Polsce? Chyba się coś mamusi pomyliło albo sama nie wie ile lat ma jej dziecko
obywatel
rok temu
chore to jest i przerażające co wyprawiają z nami a najgorsze teraz z dziećmi ,jeszcze trochę i dzieci same nie będą chciały chodzić do szkoły i przedszkola
Mariolka
rok temu
Mogą zostać dłużej w szkole w izolatorium z innymi dziećmi. Agata jesteś świetna jak Gabryśka, Grażyna i Mariolka.
dałud
rok temu
Jeśli nie zgłosisz się po dziecko w ciągu 60 minut, dziecko zostanie odwiezione do najbliższej parafii.
bECqnxvL
wirusolog
rok temu
Co by nie wymyślili, czego by nie zrobili - społeczeństwo się odnowi. Osobniki słabe, chore, stare - zostaną zdziesiątkowane. PKB zbytnio nie ucierpi, zus zyska, NFZ - oszczędzi. Ekonomiści PIS już to policzyli. Dzieci rozniosą koronawirusa jak każdą inną chorobę, wrócą do domu, pójdą do dziadków i zarażą. Kwarantanny będą się mnożyć, ale rząd już teraz znacząco zmniejszył liczbę przeprowadzanych testów bo jest taniej i działa prosta zasada - im mniej testów, tym mniej wyników pozytywnych, tym mniej kwarantanny, tym więcej chorych. Nikt się nie uratuje. Trzymajcie się zdrowo i nie wierzcie w kłamstwa PISu na antenach TVPisu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić