Powrót do szkoły. Minister Piątkowski rozwiewa kolejne wątpliwości

4

Nowy rok szkolny zawsze budzi w rodzicach mnóstwo emocji i stresu, jednak ten jest wyjątkowo trudny. Ostatnie tygodnie sierpnia mijały pod znakiem zapytania, jednak minister edukacji, Dariusz Piontkowski rozwiewa kolejna wątpliwości.

Powrót do szkoły. Minister Piątkowski rozwiewa kolejne wątpliwości
Dariusz Piontkowski. (PAP)

Minister Piontkowski znów zapewnia, że pójście dzieci do szkół od pierwszego września to dobry pomysł. Jak cytuje Polsat News, w szkołach nie zabraknie płynów do dezynfekcji, maseczek i termometrów.

Ministerstwo zdrowia uruchomiło specjalną aplikację. Każda szkoła potrzebująca płynów może zgłosić przez nią takie zapotrzebowanie. Z informacji od dyrektorów placówek wynika, że płynów nie brakuje. Do szkół trafi także kilkadziesiąt milionów maseczek oraz kilkadziesiąt tysięcy termometrów bezdotykowych - cytuje ministra Polsat News.

Podstawą bezpieczeństwa ma być autonomia placówek. W zależności od stopnia zagrożenia zakażeniem COVID-19, to dyrekcja decyduje o ewentualnym obowiązku noszenia maseczek czy innych obostrzeń, jakie można wprowadzić na terenie szkoły.

Jak poleca Piontkowski w rozmowie w programie Graffiti, zaufać trzeba też sanepidom.

Są aplikacje do zgłaszania braku płynów, ale czy wrócimy do nauczania zdalnego? Minister odpowiada w programie, że takich planów nie ma. Nauczanie zdalne będzie wprowadzone wtedy, gdy z uwagi na epidemię, będą wymagały tego standardy europejskie.

Zobacz także: Tymek idzie pierwszy raz do szkoły. Jego rodzice powiedzieli, czego się obawiają
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić