o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Strefa czerwona zostanie rozszerzona! Wkrótce nowe restrykcje

29
Podziel się

Koronawirus absolutnie nie daje za wygraną. Kolejny rekord zakażeń sprawia, że rząd szykuje nowe ograniczenia. Rozszerzona ma być czerwona strefa. Ma to pozwolić na wyhamowanie epidemii.

Koronawirus w Polsce. Strefa czerwona zostanie rozszerzona! Wkrótce nowe restrykcje
Koronawirus wciąż szaleje. Będą nowe restrykcje (Getty Images)
bDotkRWt

Koronawirus wciąż szaleje po naszym kraju. Z dnia na dzień drastycznie wzrasta liczba potwierdzonych przypadków, co jest bardzo niepokojące.

Na dobowe statystyki wpływa duża liczba osób kierowanych na wymazy z POZ. Ostatniej doby skierowano 24 tys. pacjentów. Około 50 proc. z nich wykonuje te testy w pierwszej dobie, a trafność skierowań często wynosi ok. 60 proc. - przekazał na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
bDotkRWv

Koronawirus w Polsce. Czerwona strefa zostanie rozszerzona

Stało się już jasne, że na mapie Polski pojawią się kolejne "czerwone powiaty". Nieoficjalne ustalenia wskazują na to, że najpoważniejsze obostrzenia zostaną wprowadzone w stolicach województw.

Zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad 100 powiatów jako stref czerwonych. Będzie w nich dość dużo miast - poinformował Andrusiewicz.

Szykują się też nowe restrykcje. Wszystko po to, by wyhamować epidemię koronawirusa.

bDotkRWB

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

W naszym kraju stwierdzono do tej pory 141 804 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 3 217 osób.

Środowy raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 6 084 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 467 respiratorów. 249 349 osób przebywa w kwarantannie, a 33 071 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 83 847 zainfekowanych wirusem z Chin.

bDotkRWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
dede
2 miesiące temu
nawet za komuny polska nie była tak czerwona jak za rządów pis-u
Royce
2 miesiące temu
Przebadajmy się wszyscy będzie 25 milionów zakażonych i nagle okazałoby się z jaką farsą mamy do czynienia . To byłby gwóźdź do trumny tej plandemii
Madafaka
2 miesiące temu
kaczynski jest winny wszystkiemu co stalo sie w PL i musi za to beknąć !!!!!! zniszczył nam Polskę !!
bDotkRWX
Józef Wielki
2 miesiące temu
A platynowe powiaty kiedy?
Covid-1984
2 miesiące temu
W myśl art. 31 ust. 3 Konstytucji RP nie ma w Polsce prawnego obowiązku noszenia maseczek, a wymuszanie jest przestępstwem ściganym z art. 191 par. 1 KK. Wszystkie wnioski do sądu za nieprzyjęcie mandatu są oddalane. Ja bym dodatkowo złożył jeszcze skargę do Prokuratury i Biura Kontroli Wewnętrznej Policji z art. 231 KK o przekroczenie uprawnień funkcjonariusza.
Najnowsze komentarze (29)
szumowski
2 miesiące temu
Rząd ciągle wymyśla jak tu nam życie uprzykrzyć
Aneta
2 miesiące temu
Dlaczego rząd nie podaje statystyk umieralności na inne choroby. co ludzie nagle ozdrowieli juz nit nikt nie ma raka, udarów chorób serca?
dosyc tego
2 miesiące temu
zniszczyli kraj !!! rozdali miliony ! i czuja sie bezkarni
Nowy nick
2 miesiące temu
Proponuję teraz wysłać wszystkich obowiązkowo na jakieś wybory bo za kilka dni ludzie sami się wyślą na cmentarze.
zorientowany
2 miesiące temu
Co dadzą kolejne obostrzenia, skoro 99% zakażeń kończących się zgonem dotyczy ludzi bardzo sędziwych i ciężko chorych, pozostających pod opieką medyczną lub społeczną, niepracujących i niekorzystających z przestrzeni publicznej...?
Mateusz
2 miesiące temu
Dobrze mi płacą za sianie paniki więc was straszę
...
2 miesiące temu
Sezon grypowy przeziębieniowy, ludzie chorują, a że testy wykrywają jakąkolwiek infekcje, wyniki są jakie są
takpytam
2 miesiące temu
Czy to prawda,że szpital za łózko covidowe otrzymuje w przypadku wyleczonego pacjenta-25 tys,a w przypadku zgonu i wpisania covidu jako przyczyny-34 tys? Czy rząd polski otrzymuje jakiekolwiek środki finansowe za wykazywanie zwiększonej ilości zakażonych,leczonych w szpitalach i zgonów na covid od organizacji miedzynarodowych jak np WHO czy MFW ?A jeslli tak ,to jakiej wysokości i za co są to środki,albo w ramach jakiego rodzaju pomocy i z jakiego funduszu?
bDotkRWP
Ideologia
2 miesiące temu
Eksperymenty na ludziach, hitlerowcy tez robili, getta tez, i torturowano ludzi i mordowano w imie idei. Bo covid 19, to idea.
pomyśl
2 miesiące temu
to znaczy że te wszystkie obostrzenia, nakazy i zakazy gówno dają. rzygać mi się już chce od czytania tych głupot o niby pandemii. nie mówię że wirusa nie ma. każdy musi przechorować. im szybciej tym lepiej. na tym polega nabywanie odporności.
ak001
2 miesiące temu
"Ostatniej doby skierowano 24 tys. pacjentów. Około 50 proc. z nich wykonuje te testy w pierwszej dobie, a trafność skierowań często wynosi ok. 60 proc" To może zobaczmy ile osób naprawdę jest chorych i roznosi to świństwo. Zróbcie test na 100% społeczeństwa. Przecież i tak łazimy do pracy, do szkół, na zakupy itd. Może wtedy wyjdzie Morawiecki z worka i przeprosi za głupi tekst, o pokonanej pandemii i że nie ma się czego bać. A osoby które wzięły kasę za zwalczenie wirusa powinny teraz zasponsorować te narodowe badania.
Polak1960
2 miesiące temu
Przeraża mnie "działanie" tego rządu czyli nierobienie niczego aby powstrzymać pandemię.Jakieś pozorne obostrzenia które niczego nie zmienią.Zniesienie obostrzeń w czasie wakacji jakby tego było mało to rozdawanie pieniędzy na wyjazdy żeby jeszcze więcej zakażali się. Spędzenie dzieci do szkół,wesela, kościoły,imprezy tam jest najwięcej zakażeń ale tam PiSowski rząd nie nakłada znaczących ograniczeń.Mam nadzieję że kiedyś odpowiedzą za to.Kiedy na wiosnę minister Szumowski wprowadził prawdziwe obostrzenia wzrost zachorowań był bardzo powolny,nagle zniesienie ograniczeń i efekt 6,5tys. zakażeń dziennie myślę że prawdziwa liczba jest kilka razy wyższa.
qqrq
2 miesiące temu
a pan kononowicz / kandydat na prezydenta białego stoku / już dawno mawiał żeby nie było nic
Hik
2 miesiące temu
W stanach wysadzili w powietrze dwie wieże aby wprowadzić „Patriot Act”, który zabrał prawa obywatelom oraz wprowadzili alerty terrorystyczne by trzymać ludzi w domach. W Polsce wystarczyła mityczna „pandemia” by wprowadzić strefy: żółtą oraz czerwoną. W przypadku protestów w danym województwie lub całym kraju ogłaszają czerwoną strefę, zamykają ludzi w areszcie domowym i spokojnie mogą okradać resztki tego, co jeszcze zostało z naszej gospodarki.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić