Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Strefa czerwona zostanie rozszerzona! Wkrótce nowe restrykcje

61

Koronawirus absolutnie nie daje za wygraną. Kolejny rekord zakażeń sprawia, że rząd szykuje nowe ograniczenia. Rozszerzona ma być czerwona strefa. Ma to pozwolić na wyhamowanie epidemii.

Koronawirus w Polsce. Strefa czerwona zostanie rozszerzona! Wkrótce nowe restrykcje
Koronawirus wciąż szaleje. Będą nowe restrykcje (Getty Images)

Koronawirus wciąż szaleje po naszym kraju. Z dnia na dzień drastycznie wzrasta liczba potwierdzonych przypadków, co jest bardzo niepokojące.

Na dobowe statystyki wpływa duża liczba osób kierowanych na wymazy z POZ. Ostatniej doby skierowano 24 tys. pacjentów. Około 50 proc. z nich wykonuje te testy w pierwszej dobie, a trafność skierowań często wynosi ok. 60 proc. - przekazał na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Koronawirus w Polsce. Czerwona strefa zostanie rozszerzona

Stało się już jasne, że na mapie Polski pojawią się kolejne "czerwone powiaty". Nieoficjalne ustalenia wskazują na to, że najpoważniejsze obostrzenia zostaną wprowadzone w stolicach województw.

Zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad 100 powiatów jako stref czerwonych. Będzie w nich dość dużo miast - poinformował Andrusiewicz.

Szykują się też nowe restrykcje. Wszystko po to, by wyhamować epidemię koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

W naszym kraju stwierdzono do tej pory 141 804 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 3 217 osób.

Środowy raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 6 084 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 467 respiratorów. 249 349 osób przebywa w kwarantannie, a 33 071 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 83 847 zainfekowanych wirusem z Chin.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić