Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Szpital MSWiA testuje nowy lek. "Nadzieje są duże"

4

W szpitalu MSWiA zainicjowany został program testowania nowego leku u pacjentów zakażonych koronawirusem. Przedstawiciele placówki nie ukrywają, że mają duże nadzieje związane z tym przedsięwzięciem.

Rozpoczęły się testy remdesiviru w szpitalu MSWiA
Rozpoczęły się testy remdesiviru w szpitalu MSWiA (Getty Images)

Lekiem, który zaczęto testować w stolicy, jest remdesivir. To jeden z topowych medykamentów stosowanych obecnie w walce z koronawirusem. Wcześniej korzystano z niego, by przeciwstawiać się m.in. Eboli.

To lek przeciwwirusowy, o działaniu hamującym namnażanie się SARS-CoV-2 w organizmie pacjenta, dzięki remdesivir pacjent szybciej eliminuje SARS-CoV-2 - powiedział dr Rafał Wójtowicz z CSK MSWiA, cytowany przez warszawa.tvp.pl.

Zobacz także: Mandaty nielegalne? Prof. Marcin Matczak tłumaczy

Przedstawiciel warszawskiej placówki nie ukrywa, że nadzieje związane z tym lekiem są duże, a "wstępne wyniki badań zachęcające". - Pokazują, że czas pobytu w szpitalu pacjenta zakażonego uległ skróceniu aż o 30 proc. - dodał.

Wójtowicz przekazał również, że w szpitalu MSWiA ten lek jest na razie zarezerwowany dla pacjentów z niewydolnością oddechową, których trzeba podłączać do respiratora. Niebawem ma być również podawany osobom w łagodniejszym stanie choroby.

Koronawirus w Polsce. Na razie to tylko testy remdesiviru

TVP Warszawa zaznacza, że póki co remdesivir nie został dopuszczony do ogólnego użytku. Testy, którymi są objęci pacjenci CSK MSWiA, to jeden z elementów starań o uzyskanie koniecznego certyfikatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić