Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Będzie zakaz wesel? Szykują się poważne obostrzenia

5

W czwartek doszło do kolejnego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. To oczywiście reakcja władz na mnóstwo nowych zakażeń koronawirusem. Wiadomo, jakie decyzje mogą zostać podjęte.

Będzie zakaz wesel? Szykują się poważne obostrzenia
Czwartkowe posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (KPRM, Krystian Maj)

Najnowsze ustalenia ws. kolejnych restrykcji prezentuje rmf24.pl. Z doniesień tej rozgłośni wynika, że możliwe jest rozciągnięcie zasady dotyczącej skróconego działania lokali gastronomicznych na cały kraj. To jednak nie wszystko. Może zdarzyć się tak, że lokale będą zamykane już o godz 20:00 lub 21:00.

Podobno rząd rozważa również wprowadzenie zakazu organizacji wesel. Możliwe są też kolejne limity. Rozważany jest scenariusz zakładający wesela z maksymalnie 20 osobami.

Władze wciąż pochylają się również nad sytuacją w polskim szkolnictwie. Na razie jednak nie wiadomo, co z tego wyniknie. Żadnych konkretnych przewidywań jeszcze nie ma.

Koronawirus w Polsce. Wszystkie duże miasta w czerwonej strefie

Od soboty strefa czerwona ma objąć bardzo dużo miast. Najpoważniejszymi restrykcje dotkną najprawdopodobniej m.in. stolice województw. Niemal przesądzone jest, że do strefy czerwonej wcielone zostaną takie miasta jak Warszawa czy też Kraków - podaje RMF FM.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić