Robert Czykiel| 

Koronawirus w Polsce. Tylko w tych dwóch powiatach jeszcze nie było koronawirusa

7

Czy w Polsce są jeszcze miejsca, w których od początku pandemii nie było osoby zakażonej koronawirusem? Okazuje się, że tak. Wyjątkiem są tylko dwa powiaty.

Koronawirus w Polsce. Tylko w tych dwóch powiatach jeszcze nie było koronawirusa
Powiat drawski jest jednym z dwóch, w których nie było koronawirusa (Facebook, Drawsko Pomorskie)

Pandemia koronawirusa wszystkich już męczy, ale cały czas nie można lekceważyć zagrożenia. Szczególnie że ostatnio nastąpił znaczny wzrost potwierdzonych przypadków. W środę 12 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 715 zakażonych osobach.

Powiaty wolne od koronawirusa

Od początku pandemii w naszym kraju potwierdzono dokładnie 53 676 zakażeń. Okazuje się jednak, że nadal są miejsca, do których koronawirus nie dotarł. Wyjątkiem są już tylko dwa powiaty.

Ani jednego zakażonego nie było jeszcze w powiecie drawskim, który znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Co ciekawe, w okresie wakacyjnym przyjeżdżają tam turyści z całej Polski. Brak koronawirusa sprawia, że zainteresowanie jeszcze bardziej wzrasta.

Zobacz także: Raport z "czerwonej strefy". Wieluń żyje w nowej rzeczywistości

Jak to jest możliwe, że groźny wirus do tej pory omija powiat drawski? Szefowa miejscowego sanepidu w rozmowie z TVP Info tłumaczy, że to może być zasługa skutecznych akcji informacyjnych oraz regularnych kontroli sanitarnych.

Drugim wyjątkiem na mapie polski jest powiat gołdapski, który znajduje się przy granicy z Rosją. Tam także od początku pandemii nie stwierdzono osób zakażonych.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić