Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus. Alarmujące badania. Efekty są straszne

18

Kiedy koronawirus zaczął się rozprzestrzeniać, w internecie pojawiło się wiele tzw. fake newsów. Nie brakowało osób, które dały się nabrać. Niektóre z nich łatwowierność przypłaciły nawet życiem.

Koronawirus. Alarmujące badania. Efekty są straszne
(Getty Images)

Wokół koronawirusa narosło wiele mitów. Pisano, że z COVID-19 można skutecznie walczyć wtedy, gdy zażywa się regularnie witaminę C. Ponadto przewidywano, że koronawirusa "wypali" nadejście lata. Nie brakowało też teorii, które mówiły o tym, że zarażają się wyłącznie osoby starsze.

Fake newsów było zdecydowanie więcej. W czasopiśmie naukowym "American Journal of Tropical Medicine and Higienę" pojawiły się rezultaty badań, z których wynika, że tysiące ludzi na całym świecie musiało być hospitalizowanych ze względu na dezinformację.

W Indiach zalecano spożywanie gnoju lub moczu krowiego. Właśnie to miało chronić przed infekcją. W Arabii Saudyjskiej rekomendowano z kolei picie moczu wielbłądziego z dodatkiem soku z limonki.

Zobacz także: Koronawirus. Łukasz Szumowski: transmisja zakażenia u dzieci jest ograniczona

Koronawirus. Metanol odebrał wzrok

Byli tacy, którzy pili nie tylko mocz zwierząt, ale i wysoko skoncentrowany alkohol. W wyniku tego śmierć poniosło blisko 800 osób. Portal fakty.interia.pl podaje, że około 5900 osób po wypiciu metanolu wylądowało w szpitalach, a 60 straciło wzrok.

To jednak nie wszystko. Pojawiły się też przypadki odbierania sobie życia ze względu na stygmatyzację społeczną. Zakażeni lub narażeni na zakażenie nie radzili sobie z hejtem.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić